Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość oczekującamama

test ciążowy

Polecane posty

Gość oczekującamama

Hej chciałabym wiedzieć czy rzeczywiście testy wykrywają ciążę już po 6 dniach od zapłodnienia? Jeśli któreś z was pokazały sie 2 kreski tak szybko to piszcie proszę Moje pytanie wynika i z ciekawości i z tego, że mogę być w ciąży i bardzo mnie korci by zrobić test tylko nie wiem czy jest sens.. Z góry dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
test wykrywa 6- dniowa ciażę, a nie 6 dni od zapłodnienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
żaden test nie wykrywa ciąży 6 dni po zapłodnieniu.Ale wykrywa 6-dniową ciążę a to kolosalna różnica.Nie myl pojęć! Najpierw dochodzi do zapłodnienia potem do zagnieżdżenia zarodka i dopiero po tym wydarzeniu wytwarza się gonadotropina kosmówkowa którą wykrywają testy.Co za tym idzie test wyjdzie wiarygodny dopiero w terminie miesiączki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oczekującamama
tylko, żę kosmówka wytwarza hormon właśnie po 6 dniach czyli od zapłodnienia rozumiem a nie 6 dni po inplantacji w macicy. Teoretycznie więc testy by mogły ją wykryć i tak pisze na niektórych testach "wykrywa ciążę 6 dni od zapłodnienia" Także to wy coś chyba pomyliłyście :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to Ty pomyliłaś pojęcia, hormon beta hcg jest wykrywalny dopiero po zagnieżdżeniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale tępa jesteś. To ze facet się w tobie spusci np w poniedziałek nie zbaczxy ze doszło do zapłodnienia!!! Plemnik musi dojść do komórki poza tym np dzień płodny może być dopiero za dwa dni a plemnik może przetrwać i do zapłodnienia może dojść np w czwartek czy środę. Wiec test nie wykryje ci ciąży 6 dni po tym jak facet cie zalał!! Wez sie doucz bo szkoda dziecka zeby mialo durna matke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oj oczekującamamo nie kłuć się bo nie masz racji.Hcg wytwarzane jest po zagnieżdżeniu a nie po zapłodnieniu.Wiesz najpierw się doucz potem staraj o dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a dokładniej gonadropina jest wykrywalna 48 godz po zagnieżdzeniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość plutinka
ja dobrze wiem kiedy jest zapłodnienie nie musicie mnie uczyc bo mam 2 córki i wiem , że najpierw musi być zagnieżdzenie zarodka w macicy !!! tylko na testach pisze, że wykrywa ciążę cytuję jeszcze raz : " Od 6 dni PO ZAPŁODNIENIU" stąd zapytałam w taki sposób a rozumiem tak jak WY ... dletego pytam tych, które może tak wcześnie robiły test czy jest to możliwe i tak wczesnie możę test domowy wykryć ciążę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
napiszę Ci po raz kolejny- nie ma mozliwości aby test wykrył ciążę 6 dni po zapłodnieniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość plutinka
rozumiem tak Jest zapłodnienie, po 6 dniach zagnieżdza sie zarodek i wytwarza hormon czyli test moze wykryć po 6 dniach od zapłodnienia... I prosze mnie nie wyzywać bo moze jakos żle sformuowałam pytanie a tempa bynajmniej nie jestem tylko co najwyżej ciekawska...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zagnieżdzenie odbywa sie pomędzy 6-12 dniem, a jeżeli tak masz napisane na teście, jak zacytowałaś, to znaczy że firma niestety traktuje swoje klientki jak kretynki i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość plutinka
to po jaką cholerę tak piszą na testach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
napisz do firmy i zapytaj, ja Ci mówię jak jest, jak dla mnie to możesz zrobic test nawet 2 dni po stosunku- wynik będzie taki sam jak po 6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zagnieżdżenie zachodzi po jakiś 7-10 dniach. Po co najmniej 2 dniach poziom beta hcg będzie wykrywalny w moczu. Czyli de facto co najmniej 9 dni od zapłodnienia może (ale nie musi) wyjść czuły test.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość plutinka
no na wielu testach tak jest wiec tak pytam... Nigdy nie robiłam testu tak wczesnie i raczej nie zamierzam tylko ciekawe czy są kobiety które robiły test np tydzien przed terminem spodziewanej miesiączki iim już wyszło , że bedą mamami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nawet beta może byc po 9 dniach niewiarygodna, a co dopiero test domowy, zresztą jak ma ciaża byc to będzie i każda sie o niej dowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Test ciążowy ClearBlue 6 days early potrafi wykryć ciąże 5 dni przed spodziewanym okresem. Nie polecam jednak tych testów. Testy wykryły u mnie wczesna ciąże. Zrobiłam 4 testy każdy rano. Pierwsze dwa zrobiłam 5 i 4 dnia przed okresem, kolejne dwa w dniu kiedy miał pojawić sie okres i dzień po. Na każdym pojawiły sie dwie kreski (jednak druga była nieco blada). Kolejnego dnia dostałam okresu. Lekarz powiedział, ze prawdopodobnie była to ciąża biochemiczna. Nastąpiło wczesne poronienie co podobno zdarza sie dosyc często. Wolałabym o tym nie wiedzieć.. bo bardzo przeżyłam tą stratę. Radzę poczekać kilka dni ze zrobieniem testu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ktoś cos?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A konkretnie o co pytasz? Temat jest stary więc może określ się konkretnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×