Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

zapalenie ucha jakie objawy

Polecane posty

Gość gość

Witam, Drogie mamy jakie wasze dzieci miały najczęstsze objawy zapalenia ucha środkowego? Mój 7mc synek od 2 dni pociera uszko o ramie zaraz po tym zdarza mu się zakasłać. Dzisiaj widziałam zaschniętą krew w na małżowinie uszka. Czekam na lekarza ma być do 22:00. Dodam, że synek nie ma gorączki, kataru, je normalnie nie płacze ciągle wesoły skory do zabawy. Ślini się bardzo i podejrzewam że to od może być od zębów. Trzy dni temu pod moją nieobecność babcia czyściła mu uszka zwykłymi pałeczkami zmoczonymi wodą. choć prosiłam żeby tego nie robiła. Możliwe żeby to uszkodziło mu uszko?;/ Już sama nie wiem co ze sobą zrobić z nerwów. Czekam na lekarza już 4h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to nie jest zapalenie ucha na bank. Przy zapaleniu ucha jest taki ból i taki ryk, ze szok! Prędzej babcia mu coś uszkodziła... mogla przepić błonę bębenkową np, albo po prostu zatrzeć. Ale na razie nie panikuj na zapas, bo przebicie błony nie musi uszkodzić słuchu- czasem się wręcz przebija w formie zabiegu żeby słuch naprawić ;) Ale babke to bym zjechała równo :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Guzik prawda ze zawszw jest ryk. Jak syn mial zapalenie ucha to tylko palca wkladal do srodka. Zero goraczki czy placzu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to musiał mieć bardzo lekkie zapalenie ucha. Nie ma szans, żeby przy zapaleniu ucha środkowego nie było bólu. Z resztą Ci co mieli to wiedzą. Przy w miarę lekkim stanie zapalnym dziecko nie musi płakać z bólu ale jak się dotknie ucha to zawsze płacze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
aha i jeszcze jedno. pediatrzy często nie potrafią rozpoznać zapalenia ucha (zaczerwienione jeszcze o niczym nie świadczy). Więc jeśli nie było bólu i nie stwierdził zapalenia laryngolog to wcale nie musiało to być zapalenie ucha. Jeśli zaś stwierdził laryngo to albo miał coś z banią, albo stan był dosłownie początkowy. Trzeba zaznaczyć, że u autorki pojawiła się także krew...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zapalenie stwierdzila laryngolog. Bylo z Mocnym wysiekiem bo nawet na posuszce po nocy byla ropa, wiec nie wiem czy to laryngolog miala cos z bania czy po po prostu teoja racja jest najprawdziwsza i najwlasciwsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziękuje za tak liczne wypowiedzi. Będę wiedziała na przyszłość jakie to objawy. Tym razem to nie zapalenie ucha środkowego. Właśnie lekarz od nas wyszedł. Mały ma podrażnione uszko od pałeczki po czyszczeniu. Była ma krwi bo ma głębiej zadrapane. Teściową to chyba zabije naprawdę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale durne babsko i oczywiscie teściowa! No szlag mnie trafia jak czytam gdy takiej wariatce wydaje sie że wszystko wie lepiej! Autorko powinnaś jej zabronić dotykania dziecka przynajmniej na miesiąc lub dwa aby sie nauczyła że matki się słucha! Teściowa mojej siostry trzymała syrop w lodowce i podawała siostrzenicy i co? Dostała silnego zapalenia oskrzeli i tydzień w szpitalu spędziła przez durne babsko!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zadzwoniłam do niej wczoraj i powiedziałam co myślę, oczywiście próbwała mi wmówić jeszcze że to moja wina :D Małego zobaczy na święta nie prędzej, nigdy już nie zostawie go z nią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×