Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

cos smacznego

Polecane posty

Gość gość

Prosze dajcie jakies przepisy na jakies miesko najlepiej jeszcze z sosikiem lekko slodkim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość faux pas
nie lubie slodkich sosow, ale moge cie poczestowac bigosem curry z miesem kury, na pikantnie. chcesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czemu nikt nic nie pisze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
2 pojedyncze filety z kurczaka kroisz w niewielką kostkę. W rondlu rozgrzewasz niewielką ilość oleju i wrzucasz tam to mięso. Doprawiasz do smaku (sól/kucharek, pieprz, papryka słodka i ostra i cury). Obierasz i myjesz 3 duże marchewki. Scierasz na tarce, na grubych oczkach. W garnku rozpuszczasz trochę masła/dobrej margaryny. Wrzucasz marchewkę, troszkę soli i odrobinę kminku. Dusisz aż wyparuje cały płyn. Wrzucasz do rondla z mięsem, przemieszasz troszkę ze sobą i podlewasz wodą. Duszisz pod przykryciem do miękkości mięsa i marchewki. Na koniec dodajesz śmetanę (słodką lub kwaśną jak kto lubi), może być też ząbek czosnku i koperek. A no i można trochę zaciągnąć mąką jeśli sos tego wymaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odnosnie postu wyzej
nie ma czegos takiego jak "dobra" margaryna. kazda margaryna to zlo i trucizna! poczytaj sobie o tym i sama sie przerazisz. smazenie na oleju to tez nie najlepszy pomysl (z podobnych wzgledow), chyba ze ew. rzepakowy lub oliwa z maslem. przyprawy z glutamianem typu kucharek? zepsuja smak potrawy i zdolnosc mozgu do rozpoznawania naturalnych smakow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kinky Outro
pizza z salami i sosem czosnkowym ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
odnosnie postu wyzej- idąc tym tropem dalej uświadom nas głupich kmiotów że kurczak to antybiotyki, mieso wogóle jest bee, szkodzi i zakwasza organizm ite i itd .Tylko najpierw przeczytaj jake było pytanie. Amen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do odnoścnie postu wyżej- to ja, ta co podała przepis na kuraka z marchewką. Napisałam masło lub dobra margaryna, jak kto woli. Niektórzy nie mają kasy, żeby na maśle 7-8 zł za kostke cos smazyc, piec. Ja robię na maśle ale myślę, że łyżka margaryny nikogo nie zabije ;) Na oleju się nie smaży :D :D Ja smażę zawsze na oleju (kujawski albo taki z biedronki, oba rzepakowe). Ja czytałam i słyszałam o ty, że smażenie na oliwie z oliwek jest niezdrowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
aaa no i może ze dwa razy miałam "Oliwiera"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zapomniałabym, używam też kujawskiego smakowego do różnych potraw. Zabij mnie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odnosnie postu wyzej
a uzywajcie sobie czego chcecie, ja tylko podpowiadam, jakby ktos nie wiedzial, a chcial sie dowiedziec jak zdrowiej i smaczniej zyc ;) na oliwie z malsem mozna smazyc, sama oliwa jest za delikatna. jak kogos nie stac na naturalne jedzenie, to powinien saoszczedzic na batonach albo telewizji, a nie kupowac trujaca margaryne. zreszta smazenie w ogole jest niezdrowe, lepiej piec w piekarniku. kurczakow z antybiotykami tez powinno sie nie jesc, to jest chyba oczywiste. a to, ze mieso zakwasza organizm oznacza, ze trzeba go jesc bardzo malo. wiele innych pokarmow tez zakwasza organizm - potrawy maczne na przyklad, ktorych oczywiscie powinno sie jesc jak najmniej, a najlepiej wcale. sa bardziej toksyczne i szkodliwe niz mieso (zakladajac, ze kupujemy mieso ze zdrowej hodowli, oczywiscie. . odnosnie tego :jaki byl temat to akurat tez sie wypowiedzialam. a poniewaz jest to forum dyskusyjne, nie tylko odpowiada ise na wpytanie z tematu, ale rowniez komentuje komentarze innych osob :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam bitki w sosie. Ja robię zawsze na schabie ponieważ nie przepadam za innymi rodzajami mięsa. A więc tak na patelni rozgrzewam trochę oliwy i podpiekam 2 cebule, gdy się zarumienią dodaję plastry ( grube na około 1.5 cm) i smażę. Oczywiście wcześniej moczę je około godziny w zalewie przygotowanej z ( 2 liście laurowe 4 ziarna pieprzu sól morska majeranek ostra papryka ziele angielskie ) wszystko łączę w moździerzu a później dodaję łyżkę oliwy i przeciskam 3 ząbki czosnku i nacieram mięso. Gdy wszystko na patelni się ładnie zarumieni podlewam wodą i duszę około 20 minut. Opcjonalnie można w tym momencie bardziej doprawić jeżeli ktoś woli bardziej ostre. Po tym czasie zaklepuje ( 2 łyżki mąki pszennej i jedna kartoflanej woda dobrze połączyć składniki ) Dodaje powoli do mięsa cały czas mieszając. na koniec dodaję słodką śmietankę i trochę majeranku. Doskonale pasuje z kopytkami lub kluskami śląskimi ale z ziemniaczkami też nie jest złe. Jeżeli potrzebujesz więcej przepisów to zapraszam na mojego bloga http://www.patrycjagotuje.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bitki powyzej fajne, dopuki nie przeczytalam o tym macznym sosie :o saos z maki do klusek z maki, sam cud. a takie pyszne bitki moglyby byc z ziemniakami, albo (baturalnym nie torebkowym) ryzem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×