Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mamuskamamusieczka20

kiedy pierwszy raz i jaką podałyscie kaszkę niemowlęciu

Polecane posty

Gość mamuskamamusieczka20

Jak w temacie.Moja córcia ma 4 miesiące skonczone powoli chciałabym wprowadzić jej kaszkę z oznaczeniem "po 4 miesiącu",jaką polecacie i kiedy?Już czy jeszcze poczekać? I czy powinnam wprowadzić ją jak już zacznie jesc stałe pokarmy ziemniaczek,marchewke,itd. czy to bez znaczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
raczej bez znaczenia.ja na pierwszy raz kupilam kleik ryzowy,kaszke ryzowa z bananami oraz mleczno-ryzowa morelowa.synek wcina jak sie patrzy;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mój synek woli bobovita( kaszka ryzowa bananowa) inne smaki nie wchodza w gre:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
aha i nie mial jeszcze 4ech mcy tydzien mu brakowalo.jak zaczelam mu dawac;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moj jak mial 3,5 miesiaca dostal bobovite ryzowa bananowa ale zrobilam ja tak,ze wciagnal przed butle :) teraz dostaje rozne smaki ale zawsze ryzowa,jestesmy na bebilonie comfort i wole robic kaszke na swoim mleku niz na jakims nieznanym slabej jakosci (bo takie mleko wlasnie jest w mleczno ryzowych)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
najpierw gotowałam łyzeczke kaszy mannej jako gluten po 5 mc xxx po skończeniu 6 mc pierwszy raz dałam kaszke mleczno ryżową o smaku bananowy xxx karmie piersią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mleczno ryzowa kupilam raz bo niestety okazalo sie ze ma skaze bialkowa.takze tylko kleik i bobovite bananowa lub malinowa obecnie daje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamuskamamusieczka20
Moja córcia ma butelke trojprzeplywowa(jeszcze nie uzywalam jej) i je mleczko Nutramigen,ponieważ miała kłopoty z brzuszkiem-zaparcia,kupki zielone, burczenie w jelitkach. Jaką kaszkę,kleik polecacie na start w takim wypadku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój syn na mleku modyf dostał kleik ryżowy jak skończył 5 miesiąc. Jedną miarkę do mleka. Wprowadzam wszystko ostrożnie, bo dziecko miało duże problemy z brzuchem. Teraz w 6 miesiącu zaczęłam dawać kaszkę ryżową smakową, bezmleczną bo jest na bebilonie pepti.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja dziecko ma problem z brzuszkiem i zaparciami to lepiej zacząc od wprowadzenia klieku kukurydzianego, kaszki ryżowe są zatykające

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mój miał nie skończone 4 miesiące jak mu pierwszy raz dałam kaszkę na noc (duży chłop nie najadał się samym mlekiem a po kaszce spał ładnie całą noc) i kupiłam Nestle. Do tej pory najchętniej pije Nestle, polecam bananową na pierwszy raz, jest delikatna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a i dodam, że robię mleczno-ryżową a mleko tam nie jest nieznanej jakosci jak ktoś wyżej napisał tylko jest tam Nestle Nan, a to mleko w tej chwili mały pije (ma już 14 miesięcy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ah, jak Twoja córka ma specjalne mleko i problemy to lepiej kup kleik ryżowy i dodaj z 2 miarki do mleka, to sprawi, ze mleko będzie treściwsze a nie za ciężkie, z kaszką się wstrzymaj chwilkę lub dodawaj jej tylko trochę do mleka (wówczas kaszkę ryżową)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
skończone 5 miesięcy dostał kaszę jaglaną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to jak juz w temacie kaszek jestesmy to jaka kaszke moge dac mojemu synkowi 4 miesiecznemu oprocz tych sklepowych ryzowych i kleiku?ma skaze bialkowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Poszukaj na allegro niemieckiej kaszki milupa mają rewelacyjne różności już od 4 miesiąca...i bez cukru, bez glutenu....poza tym ja podaję też na gęsto sinlac bo moja niunia odrzuca wszelkie mleko, przechodzi tylko na śnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bobo vita mleczno-ryżowa jak miał 4 miesiące, ale nie chciał jeść ;) Potem jak skończyłam karmić piersią (miał 9m) to tylko bobovita poszła w ruch bo mleka modyfikowanego nie chciał pić za nic w świecie. Dziś ma 3 latka i wciąż lubi bobo vitę ale kupuję tylko ryżową bez mleka i robię ją na zwykłym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja kupuję tylko kaszki z Bobovity BEZ CUKRU - ryżowo-kukurydziana o smaku bananowym "smaczna kolacja" -mleczno-wielozbożowa o smaku owocowym "smaczna kolacja" -mleczno- wielozbożowa o smaku gruszkowym z sucharkami oraz nowe kaszki z s serii expert na odp***ość z bobovuty (w kartonikach) - ryżowo-kukurydziana -ryżowo- kukurydziana o smaku bananowym -jaglano- pszenno-owsiana i jeszcze "owsiane śniadanko" z bobowity, ale nie pamiętam czy z cukrem czy bez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja miała pół roku jak spróbowaliśmy z sinlackiem, ale to bardziej zabawa była niż posiłek. A tak na poważnie to kaszkę zjadła jak miała chyba z 10 miesięc. Dalam mleczną kaszkę Hipp na Dobranoc i Hipp śniadanko - dostaje je rano + owoce z naszego ogrodu, np. malinki, gruszki, śliwki. Wybieram Hippa bo są ekologiczne i bez cukru. Jakoś nie mam zaufania do Nestle i Bobovity, brzydzę się ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miss leonessa
Ja pierwszy raz podałam mannę od Holle, to było w szóstym miesiącu. Potem kontynuowałam innymi Holle, są przynajmniej ekologiczne i bez cukru, a dodatkowo mają ten certyfikat Demeter

