Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ewelinaaaaaaaaaa

co podac gosciom do jedzenia 1 listopada

Polecane posty

Gość ewelinaaaaaaaaaa

wpada do mnie rodzina...z "nocowankiem"z piatku na sobote... czyli w gre wchodzi sniadanie,obiad i kolacja.... w tym obiad po przyjsciu do domu z cmentarza..i wlasnie o ten obiad najbardziej mi chodzi...co mozna podac do jedzenia?a moze jakies dobre danie jednogarnkowe?wazne zeby bylo dobre:)nie wazne co;)to brat zrodzinka wiec napinki raczej nie mam,ale...po prostu chcialabym by im smakowalo.... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja robie dla gości karkówke z suszonymi sliwkami w sosie i udka z piekarnika. Na kolacje bigos,chili con carne,sałatki 2,galaretki drobiowe,wedlina na cieplo,sledzie z rodzynkami,jakies szynki i lepsze wedliny,Poprostu wiem co lubia i to dla nich robie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zrób to co lubicie
po co kombinować :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cola96
Bigos pieczony mmm ^-^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zrobic to co lubimy?...hm....kiepska ze mnie kucharka:(ogolnie malo gotujemy w domu wiec czy ja wiem czy ktos potrafilby wskazac jakies dobre jedzenie,ktore sama zrobilam?... :( jednak dla brata i jego rodziny jestem w stanie sie poswiecic;) na pewno zrobie jakas salatke...tylko jaka?:) chili con carne tez fajny pomysl...(tylko,ze jak jadlam to w knajpach...!)zrobie! a jak sie robi te karkowke ze sliwkami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też mam gości i będę mieć następujące menu: obiad: rosół z makaronem, gołąbki z sosem pomidorowym - przygotuję to wcześniej a po powrocie z cmentarza po prostu odgrzeję. Każdy przyjdzie głodny zreszta szkoda marnować czas na stanie przy garach i gotowanie bardziej złożonego obiadu kiedy ma się gości :) po obiedzie kawka i ciasto, prawdopodobnie sernik na spodzie brownies, oraz szarlotka kolacja: zapiekanka z makaronem, serem feta i szpinakiem, dla dzieci naleśniki z nutella i bananami na sobotnie śniadanie: świeży twarożek, do tego wędliny i jakieś warzywa, pewnie standardowo pomidory, zielony ogórek i cebulka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zapomniałam napisać, że jeszcze przygotuję sałatkę gyros i porową. Obie będą stały cały czas na stole (razem z deską serów i wędlin), więc jak ktoś zgłodnieje między obiadem i kolacją, to będzie się mógl częstować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelinaaaaaaaaaaa
gosciu,bardzo podoba mi sie Twoje menu:) tylko zjakiego przepsiu robisz golabki? i co z tym cholernym sosem?!bo to dla mnie najwiekszy problem!jakis taki...denny mi wychodzi... a salatka z pora?jaka to?mowisz ojakiejs salatce z dodatkami czy takiej po prostu przystwce do obiadu?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
robie pyszna salatke z pora-Pokrojone drobno-por,papryka,ogorek kiszony,dobra chuda szynka pokrojona w kostke,ser zolty pokrojony w kostke,majonez,sol,pieprz Wychodzi naprawde super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie w planach paszteciki z mielonym mięsem wołowym+ utarte i podduszone pieczarki z cebulką.Ciasto będzie drożdżowe i do tego barszczyk czerwony do picia na zakwasie. Szarlotka z budyniem i pieczone udka,mam na zapasie pyszny bigos w słoikach i domowej roboty wędliny:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
karkówke kroje na plastry,rozbijam,przyprawiam obsmażam plastry z ubu stron przekładam do garnka,podlewam woda,wrzucam suszone śliwki i gotuje. Przepis prosty i mozna dzień wczesniej przygotowac,a po przyjsciu z cmentarza szybciutko podgrzac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość z18.43. Tyle mięsa na obiad na kolację strasznie dużo sałatek byś więcej zrobiła bo po tym twoim menue za rok ich na cmetarzu odwiedzać bedziesz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
