Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość maturzystka2013

Matura z motywem pozegnania Prosba

Polecane posty

Gość maturzystka2013

Witam ! Jestem tegoroczną maturzystka ! Wybrałam sobie na temat pracy maturalnej motyw pozegnania w literaturze,sztuce i filmie. Prosiłabym was gorąco abyście zaproponowali mi jakies ciekawe przykłady pożegnania w literaturze i filmie. Chciałabym jednak miec dużą różnorodność mam epoki. Pożegnanie z powodu śmierci,czy pożegnanie z powodu zawodu miłosnego jest dosc oklepane,dlatego do tego literaturkę juz wybralam;) Wolałabym bardziej jakies przykłady literatury z motywem pożegnania z marzeniami,bądź przykłądy literatury pożegnania z ojczyzną:) Prosiłabym rowniez o przykłady filmu w którym pożegnanie jest ciekawie "podkreslone" ;) oraz ostatnia prosba! szukałam jakis madych cytatów znanych osobowosci odnoszacych sie do pożegnania ale nic ciekawego nie znalazłam.. dlatego tez prosze o przykłady! Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi, nawet nie wiecie jak bardzo mozecie mi tym pomóc! Pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość matustne25
Borowski Tadeusz, "Pożegnanie z Marią" Coelho Paolo "Na brzegu rzeki Piedry usiadłam i płakałam" Ewangelia według św. Jana Goethe Johann Wolfgang "Cierpienia młodego Wertera" Hemingway Ernest, "Pożegnanie z bronią" Kochanowski Jan "Treny" Krasiński Zygmunt, "Nie-Boska komedia" "Lament świętokrzyski" Mickiewicz Adam, "Pan Tadeusz" "Ciekawy przypadek Benjamina Buttona" reż. David Fincher "Dziennik Bridget Jones" reż. Sharon Maguire "Pożegnania", reż. Wojciech Has "Pożegnanie z Afryką", reż. Sydney Pollack Mickiewicz Adam, "Dziady część IV" Shute Nevil, "Ostatni brzeg" Słowacki Juliusz, "Testament mój" Wyspiański Stanisław, "Wesele"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dodałabym jeszcze obraz Artura Grottgera "Pożegnanie powstańca"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość matustne25
Jeśli szukasz pomocy w doborze lektur, pisaniu bibliografii lub całej pracy, zapraszam:www.facebook.pl/matustne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×