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak jest karmiona mlekiem modyfikowanym to spokojnie można podać kaszkę , nawet bezmleczną z dodatkiem soku marchwiowego bądź utartego jabłuszka czy banana. Ważne są proporcje. Na trzy , cztery łyżki stołowe kaszki podajemy tylko łyżkę stołową jabłka lub banana. Trzeba też dodać łyżeczkę oliwy z oliwek bądź oleju rzepakowego. Odradzam mleczne kaszki znanych producentów jeżeli dziecko ładnie pije mleko bo to tylko niepotrzebne dodatkowe Kalorie które leżącemu dziecku nie są w nadmiarze potrzebne. Ja bym radziła kupić jakąś dobrą kaszkę bezglutenową typu jaglana . Można też podać kleik kukurydziany .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylwiamama2017
Mój maluch niedawno skończył 4 miesiące. Zaczęliśmy od kaszki BoboVita porcja zbóż. Polecam też kleik kukurydziano- ryżowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój pediatra zalecił rozszerzyć dietę dziecka po 4 miesiącu, oprócz delikatnych przecierów z warzyw i owoców, zaczęłam wprowadzać kaszkę. W tej roli świetnie sprawdziła się kaszka manna bezmleczna Bobovita porcja zbóż, ma łagodny smak i delikatną konsystencję, regularnie podaję ją dziecku na śniadanie. Pomaga wprowadzać gluten do diety dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Valeriia2002
Mój synek uwielbia kaszkę manną Bobovita oraz smakuje nam ryżowa z dodatkami owoców.Zawsze chętnie otwiera buzię.) Są naprawde pożywne. Polecam Bobovita))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fismarka44
Ja swojemu synkowi podałam pierwszą kasze jakoś zaraz po 4 miesiącu. Była to jedna z tych kaszek https://humana-baby.pl/kategoria/kaszki/ od Humany. Trochę poczytałam i popytałam, okazało się że to na prawdę bardzo dobre produkty, które są w 100% bezpieczne dla dzieci. Moim zdaniem spokojnie jeśli wybierzesz Humanę może po 4 miesiącu zacząć karmić dziecko kaszkami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mItO90
Holle niektóre kaszki ma od 4 miesiąca - jest z płatków ryżowych, jest orkiszowa, jest manna, jest owsiana, więc jest w czym wybierac. maja szalenie proste składy, bez polepszaczy, cukru itd więc to mnie przekonuje. dziecko je z chęcią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oluśka85
Ja swojej córce pierwszą kaszkę podałam po 5 miesiącu była to kaszka ryżowa z pełnym kozim mlekiem Caprima. Jest też dostępna kukurydziano-ryżowa, kaszka manna i wielozbożowa :-) nie powodują zaparć, nie mają w składzie oleju palmowego i maltodekstryny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas też w menu kaszki Caprima. Synek ****ardzo lubi, nie są słodkie a znikają w momencie :-) w super cenie można je nabyć w aptece internetowej Oliwna. Kaszka samo zdrowie - bez sztucznych barwników, konserwantów, GMO i innych ulepszaczy. Oparta na naturalnych składnikach. Właśnie dzięki bazie z mleka koziego są lekkostrawne i łagodniejsze dla brzuszka niż np. mieszkanki z mlekiem krowim. Co tu więcej pisać - polecam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jaglana w wieku 8 miesięcy. Poczytajcie trochę racjonalnym żywieniu dzieci i rozszerzaniu diety niemowląt, bo to katastrofa co robicie. Po pierwsze każda gotowa kaszka to syf z chemią i cukrem, nawet ta na ptasim mleku, po drugie w wieku 3,5 miesiąca rozszerzać dietę?? Przynajmniej czeka się do 4. I naprawdę to nie jest wyczyn ugotować kaszę samemu i zmiksować lub rozgnieść widelcem do niej banana/truskawki/jabłko lub inne owoce. A zdrowiej na pewno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja raczej nie spieszyłabym się z podawaniem kaszek. U nas dopiero po 7 miesiącu wprowadziłam ale to tylko dlatego że córka w ogóle odrzuciła mi 90% stałych pokarmów na pewien okres więc czymś się musiałam ratować. Kupowałam kaszki Caprima, Holle i Humana. Skład mają wszystkie bardzo dobry. Możesz też zacząć od zwykłych kasz tylko może nie od 4 miesiąca. Miksować z owocami a jak dziecku to nie podejdzie to wtedy sklep i kaszki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×