Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

katiia

Pranie kurtki z goretexu

Polecane posty

Witam, Wyprałam dzisiaj kurtke The North Face w mydle i impregnacie NIKWAX. No i niestety przeraziłam się po wyjęciu jej z pralki, na całej powierzchni kurtki są paskudne plamy z jakiejs szarej gumy. CO to jest??? POMOCY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
prawdopodobnie rozpuściła sie membrana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a w jakiej temperaturze prałaś? nie słyszałam, żeby prać goretex w mydle ja piorę ciuchy górskie (sportowe) w zwykłym proszku, bez płynów zmiękczających w 40 st. i nic im się nie dzieje /

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Prałam w temp. 30 st. To jest specjalne mydło NICKWAX.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ostatnio czytałam, że są jakieś impregnaty niby przeznaczone do membran a powodujące właśnie powstanie plam. I po stosowaniu tego środka traci się gwarancję. Nie jestem na 100% pewna czy to był ten środek, ale chyba tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurtki z goretexu prałam zawsze w nikwaxie i impregnuję też w nikwaxie i nic się z nimi nie dzieję. Ostatnio piorę w zwykłym płynie do prania, a impregnuję tylko w nikwaxie. Ważne przy praniu jest,aby nie prać w proszku, bo proszek może pozatykać pory membrany oraz nie wolno stosować płynów zmiękczających do prania -uszkadzają membranę. I oczywiście tylko 30stopni pranie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ewa - zalezy co mas zna mysli pisząc ciuchy sportowe! dresy, bluzy, polary a porzadne kurtki np. narciarskie z membraną, nei takie za 150 zł - to nie to samo co upranie spodni dresowych czy nawet bielizny termicznej!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×