Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość gość

Sprawy spadkowe

Polecane posty

Gość gość

tydzien temu zmarl moj dziadek... zostal po nim dom i samochod. nie wiem jak wyglada sprawa domu bo 50 lat temu zostala tylko podpisana umowa kupna ziemi na ktorej stoi dom ale przez moja prababcie czyli mame dziadka. Co musimy zrobic zeby dom i samochod nalezal do mojej babci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie mógłbyś odczekać choć miesiąca ,żeby zadawać takie pytania? wstydź się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wg mnie konieczna jest pomoc prawnika ze względu na różne zapisy prababcia-dziadek-babcia. kupno ziemi nie równa się własności domu. sprawy skomplikowane i nie takie proste jakby komuś mogło się wydawać. jestem po niedawnej sprawie przejęcia spadku a więc mam pojęcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gdyby to zalezalo ode mnie to w ogole bym sie tym nie interesowal ale babcia tez ma juz swoje lata i denerwuje sie tym wszystkim... przeciez ja nie chce tego domu i samochodu dla siebie... to babcia dalej musi ten samochod oplacac a chce go po prostu sprzedac i miec problem z glowy a poza tym ma do splacenia kredyt i sa jej potrzebne pieniadze za ten samochod bo bank raczej sie nie zainteresuje tym ze dziadek zmarl tydzien temu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
po pierwsze musisz sprawdzić czy działka na której stoi dom ma księgę wieczystą i kto jest tam wpisany. Jak nie ma księgi to trzeba ją założyć - i tutaj jest zabawa w ustalenie kto jest właścicielem. Potem można zrobić dział spadku. W miedzyczasie można zrobić nabycie spadku po dziadku. To tak w wielkim skrócie. Poza tym 50% samochodu i tak do niej należy jeżeli kupiony został w czasie trwania małżeństwa i za pieniądze wspólne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ehhh ale to zakrecone... czyli najlepiej udac sie do kogos kto sie na tym zna i powierzyc mu te sprawe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorottavondothy
najlepiej udaj się do notariusza, jeżeli będzie możliwość załatwienia sprawy spadkowej u niego to sprawa powinna być szybko zakończona (wiem, bo sama korzystałam z tej możliwości u www.notariusztorun.info), ale nie zawsze jest taka możliwość- wtedy będzie trzeba przekazać sprawę do sądu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
trzeba poszukać jakiegoś prawnika czy notariusza, u mnie w rodzinie by uniknąć problemów ze spadkiem rodzice i dziadkowie załatwili testamenty itp. u http://www.notar.krakow.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Musicie udać się do prawnika. Najpierw trzeba założyć sprawę o podział majątku a potem zrzec się na babcię. Prawnik dokładnie powie Wam co zrobić. Byłam w podobnej sytuacji i korzystałam z porad mecenasa marka Seroczyńskiego. Tutaj masz namiary do jego kancelarii http://wegrow.seroczynski.com.pl/ :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam http://adwokat-kamienowska.pl/ bo prócz standardowej, kompleksowej obsługi prawnej w wielu dziedzinach prawa (sprawach karnych, rodzinnych czy spadkowych) zapewnia wsparcie prawne także obcokrajowcom, a także Polakom mieszkającym poza granicami kraju. Więc jak ni w sprawie spadku, to w innej może odgrywać kluczowa rolę. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolina1

Sporo informacji na temat spraw spadkowych znajdziecie tutaj zachowek.biz.pl . Jest tam sporo praktycznych informacji, które można wykorzystać. Na tej podstawie można zdecydować czy samemu przebrniemy przez sprawę czy decydujemy się na pomoc prawnika. Blog prowadzi prawnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra kancelaria, która nie traktuje taśmowo to skarb. Niestety w dzisiejszych czasach bywa różnie, czasami specjaliści biorą tyle spraw, że nie sposób, żeby się w każdą mogli zaangażować tak na 100%, na tym w tym wypadku tracą klienci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×