Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość Śliwkaaa

Najpotrzebniejsze wyposażenie kuchni

Polecane posty

Gość gość
Do restauracji i barów zawsze potrzebna jest dobra zmywarka, u nas jest wynterhalter ale wypożyczamy ją na razie od producenta, tak jest nam wygodniej dopóki się knajpka nie rozkręci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bardzo ładne naczynia kuchenne i sztućce można kupić na tej stronie tego sklepu z porcelaną http://salonporcelany.pl/. Oprócz porcelany można kupić tu własnie naczynia kuchenne i nie tylko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zachęcam do sprawdzenia oferty na https://wireli.eu/, mają świetne wyposażenie do kuchni jak i garderoby. Wireli w swojej ofercie posiada wysokiej jakości kosze Cargo i systemy szufladowe, które niezwykle się sprawdzają we współczesnej kuchni. Polecam z całego serca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Annalajk
Ciężko mi ot tak wymienić jeden sprzet bez którego nie wyobrażam sobie mojej kuchni, ale mogę Ci wymienić sklep, bez którego z cala pewnoscia by jej nie było :) https://www.adacor.pl/kuchnia.html tutaj kupiłam chyba wiekszosc mojego kuchennego wyposażenia i jestem z niego bardzo, ale to bardzo zadowolona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MateuszPig
Najpotrzebniejsze rzeczy kupisz w sieci, wystarczy jedno zamówienie, które i tak nie będzie dużo kosztowało, na przykład w sklepie internetowym https://www.adacor.pl/, później samo wyjdzie czego tak naprawdę potrzebujesz, a bez czego śmiało możesz się obejść :) Najważniejsze to jest po prostu nie przesadzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W każdej kuchni muszą znaleźć się misy, kosz na śmieci, pojemniki na żywność oraz wiele innych akcesoriów kuchennych. Ja sporo elementów wyposażenia mojej kuchni zakupiłam od firmy www.rotho24.pl Mają szeroką ofertę i dobre ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W każdej kuchni muszą znaleźć się naczynia, sztućce czy urządzenia gastronomiczne. Tego typu produkty możecie znaleźć na stronie www.gastromarathon.pl Jest to hurtownia, która sprzedaje sprzęt do wyposażenia kuchni i restauracji. Mają bardzo dobre ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że w kuchni przydadzą Ci się ścierki, gąbki i ręczniki kuchenne. Ja te produkty zamawiam najczęściej z www.partner.kielce.pl. Nie musze wszystkiego szukać z osobna w kilku supermarketach, dzięki czemu oszczędzam sporo czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alutka

A co sądzicie o naczyniach ceramicznych z ponadczasowej ceramiki Bolesławieckiej ?. Jakiś czas temu w internecie widziałam na tej stornie www.wrceramika.com przepiękne wzornictwo i ciekawe naczynia.  Postanowiłam kupić kilka elementów i powiem wam, że jedzenie podawane na takich talerzach nabiera wyrazu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tulka

Ja mam Thermomixa i tam jest tyle super funkcji że większość sprzętów mi zastępuje tak naprawdę. Polecam się wybrać na prezentację do Justyny Ciesiun w Kielcach bo dokładnie powie i wyjaśni jak korzystać i co można dzięki niemu zrobić 🙂 no i fajnie przed zakupem sobie zobaczyć jak to działa dokładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Jeżeli rozglądacie się za wyposażeniem do kuchni to polecam wam zajrzeć na stronę www.ekspresydokawy.pl Firma ta zajmuje się sprzedażą ekspresów do kawy i mogę powiedzieć że oferuje bardzo solidny sprzęt w całkiem niezłych cenach. Warto mieć taki sprzęt na wyposażeniu swojej kuchni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dariia

Wszystko co niezbędne w kuchni na pewno znajdziecie w ofercie firmy www.gastromarathon.pl Jest to hurtownia wyposażenia gastronomicznego. U nich znajdziecie miski, sztućce, talerze, urządzenia kuchenne itp. Mają bardzo szeroką ofertę i niezłe ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oksana n

Tak naprawdę to wiele rzeczy jesy po prostu niezbędnych w kuchni. Ja jednak uważam, że podstawą są dobre jakościowo i funkcjonalne meble i wiem co mówię. Kilka miesięcy temu kupiliśmy krzesła w jednej z sieciówek. Faktycznie ładnie się prezentowały i były stosunkowo tanie. Teraz już wiem dlaczego ta cena była aż tak niska, one po prostu rozleciały się. Mamy już kolejne ale przed ich zakupem zasięgnęliśmy już jak to się mówi "języka". Nasz wybór padł na scandicsofa.pl i ich krzesła z kolekcji klematisar. Tu już na pierwszy rzut oka widać tę różnicę w jakości i w wykonaniu. Te na pewno posłużą nam znacznie dłużęj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Weronika 32

Wszystko zależy od tego co już de facto masz w kuchni. Inaczej podchodzi do tematu osoba mająca puściutkie mieszkanie, gdzie brakuje nawet zlewu. Wtedy zakup takowego, mebli, lodówki, piecyka to podstawa, a kolejna niezbędna rzecz to "drobiazgi" w stylu talerze, szklanki, zestaw noży, sztućce. Inaczej wygląda sytuacje gdy to co napisałam wcześniej już masz i twoją potrzeba będzie nie wiem kuchenka mikrofalowa. Z doświadczenia napisze ci,. że im dalej z wyposażeniem kuchni, tym bardziej zwraca się uwagę na przedmioty nie tyle "podstawowe" co ułatwiające w niej pracę. Ja na przykład na początku roku zdecydowałam, że do lata musze kupić robota kuchennego, bo stary raz, ze był już zajechany, a dwa był to model kilku letni już i jego główne funkcje ograniczały się głownie do wszelkiego rodzaju szatkowania, mielenia i mieszania. Teraz zdecydowałam się na Sauber TH7 i patrząc na jego funkcjonalność nie żałuje tej decyzji, ale jak sama widzisz, dla mnie powiedzmy bieżącą (bo z tego roku) potrzebą był rzeczony robot, siedem lat temu, po zakupie mieszkania była to lodówka i meble

