Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Brzuchatkaaaaa1990

zaparcia w ciąży

Polecane posty

Gość Brzuchatkaaaaa1990

witam mam straszne zaparcia jestem w 30 tygodniu ciąży stosowałam czopki glicerynowe miałam wykonywaną lewatywę i nic to nie pomogło lekarz przepisał mi syrop laktuloza ale chciałabym też posłuchać waszych porad co wam pomogło ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jedz kiwi, conajmniej 2 na dzien, sliwki, kup tez aktimel. To wszystko naraz I zaczniesz sie wyprozniac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też miałam ten syrop, ale niestety nie pomagał a ciąża długa. Może spróbuj Jelitonu. Znalazłam wypowiedź lekarza na ten temat "Nie ma przeciwwskazań co do stosowania preparatów babki jajowatej (jeliton) w czasie ciąży. Jest to preparat usprawniający pasaż przewodu pokarmowego, działający na zaparcia."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja miałam zaparcia już przed ciąża. Stosowałam też ten syrop i na mnie działal. pij dużo wody niegaz. Jeśli lubisz mleko i masz dostęp do wiejskiego to spróbuj,mi akurat nie smakuje i piłam sklepowe ale też rozluźnialo jelita.zrezygnuj z bananów.mnie strasznie po nich zatykało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ją miałam raz potężne zaparcie. Lekarz doradził jogurty owcówe np gratka a do tego otręby owsiane i więcej plynow np woda i soki warzywno owocowe np kubusie. O zaparciach zapomniałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kubusie mają machewkę,która zapiera. Spróbuj rano na czczo sok wyciśnięty z pomarańczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość charlotteeeeeeeeeee
Moja położna tez mi doradziła błonnik, kupiłam jeliton, bo jest w 100% naturalny i można go stosować w ciąży. Do tego piję dużo płynów, bardzo pomaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama Maluszka
KIWI! super działa na zaparcia. Jak byłam w ciąży to każdy mnie straszył że będę miała problemy z wypróżnianiem, hemoroidy. A ja nic. Nie wiem co to zaparcia. Tak samo po ciąży. Ale jadłam kiwi kilogramami. Ktoś tam u góry już radził i ja się podłączam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pinna32
zdecydowanie poelcam wszystkim kobietom zmagającym się z tą przykrą dolegliwością czopki eva/qu, które działają w ciągu 15min od aplikacji, są dostępne w aptece bez recepty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja pilam bardzo duzo wody ewewntulanie zjadalam sloiczek dla niemowalat z suszonych sliwek. Zawsze pomagalo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ja polecam oterby, mi np. owoce nie pomagaly, zawsze duzo ich jadalam i w ciazy tez duzo jadalam pomaranczy,grejfrutow, pilam soki z sokowirowki, dopiero otreby mi pomogly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wegeta44
Czasami kiszona kapusta mi pomagała ale jak nie miałam na nią ochoty to od lekarza zalecone picie dicopegu , to mi dawało natychmiastową ulgę . Czasami też jadłam śliwki suszone ale tak naprawdę zależało to od mojego humoru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
może za dużo słodyczy zła dieta??? Zerknij sobie na ciaza.expert tam masz co powoduje zaparcia w ciąży także poczytaj bo może wszystko zależy od jednego składnika a ty o tym nawet nie wiesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cleo1976
To normalne, progesteron robi swoje.Spróbuj jeść dużo owoców-szczególnie dobre są jabłka (utrate) i śliwki.Uważaj na banany i marchewkę, zapierają..Polecam jogurty, kefiry, kwaśne mleko, maślankę.Dużo produktów pełnoziarnistych i dużo płynów.A do tego łagodny ruch (pływanie, spacery)- i powinno być lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×