Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rodzyn

CZY JA COŚ ROBIĘ NIE TAK

Polecane posty

Witam wszystkich ! Od miesiąca postanowiłam walczyć a nie zamulać, jak robiłam do tej pory patrząc na siebie i na to jak wyglądam. Zatem: waga jest podana na samym dole, co do jedzenia, staram się jeść od 1500-1800 kcal dziennie, dodam, że codziennie ćwiczę kardio (rowerek, bieżnia, orbitrek) do tej pory po bieżni chodziłam na mniej więcej 6, teraz zaczynam truchtać na 7,5 no widzę generalnie, że mogę coraz więcej. Trening trwa godzinkę póki co, czym bardziej urosnę w siłę, będę dokłądać. 40 MIN ORBITREK, 20 BIEŻNIA, 10 ROWEREK. tak to wygląda póki co. Na początku poleciałam z wagi o 3 kg, potem 1 kg, znowu 1 kg a teraz ? Mam wrażenie jakbym tyła. Nie chcę zmniejszać diety w kcal, bo boję się, że spowolni się mój metabolizm. założyłam, że te 2 kg w miesiącu mi spadną, dałam sobie na schudnięcie 2 lata, nie chcę niszczyć organizmu. Co robić ... albo czym brak chudnięcia może być spowodowany ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zwiększ intensywność treningów lub przejdz na interwały może twój organizm przyzwyczaił się do cardio tak jest najczęściej niestety organizm szybko przyzwyczaja się do aerobów i wtedy trzeba zrobić przerwę lub wydłuzyć czas trwania, Może zacznij już truchtać nie tylko maszerować .No i dorzuć coś siłowego bo jak bedziesz tylko spalać tłuszcz to z ciała zrobi ci się flaczek. Kalorie masz ok 1500 jest w porządku ale pamiętaj nie liczy się tylko ile jesz ale co jesz jak bedziesz jadła same batony mające razem 1500 kcal to napewno nie schudniesz także zdrowa zbilansowana dieta to 70% ćwiczenia 30%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki za odpowiedź ;) To moze zacznę od tego, że nie jadam w ogole słodyczy, moja dieta jest zbilansowana, ryz, kasza, jasne mięsa, ryby, warzywa, codziennie jedno jabłko ciemne pieczywo, gotowane ziemniaki, jakiś jogurt z otrebami, z tluszczy tylko oliwa, to jest zalecenie dietetyka. Wiadomo przyjdzie weekend, dojdzie wino lub piwo, wszystkiego nie da sie odrzucić. Co do bieżni, dziś przeszlam na bieg. Moze to głupie, ale ma czym polegają interwaly ? Dopiero w pon trener ma mi ustawić cwiczenia także jeszcze chwilę :) kiedyś bylam tylko na diecie szybciej lecialo, natomiast chce ćwiczyc, wzmocnić sie, czuc sie lepiej i spalac ;) a co do flakowatego ciała, akurat odziwo mam dość jedrne, mam dość r****iwą pracę ale sadelko uroslo niestety i muszę sie go ładnie pozbyc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a czemu chcesz tak szybko chudnąc? spioeszy Ci się gdzieś? Ja od 4 lata dwa razy w tygodniu uczeszczam na zajecia fitness które dają mi po 1,5 godziny wycisku do tego codziennie do pracy i z pracy pieszo, na zakupy rower lub szybki marsz. Nie ograniczam się w spozywaniu czegokolwiek unika czekolady, tłustych potraw i dużej ilosci słodyczy, ale ich sobie nie odmawiam. Bywa że z czymś przeholuje że mam ochote na duża porcje frytek pizzy czy innych smakołyków i nie martwie się że nagle moja waga skoczy w górę. Efektywne odchudzanie to długotrwały proces, trzeba uzbroić sie w cierpliwośc i nie zniechęcać...za rok na 100% dostrzeżesz efekt i nawet nie bedziesz musiała az tak katować się dietą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z tłuszczy nie może być tylko oliwa! www.mathmed.blox.pl/html "Oleje powszechnie stosowane na co dzień jak olej rzepakowy, słonecznikowy i oliwa z oliwek, zawierają dużo kwasów omega-6, których odsetek znacznie przeważa nad omega-3. Kwasy tłuszczowe omega-6 biorą udział w promowaniu zapalenia, zwłaszcza przy niedostatku kwasów z grupy omega-3 (konkurują o miejsce w błonie komórkowej, a tym samym o koncentrację w sąsiedztwie enzymów przekształcających je w czynne metabolity). Same w sobie, stosowane w odpowiednich proporcjach są oczywiście potrzebne - biorą udział w regeneracji błon komórkowych i w tworzeniu osłonek mielinowych. Mają funkcje parakrynne i endokrynne, jako metabolity zapalenia, usprawniające działanie układu odp***ościowego. Przeczytaj także o prawdach i mitach w odchudzaniu. Można zapytać, jak sobie radzą mieszkańcy basenu morza śródziemnego, spożywający dużo oliwy z oliwek, którą charakteryzuje tak duża dysproporcja pomiędzy omega-6 i omega-3 (na korzyść tego pierwszego), w kontekście opisanych wyżej prawidłowości? Otóż ważnym elementem diety w ich przypadku są owoce morza, w tym ryby słonowodne, dostarczające dużą ilość kwasów tłuszczowych omega-3, tym samym balansując dietę. Po raz wtóry podkreślam, jak ważne jest zwracanie uwagi na proporcję pomiędzy omega-3 i -6 w diecie. "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teresazgier
Początkowa utrata wagi to najpierw utrata wody! a nie tłuszczyku... właściwie wkażdym przypadku tak jest że w którymś momencie waga staje w miejscu. Polecam picie zielonej lub czerwonej herbaty - obie oczyszczają organizm i regulują wszystkie niezbędne procesy. https://www.facebook.com/Twoja.Konsultantka.Odchudzanie Polecam ten fanpage - a w poradniku znajdziesz wiele ciekawych informacji, które pomogą Ci zrozumieć co dzieje się podczas odchudzania i jakprzeprowadzić je właściwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×