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dariaa

Ja polecam wam zainwestować w ekspres do kawy. Dzięki temu urządzeniu moje poranki stały się znacznie przyjemniejsze. Zajrzyjcie na stronę www.ekspresydokawy.pl Tam znajdziecie całkiem niezłe ekspresy do kawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaczorka

Nie wyobrażam sobie kuchni bez mojego piekarnika, robię w nim 80% moich dań, mam taki z wykorzystaniem pary SteamBoost więc jedzenie jest pyszne i zdrowe. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gala

To ja tak mam ze zmywarką, bo nienawidzę myć ręcznie naczyń. Mam z tej samej firmy co Ty, zmywarkę z air dry. 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Roska
16 godzin temu, Gość Gala napisał:

To ja tak mam ze zmywarką, bo nienawidzę myć ręcznie naczyń. Mam z tej samej firmy co Ty, zmywarkę z air dry. 🙂

Bez zmywarki to ani rusz, szczególnie ja ma się rodzinę, ja mam taką bardziej pakowną MaxiFlex z dodatkową szufladą na sztućce. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zaś nie polecam żadnych projektantów i tym podobnym. Dlaczego - to nie projektant będzie użytkownikiem tego pomieszczenia oraz urządzeń i sprzętów a właściciel. To właściciel za wszystko płaci, a przeważnie bank. Projektant nie ponosi żadnej odpowiedzialności za praktyczność projektu, a bierze duże wynagrodzenie. Urządzając kuchnię trzeba krytycznie spojrzeć na swoje umiejętności kulinarne. Jak ma się zamysł czy marzenia właściciela do tych umiejętności i talentów.

W sieci jest poza tym wiele ciekawych pomysłow na wystrój pomieszczeń:

https://sklep.flexgips.com/pl/blog

Od siebie polecam ten blog 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Urządzenie typu Air Fryer - genialne rozwiązanie na gotowanie bez tłuszczu i mniejsze zużycie prądu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najpotrzebniejsze wyposażenie kuchni może się różnić w zależności od indywidualnych potrzeb i preferencji gotującego, ale ogólnie rzecz biorąc, oto lista podstawowego wyposażenia kuchennego:

Naczynia do gotowania:

  1. Garnki i patelnie o różnych rozmiarach.
  2. Rondel na zupę.
  3. Patelnia grillowa.
  4. Parowar.

Narzędzia do przygotowywania jedzenia:

  1. Noże kuchenne o różnych rozmiarach.
  2. Deska do krojenia.
  3. Tarka.
  4. Obieraczka do warzyw i owoców.
  5. Wyciskarka do cytrusów.
  6. Rondel do gotowania makaronu.

Sprzęt elektryczny:

  1. Kuchenka (gazowa, elektryczna, indukcyjna itp.).
  2. Piekarnik.
  3. Mikrofalówka.
  4. Toster.
  5. Blender lub mikser.

Akcesoria do pieczenia:

  1. Formy do pieczenia.
  2. Taca do pieczenia.
  3. Foremki do muffinek i babeczek.
  4. Papier do pieczenia.

Naczynia i sztućce do serwowania:

  1. Talerze i miski.
  2. Szklanki i kubki.
  3. Sztućce (widelec, nóż, łyżka, łyżeczka).
  4. Salaterka.

Akcesoria do mieszania i przygotowywania:

  1. Miska do mieszania.
  2. Łyżka do mieszania.
  3. Trzepaczka.
  4. Drewniana łyżka.
  5. Sitko.

Przybory kuchenne:

  1. Otwieracz do puszek.
  2. Korkociąg.
  3. Ściereczki kuchenne.
  4. Zestaw do przypraw (sól, pieprz, inne ulubione przyprawy).
  5. Stojak na noże.

Pojemniki do przechowywania żywności:

  1. Pojemniki plastikowe lub szklane.
  2. Torebki do zamrażalnika.
  3. Folia aluminiowa i folia spożywcza.
  4. Słoiki do przechowywania konserw.

Sprzęt do mycia naczyń i sprzątania:

  1. Zlewozmywak.
  2. Gąbki do mycia naczyń.
  3. Mydło do naczyń.
  4. Mop i wiadro.

Sprzęt do przechowywania i organizacji:

  1. Półki i szafki kuchenne.
  2. Wieszaki na naczynia.
  3. Stojak na przyprawy.
  4. Kosz na śmieci.

Przyrządy do specjalnych zadań (w zależności od potrzeb):

  1. Robot kuchenny.
  2. Thermomix
  3. Sokowirówka.
  4. Maszyna do lodów.
  5. Czajnik elektryczny.

Powyższa lista stanowi jedynie ogólne wytyczne. Twoje indywidualne potrzeby mogą się różnić w zależności od stylu gotowania i preferencji. Niezbędne jest dostosowanie wyposażenia kuchni do własnych potrzeb i umiejętności kulinarystycznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×