Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mama Maluszka

Czerwcowe mamy 2013

Polecane posty

Gość Mama Maluszka

Witam, w czerwcu 2013 urodziłam zdrowego ślicznego chłopczyka. Karmię go mm. Maluszek skończył już 4 miesiące i tu zaczyna się dla mnie problem, jest to moje pierwsze dziecko i nie mam pojęcia co jak i gdzie :) Mamusie co jako pierwsze wprowadzać dziecku, kleiki, kaszki? Ile miarek, jak często? Najpierw marchewkę czy jabłko? kiedy zupki i z czego? Co z nocą? Bo jak w dzień mały wytrzymuje jeszcze 2,5 -3 h bez jedzenia, tak w nocy masakra, zje i za 1,5 godz już się rusza i szuka. Zagęszczać? Myślę że jest tu więcej osób takich jak ja i takie porady się przydają. Przy okazji mamusie chwalcie się umiejętnościami swoich maluchów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
www.google.pl ------> rozszerzanie diety niemowlaka ------->szukaj -------> klik, klik, klik ------> wszystko wiesz. Nie ma za co 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
córka urodzona w połowie czerwca. Bardzo ulewa, bo ma refluks więc już po skończeniu 2 mca obowiązkowo wprowadziłam kleik, dzięki czemu ja śpię spokojnie, bo po kleiku na gęsto nie ulewa wcale. Noce przesypia odkąd skończyła miesiąc, więc w nocy nie je. Śpi do 8 czasem do 9. Jabłko zaczełam wprowadzać jak mała skończyła 3 mce (wierzę w stae tabele żywieniowe, bo nowe śmierdzą mi lobbingiem firm produkujących jedzenie dla dzieci). Zaraz po jabłku wprowadziłam zupkę z marchewki i ziemniaka. Wczoraj córka po raz pierwszy próbowała dyni ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a co do umiejętności no to taki standardzik- gada dużo po swojemu, jak sie obudzi i widzi, ze sie kręce po pokoju to woła mnie :D a dokładnie "E! E! E!" :D Głowę podnosiła od razu leżąc na brzuchu. jak miała ok 2 m-ce to przekręcała się z brzucha na plecy, z boku na plecy, nieco później zaczęła z boku na brzuch. Jeszcze nie umie z placów na brzuch. Ogólnie wesołek z niej :) Lubi zaczepiać ludzi (uwielbia obcych). Jak się trzyma grzechotkę to sięga po nią rączką- no taki zwykły rozwój :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama Maluszka
Coś mało mam czerwcowych :) Ja swojemu kleik kukurydziany daję od miesiąca, ale zaczęłam po troszkę, na 4 miarki mleka, pół miarki kleiku, teraz na 4 miarki daję do 2 miarek kleiku i to na noc. Bo niestety tak jak pisałam, w dzień jeszcze 3 godziny wytrzyma, w nocy chce jeść co 1,5-2 godz. Od tygodnia je też jabłko, marchewkę, wczoraj była marchewka z ryżem a dzisiaj z dynią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama Maluszka
Co do rozwoju mogłabym skopiować wypowiedz gościa powyżej. Dodam jeszcze że mój malutki nie chce leżeć! Jakby mógł to by ciągnął butle na stojąco.Jak leży na podusi potrafi podnieść się, zgina się w pół, tak jak się brzuszki robi. Więc często go sadzam, ale tylko na chwilkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
widzę, że temat umarł śmiercią naturalną, a szkoda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama maluszka
up nie ma tu takich mam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×