koniecznie swinina. zadnego innego miesa nie wypada. kurczak ew. tez, ale to tylko z biedy. polecam takie odmiany swininy: szynka, kielbasa, karkowka, schab, kotety schabowe, kotlety mielone, bigos, zebuerka, zupa na zeberkach. nie zaluj gosciom swininy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ba, niektorzy nawet spaghetti Bolognese, chili con carne i hamburger robia ze swininy, takze opcji jest wiele :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A tobie co? szkoda? swoich nie jadasz czy jaki za przeproszeniem ...cię męczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
sałateczki sa dobre na mlodziezowe party a nie na gościne dla doroslych i głodnych. moze Twoja rodzina takimi g***ami sie najada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
matko, przeciez chili con carne,kurczak czy spagetti to nie są potrawy do przyjmowania gości w świeta,porazka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nastać się przy garach tylko dlatego że goście przyjeżdżają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ggerrrom
sałateczki sa dobre na mlodziezowe party -----akurat sałatka gyros jest bardzooo sycąca, może być porównanna do dania obiadowego - zawera g. mięso i warzywa marynowane, wiec nie pitol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaaaaagaghahah
przeciez chili con carne,kurczak czy spagetti to nie są potrawy do przyjmowania gości w świeta - DLACZE|GO niby NIE??:D co podajesz jako światczny obiad - schabowe z kapustą, bigos z zasmazką??? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie dość, że mnie wywaliło z netu to jeszcze dziwacznie wpisało :O Może teraz się uda. Porażką dla mnie jest sterczenie przy garach tylko dlatego, że goście będą. Owszem, jak ktoś lubi, to pewnie że tak. Ale myślę, że szczególnie przy takich świętach to chyba najmniej ważne jest co poda się do jedzenia. Czy to będzie świnka, kurczak czy zwykłe naleśniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość balabina
mi świętao 1 listopada i Zaduszki - 2 listopda kojarzy się głównie z odwiedzaniem grobów zmarłych, bliskich, dalszych... a nie żarciem na potęge :O wy od razu - co podac na obiad...cokolwiek! jezuuu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak się masz poświęcać i nie potrafisz gotować to lepiej nic nie rób bo i tak smakować im nie będzie a jeszcze się udławią :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dorosła baba jak mówi że kiepska z niej kucharka to wiadomo że leń w d***e i dwie lewe ręce, upośledzenie umysłowe w stopniu znacznym :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość balabina
co wy takie agresywne jesteście? :) typowy syndrom 'przedświąteczny' ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przeciez chili con carne,kurczak czy spagetti to nie są potrawy do przyjmowania gości w świeta - DLACZE|GO niby NIE?? co podajesz jako światczny obiad - schabowe z kapustą, bigos z zasmazką??? x Kobieto gości nie potrafisz przyjmowac,najlepiej podaj chleb ze smalcem albo placki zimniaczane.Jak się gości przyjmuje obiad powinien byc uroczysty,stół ładnie udekorowany a potrawy adekwatne do okazji np. na 1 danie rosół czy krem z borowinków,a na drugie jakas pieczeń schab lub szynka,moze byc też kaczka pieczona,potem deser np. szarlotka z lodami,jak podasz taki obiad wstydu nie bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ggerrrom
o booosz, jakie staroświeckei kury domowe sie znalazły! :D stare maleńkie takie :D:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie trzeba stac przy garach cały dzień aby podac coś bardziej wyszukanego niż chili con carne, które ja robie głównie z resztek w lodówce,nie wyobrażam sobie podać tego gościom tym bardziej 1 listopada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
o booosz, jakie staroświeckei kury domowe sie znalazły! stare maleńkie takie x x x skoro dla Ciebie rosół czy pieczona kaczka sa staroświeckie,możesz podac coś nowoczesnego np.krem pomidorowy i stek z poledwicy,ale nie jakies pospolite danie jednogarnkowe,które je sie nacodzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×