Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

LadyVaga

Jak nauczyć dziecko dmuchać

Polecane posty

Może ktoś z Was ma jakieś sprawdzone sposoby? Chodzę z dzieckiem do logopedy, która poleciła naukę dmuchania bo jest to pomocne w nauce mówienia. Problem w tym, że maluszek nie bardzo wie o co chodzi, na razie patrzy... Próbujemy z: 1. Bańkami mydlanymi 2. Piórkami 3. Wiatraczkiem 4. Zapalonymi świeczkami i na razie lipa. Może ktoś jeszcze coś polecić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chyba dobrze się do tego zabierasz, więc próbuj dalej. Ile dziecko ma lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój zajarzył mniej więcej o co chodzi z dmuchaniem, ale nijak nie potrafię nauczyć go picia przez rurkę... ma 3 lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój maluszek ma 2 latka. Z piciem przez rurkę jest tak samo... ale robi postępy bo już kubeczek z dziubkiem umie obsługiwać :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem w szoku, nie wiedziałam że to tak trudna umiejętność mój syn dmuchał na 6 miesiecy, może dlatego ma lekką mowę, do tego kląskał ,wytykał język i naśladował wszelkie inne ruchy języka od 8 miesiąca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ile lat ma twój smyk? Mój prawie 3 i w zasadzie nie mówi. Ech...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PENIO
laski już się zagryźcie bo tej synek dmuchał a tej jeszcze nie k***a ogarnijcie się raszple w końcu jesteście matkami macie być poważne a nie kwoki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do Autorki: dobre sposoby wybierasz. Spróbuj jeszcze przez słomkę robić "bąbelki" w kubku z wodą, czy w wannie. Tylko oczywiście z czystą wodą, ewentualnie w kubku z jakimś napojem - bo może pociągnąć nie w tę stronę i napić się ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a pił z butelki czy był karmiony piersią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moze mu pokaz przede wszystkim jak to sie robi, bo jak mu podstawiasz koleczko od baniek albo piorko pod nos i tyle to ja sie nie dziwie, ze on nie wie o co chodzi. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość logopeda
nie naciskaj go, ze ma dmuchać, bo już pewnie ma tego serdecznie dosć. może zaproponuj mu super extra nowa zabawę. nie mów, ze będziecie sie uczyć dmuchac tylko po prostu masz nowy pomysł na zabawę. spróbuj zrobić z nim statki z papieru, potem nalejcie wody do miski i róbcie zawody, wygra ten, którego statek przepłynie z jednej strony miski do drugiej, ale nie można dotykac statków, moze pracować tylko buzia, może pchać noskiem, czołem, ale może też dmuchać, bo jak wieje wiatr, to statki szybciej płyną i sama dmuchaj na swój statek; jeszcze lepiej w wannie. on będzie najpierw robił po swojemu, ale jak zobaczy że tówj statek szybciej się rusza, to zacznie baczniej ciebie obserwowac i starać się wydobyć powietrze i w końcu się uda. swoja droga dziwne, ze szukasz info w internecie skoro macie swoja panią logopedę... ja 'swoim' dzieciom i rodzicom zawsze daję rady i wskazówki do ćwiczenia w domu, nie daję im do ćwiczenia czegoś, czego nie wypracuję najpierw na zajęciach, w końcu po to są. skoro ona wymaga dmuchania to czemu sama się tym nie zajmie w końcu jest specjalistą równiez od nauki oddechu/ dziwi mnie to bardzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość logopeda
możesz też nauczyć go dmuchania poprzez dmuchanie na jego rączki czy nóżki. na przykład przed kąpielą zrób mu z wody taki ślad od piersi, przez brzuch, uda, łydki, a potem zgodnie z tym sladem dmuchaj na niego od góry do dołu. daj mu szansę, zeby poczuł zimny powiew i zapropozuj, zeby zrobił tobie na rece to samo, albo żeby spróbował na swojej raczce. polej ją wodą i zaproponuj, zeby 'zrobił zimno' na swojej rączce. nei wiem, co rozumiesz o co mi chodzi, duzo łatwiej te ćwiczenia opowiadać na żywo niz opisywac, a poza tym niebardzo mam siłę nad tym myśleć po 12 h pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję za rady. Na pewno wypróbujemy statki i resztę też. Ze słomką będzie ciężko, bo na razie tego przedmiotu tez musi się nauczyć. Logopeda ćwiczy z maluszkiem, ale sama też chciałam coś innego wypróbować. Teraz to nie ma znaczenia czy była pierś czy butelka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
daj pić soczek z rurką - i przyciśnij ciut żeby się mu lało do buzi a potem przestań i zostaw na chwile samo dziecko - mój kombinował i w mig zakumał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dla ciebie i twojego dziecka już nie ma znaczenia czy był karmiony piersią, czy butelka ale dla innych mam i przyszłych tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po co jeszcze pytać matkę o takie rzeczy jak KP? Żeby się zastanawiała czy to przypadkiem nie jej wina bo np. karmiła butelką albo smoka dawała. Karmienie piersią nie ma nic do rzeczy. Mój na piersi, bez butelek i smoczka a i tak też nie potrafi dmuchać i ułożyć ust w dziubek. Też ma 4 lata i problemy z mową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×