Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

3 tygodniowe niemowlę prosze o pomoc

Polecane posty

Gość gość

Witam, Córką w sobotę skończyła 3 tygodnie. Do dnia dzisiejszego daje jej mm 60 ml na żądanie czyli co 2 , 3 , 4 godziny. Nocki są bardzo ładnie śpi super. Od 2 dni w dzień jest strasznie marudna zasypia na 15 min i znowu marudzi. Nie jest to płacz , że coś ją boli tylko typowe jęczenie , marudzenie. Zastanawiam się czy ona nie jest głodna i czy mogę jej zwiększyć dawkę mm na 90 ml ? Uspokaja się przy smoczku , na rękach. Co mogę zrobić , żeby nie była taka marudna ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Skoro uspokaja się ze smoczkiem i na rękach to znaczy, ze nie jest głodna a potrzebuje bliskości. Przytulaj ją więc, jak potrzebuje to dawaj jej tego smoka i tyle. Po co pakować w nią dodatkową porcję mleka? żeby ją rozepchać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A co do zwiększenia mleka- nie trzeba sztywno trzymać się tych ram ale wydaje mi się, że gdyby była naprawdę głodna to nie dałaby się uspokoić smokiem czy noszeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja myślę, że jedzenie to bardzo indywidualna sprawa. Sprawdzilabym np. jednorazowo ile mała zje sama z siebie. Jeśli np 70ml to jej dawaj te 70ml. Ona sobie sppokojnie sama wybierze dawkę. Do tego spróbuj smoka, ja polecam Nuk dla takiego maluszka, bo ma najbardziej wycieta tarczkę i nie orze maluch nosem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Miałam identyczna sytuację. Zwiększ ilość mleka nie bój się. W pewnym momencie Ja na upartego karmiłam 60ml co 3h a mała była marudna. Okazało się że dziecko potrzebuje więcej mlecZka. A ja byłam jak zahipnotyzowana. Z każdym dniem potrzeby takiej kruszynki rosną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja karmię dziecko mm od 2 t . ż bo niestety moje mleko było jałowe i córka nie przybierała na wqadze i az krzycząła z głodu. Ja jej daję tyle mleka ile chce. Każde dziecko ma indywidualny apetyt. Jedne jedza częściej ale mniej, inne więcej ale rzadziej , jeden noworodek wazy 4 kg i będzie potrzebował więcej pokarmu niż ten który wazy 3 kg. Jeżlei karmisz dziekco tylko mm to pamiętaj żeby dopajac glukoza albo herbatka rumiankowa lub koperkowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gosc z 20.30 ale zes poradzila...dopajaj glukozą...najgorsza glupota! Po co walic slodkie? Nie lepiej zaczac od wody czy herbatek (na ostatnim miejscu granulowanych) ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wg rozpiski dziecko "powinno się karmić tak" doba życia x 10ml czyli 5 dniowe dziecko 50ml, 10 dniowe do 100 ml.. i potem zastopować.. mój synek nigdy tyle nie pił.. długo nie wypijał 50ml, 100ml.. Ale potem się rozkręcił.. zresztą.. szybko polubił coś konkretniejszego niż mleko.. Spokojnie daj dziecku więcej.. jaki to dla Ciebei problem zrobić 80ml mleka? Najwyżej wylejesz..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeżeli dajesz mleko modyfikowane to koniecznie dziecko dopajaj - czyli dawaj wode lub bardzo słaba herbatkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gość z 21:18 zgadzam się z Tobą w 100% co do tego schematu. Tak jak napisała gość przy 100ml warto karmić tAką ilością jak najdłużej że względu na to aby nie rozpychac żołądka maleństwu. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×