Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

CZY PERFUMY ZA 300ZŁ to przesada

Polecane posty

Gość gosc nr 7
nazwa "perfum" jest umowna, okresla po prostu zapach zamkniety we flakoniuku ale w praktyce zapachy owe dziela sie na 3 grupy, jak juz ktos powyzej wyjasnil. perfum sensu stricto w polskich sklepach nie ma. to te z prawdziwym pizmem, ktore kosztuja naprawde slono. my za owe 3 stowy kupujemy wody toaletowe lub wody perfumowane. niedowiarki niech sie przyjrza napisom na butelkach :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja już wolę nie mieć żadnych perfum, niz jakieś niby to pachnące zamienniki za niewielkie pieniądze. Na dobry zapach można wydać trochę więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość flakon PARFUM czy jednak EAU
1. Czym są i czym się różnią: perfumy, woda perfumowana, woda toaletowa, woda kolońska, woda odświeżająca? W zależności od zawartości olejków zapachowych stosuje się następujące nazewnictwo: parfum (perfumy, eliksir, ekstrakt) – 15-20% eau de parfum (woda perfumowana) skrót EDP – 10-15% eau de toilette (woda toaletowa) skrót EDT – 5-10% eau de Cologne (woda kolońska) skrót EDC – 3-5% eau fraîche (woda odświeżająca) – 1-3%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wiadomo,ze prefumy to potoczna nazwa i nie trzeba tego nikomu rozkminiac, wiadomo o co autorce chodzi ..................wiec ja kupuje " prefumy" w przedziale 250-300zł i to dla mnie ok. cena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
właśnie, laska, nie rozkminiaj tak, bo wiadomo o co chodzi. a nawiasem mówiąc drogie perfumy nie muszą być zaraz "perfumami", różne niszowe perfumy spokojnie kosztują powyżej tysiaka i są to "wody". poza tym nie przesadzajcie- perfumy nie są już takie ekskluzywne i dostępne dla wybrańców. można pójść do superpharmu i kupić markowe perfrumy za 100 zł. sam spryskuję się perfumami nawet jak siedzę sama w chałupie z dzieciakiem i jest to np Escada, DKNY, del Pozo i nie zrujnowałam się na nie. nie mam jakiegoś super wyrafinowanego gustu i nie muszę kupować w Missali po 2 tys za flakon .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zgadza sie prawdziwych perfum nie kupisz za 200-300zl :) To woda toaletowa lub perfumowana (tez jest roznica bo woda perfumowana ciut drozsza od toaletowej np.).Jak dla mnie to normalna cena ale tylko dla tego ,ze uwielbiam perfumy francuskie(tak samo jak i kosmetyki mam tylko typu Lancome,Dior czy moj Yves Saint Laurent,cienie i szminki np.)Perfumy tez tylko francuskie Lancome ,Chanel(uwielbiam Allure)Dior itp. Tanich psikaczy nie kupuje i nie uznaje.Mam z 10 flakonow takich perfum :) I uwaga nie mam i nie mialam torebki za 400zl.Za buty maksymalnie jestem w stanie dac 400zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
14.32 perfumy Dkny za 100zl ???Chyba zartujejesz .To nie sa perfumy tylko woda. Napis " EUA de " oznacza woda .I masz albo eua de pafume lub eua de toilet. Czyli woda perfumowana lub woda toaletowa.Na prawdziwych perfumach musisz miec napis "Parfume".A prawdziwych perfum nie kupisz za 100zl nawet jesli to dkny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zależy co kto lubi i ile zarabia, nie perfumy za 300zł to nie przesada, dla kogoś kto je lubi i kogo na nie stać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość To ja Oda
EDP = potocznie perfumy, trwała i długo (wiele dni) pachnie, a przynajmniej powinna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Extrait de Parfum (ekstrakt perfum) – 44-60%; Parfum (perfumy, ekstrakt, perfumy właściwe) – 20-43%; Eau de Parfum (woda perfumowana) skrót EdP – 13-19%; Eau de Toilette (woda toaletowa) skrót EdT – 8-12%; Eau de Cologne (woda kolońska) skrót EdC – 4-7%; TM Koelnisch Wasser Eau Fraîche (woda odświeżająca) eau de solide skrót EdS – 1-3%; TM EdS EDP to skrot do wody perfumowanej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ty, gosciu z 14.54 jak chcesz szpanowac to sie chociaz dobrze pisac naucz :D "EUA" i "PARFUME" hehe :D :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość nr 102
