Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Spalanie kalorii a dyspozycja dnia

Polecane posty

Gość gość

Wiadomo, że to, ile kalorii spalamy podczas wysiłku zależy m.in. od rodzaju treningu, jego intensywności i naszej masy ciała. Ale zastanawiam się, czy jest to też uzależnione od naszej formy w danym dniu. Sama ćwiczę na orbitreku 2-3 razy w tygodniu, zawsze po 1 godzinie z podobną prędkością, i różnie ten wysiłek znoszę - męczę się raz szybciej, raz wolniej, czasem jestem bardzo spocona, czasem mało. Ciekawi mnie, czy ilość spalonych przeze mnie kalorii pozostaje zawsze taka sama, czy może różni się w zależności od stopnia zmęczenia i formy w danym dniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
spalanie kalorii zależy od tętna jakie osiągasz podczas treningu najwięcej spalisz ćwicząc interwałowo czyli przy ćwiczeniach beztlenowych do spalania tkanki tłuszczowej potrzebny jest tlen a więc po takim treningu interwałowym spala się więcej kalorii niż w jego trakcie ponieważ organizm czerpie wtedy tlen czy jakoś tak :-) Aby zacząć spalać tłuszczyk musić ćwiczyć aerobowo minium 30 minut bo po tym czasie zaczyna się on spalać przy interwałach trening jest dużo krótszy ale intensywny. Co do formy to oczywiście że ma to znaczenie w oparciu o twoje tętno obilicz swoje tentno max i tętno przy którym spalasz najwięcej są do tego strony internetowe. Jeżeli będziesz w trakcie ćwiczeń "odpoczywać" to raczej za dużo nie spalisz wszystko rozchodzi się o to by odpowiednio podnieść puls. To ile się pocisz nie ma wpływu na spalane kalorie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzięki za odpowiedź. Pytanie nasunęło mi się raczej jako ciekawostka, bo ćwiczę głównie dla podtrzymania kondycji, nie zależy mi na szybszym spalaniu tłuszczu. O tętnie czytałam, niestety nie mam możliwości jego stałego kontrolowania (musiałabym cały czas trzymać ręce na pulsometrach), utrzymuję po prostu odpowiednio wysoką prędkość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×