Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość macias___macias

Czy z córką jest ok

Polecane posty

Gość macias___macias

Witam. Moja córka ma 22 miesiące i potrafi już dużo zrobić ale na tle rówieśników i dzieci ok 2-3 miesięcy starszych, sprawia wrażenie słabiej rozwiniętej tzn mało rozumie. Generalnie jest wesołym, uśmiechniętym dzieckiem. Gdy przychodzę z pracy to słyszę już z pokoju "tata" i leci do mnie, mówi cześć, jak wyciągnę dłoń to poda rękę (na "cześć") i przytuli się i pocałuje. Uwielbia jak oglądamy z nią książeczki a ona po kolei nazywa zwierzątka. Zna ich bardzo dużo i potrafi nazwać (pies, kot, ptaszek, lew, lis, hipopotam, krokodyl, indor, kura, bocian, motylek, słoń, owieczka, kozioł, koń, małpka i wiele wiele innych oraz potrafi wydać ich dźwięki) Na pytania "a gdzie jest" lampa, piłka, balon wskazuje przedmiot a gdy powiem, zanieś mamie balon to gdy jest mama w drugim pokoju to weźmie balon i zaniesie mamie (czasami jak są w pokoju mama i babcia to potrafi się pomylić). Czasami jak ogląda obrazki na puzzlach to przynosi mi np bociana i gada przez kilkanaście sekund "kle kle kle". Zazwyczaj lubi gdy się ją o coś pyta, sama z siebie mało się odzywa (ogólnie to dużo gada po swojemu), jak coś chce to często łapie za rękę i ciągnie do miejsca gdzie coś jest. Odwzajemnia uśmiech, umie polecenia np puść mamie oczko, pokaż język, daj buziaka w czoło, zna części ciała (noga ,ręka, paluszki, oko, nos, uszy, jak powiem unieś nogę to uniesie). Umie rozróżniać kształty, i zna literki A, B, C i D. Umie po swojemu liczyć do 3. Reaguje na swoje imię Ciężko jej usiedzieć w miejscu, lubi ciągle coś robić (od urodzenia była silnym i r****iwym dzieckiem). Generalnie wydaje się ok ale byłem dziś z moim dzieckiem na zajęciach dla maluchów i widzę, że moja córka trochę odstaje od innych dzieci (były tam dzieci ok 2 lat i powyżej). Inne dzieci były bardziej spokojne i bardziej kumate, moja z kolei trochę przestraszona i sztywna (wychowana w ciszy i spokoju a tam głośno, gwarno i dużo ludzi). Inne dzieci bardziej cierpliwe, moja r****iwa, wolała patrzeć po ścianach za obrazkami i zwierzątkami niż brać udział w zabawach. Inne dzieci umiały dużo więcej poleceń. Naczytałem się o autyźmie i boję się bo czasami, żeby wykonała jakieś polecenie to trzeba mówić kilka razy. Jak chce jeść i jej pokaże miseczkę to krzyczy, piszczy i histeryzuje a nie powie nic. Włącza sobie muzyczkę ze zwierzątka i zatyka uszy i odtyka i się śmieje lub udaje zdziwioną, często macha rączkami Co myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak masz obawy to idz di lekarza,my nimi nie jesteśmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziecko rozwija sie w swoim tepie ńie stresuj sie sam mówisz ze sztywna bo głośno a ona w ciszy chowana... Jak ty zmienisz otoczenie tez będziesz sztywny na początku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Każde dziecko rozwija się w swoim tempie,moim zdaniem nie powinieneś się martwić na zapas. Jesli jednak masz wątpliwości to pogadaj z internistą przy wizycie kontrolnej lub idz z córką do psychologa specjalizującego się w rozwoju dzieci. Swoją drogą to urocze,że tak troszczysz się o córkę, na co dzień spotykam się raczej z tym,że spada to głownie na matkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×