300 zł za wodę perfumowana to normalna cena, kupuje perfumy w takim przedziale cenowym i nie uważam żebym wydawała dużo kasy na psikadełko :P. Dokładnie dzisiaj kupiłam mój ukochany zapach za 310 zł :P lubie fajne, nietypowe zapachy z ciekawą nutą a takich perfum niestety w avonie nie uświadczysz. Perfumki z avonu bądź z podobnej półki cenowej mają płaski zapach, wole nie używac żadnych perfum niż takiego badziewia. Jak nie było mnie stać na dobre perfumy to nie używałam żadnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
poprawilam potem jako gosc 15.09. Dla ciebie to szpan ????hehe :) Nie skomentuje tego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aha, poprawilas .... kopiuj/wklej :D Nie kompromituj sie juz wiecej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kompromitujesz sie Ty jak wyskakujesz z tym SZPANEM :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tu na kafe woda toaletowa za 300zł to zawsze będzie szpan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość nr 102
jaki szpan i przed kim? przecież wszyscy jesteśmy anonimowi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gość nr 102 szkoda ,że mało ludzi mysli tu tak logicznie jak ty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość nr 102
dzięki ;) po prostu bawi mnie, że niektórym chyba żal d**ę ściska :P choć szczerze tego nie rozumiem, jak nie miałam kasy na perfumy to nie psioczyłam na tych którzy byli w stanie pozwolić sobie na takie "luksusy" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelina_zet
to ja chyba używam wodę perfumowaną :), już się pogubiłam w tych określeniach. Grunt to nie kupować podróbek i nie czatować na super ceny na allegro. Bo jak jest super cena to już dla mnie zapala się czerwona lampka - podróbka albo kradzione. Nie popieram i nie kupuję takich. Mam swoje ulubione marki DKNY i Elizabeth Arden, którym jestem wierna. A zapachy to się zmieniają. Ale te wody i tak na długo starczają więc jak mam w łazience 3-4 flakony i korzystam z nich wymiennie to w ciągu roku kupuję 1-2 nowe. Więc wydatek 300 zł-600 zł na rok to nie jest dużo. A zawsze można jeszcze napisać list do Mikołaja. :) Działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przesada i to gruuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuubaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maloooooooooooo
normalna cena, ja za mniej wiecej tyle kupuje, przeciez to nie jest zakup na 1 miesiac:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zalezy jak dla kogo bo dla mnie jednorazowy wydatek 300 zl to bardzo duzo a lubie perfumy i miesiecznie wydaje na nie jakies 30 - 40 zl. Kupuje zapachy od zapachowiec.pl i jak dla mnie nie roznia sie niczym (moze oprocz flakonu) od tych oryginalnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja kupuję za 1/3 tej ceny od zapachowiec.pl i tak zdecydowanie wydaje mi się przesadą bo moje 100 ml tak samo starczają na bardzo długo. Już lepiej te 2 stówy rocznie włożyć do koperty i oszczędzać bo nie rozumiem wydawania takich kwot na rzeczy ulotne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no troszkę drogo ale skoro tyle masz, ja jednak wole zamawiać taniej. Mój ulubiony sklep z ładnymi zapachami damskimi to https://kontigo.com.pl/zapachy.html I zawsze sobie coś w dobrej cenie znajdę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hmmm, jak ktoś sporo zarabia, to dla niego nie jest to jakieś duże obciążenie. Ale jak ktoś musi mądrze zaplanować wydatki, to nie może tak od razu "urwać" z domowego budżetu 3 stówki. Ponieważ nie mogę sobie pozwolić na taki wydatek, a maksymalnie mogę sobie co miesiąc odłożyć najwyżej z 5 dyszek, więc kupuję oryginalne wody perfumowane, lane na odlewkiperfum.pl , ponieważ tam mogę sobie zamówić dowolną pojemność. I mam perfumy, kupuję wtedy , kiedy chcę i tyle, na ile mogę sobie aktualnie pozwolić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moim zdaniem lepiej kupować w rozlewni, która zapewnia wysoką jakość. Taką jest na pewno Goia. Kupuję perfumy na goia.pl i jestem bardzo zadowolona. Perfumy długo się utrzymują i są w świetnej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×