Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość bellasilitttaaa26262

Jestem w 3 mies ciązy i już tyje Czy ja za dużo jem

Polecane posty

Gość bellasilitttaaa26262

np wczoraj śniadanie- 2 bułki z szynką serem i pomidorem II śniadanie- jogurt musli obiad- 5 placków ziemniaczanych kolacja- 2 kanapki z szynką ile to kalorii bo moim zdaniem ok 1800 więc chyba nie powinnam tyc dziś śniadanie- jogurt z bułką II śniadanie- jogurt i 3 ciasteczka z marmoladą obiad 1 gołąbek z kromką chleba na kolacje 2-3 kanapki z szynką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ile wynosila twoja waga przed ciaza ile wynosi teraz ktory tydzien i ile masz wzrostu. Ja jestem w 6 miesiacu a przytylam jakies 2 kg niecale a jem duzo slodyczy. U mnie sniadanie 2 kanapki z szynka lub twarozkiem, potem jogurt na obiad zupa pomidorowa z ryzem, potem.zapiekanka, tabliczka czekolady, pare wafli itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja jestem w 6 mies. i przytyłam 4 kg. według mnie to mało. pierwsze co to uważam, że 2 bułki czy 3 kanapki na raz to za dużo. Ja jem mało ale często i na razie jest ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moim zdaniem jesz całkiem sporo. Ja 2 bułek na śniadania bym nie zjadła (oczywiście mam na myśli nawet kajzerki). Poza tym gdzie są warzywa i owoce? musisz włączyć je do jadłospisu i to jak najszybciej. A z drugiej strony może być tak, że teraz przytyjesz sporo, a później waga będzie rosnąć bardzo powolutku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bellasilitttaaa26262
przytyłam prawie 2kg. mam 168 wzrostu i przed ciązą wazyłam 58kg, teraz 60. warzywa jem, kazda kanapka jest z jakims warzywem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bellasilitttaaa26262
jestem w 12tc. bułki mamy w osiedlowym sklepie takie szwedki nie wiem czy macie takie one są 2 razy mniejsze niz te duże i zjadam 2. moim zdaniem nie dużo jem i przede wszystkim prawie wcale słodyczy, chipsów orzeszków i takich innych tez nie jem. nie wiem czemu już tyje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
według mnie powinnaś spróbować jeść mniej na raz. zamiast dwóch bułek- jedną, zamiast 5 placków zjedz 3. jak będziesz chciała przegryźć coś w miedzy czasie to polecam migdały :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
poza tym 2 kilo w 3 mies. przy Twoim wzroście to nie jest wcale dużo :) ja bym się tak tym nie przejmowała. przytyłaś owszem, ale to jest normalne i nie ma tragedii. ja myślałam, że już jesteś jakieś 7 kilo na plusie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fdfasfdsfds
to ma byc duzo jedzenia? ja to bym musiala pomnozyc razy dwa zeby nie umrzec z glodu. moze problem tkwi w braku ruchu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
12 tydz 2 kg to chyba nie tak złe ja do 25 tyg przytylam 4 a przez kolejne 7 prawie 10 kg także nie ma reguły.Jestem w 32 tyg i mam 15 kg więcej choic większość w brzuch poszło jest duuzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bellasilitttaaa26262
nie no aż tyle to nie;) ale ja tu czytam że większosc z was wcale nie tyje do 4 miesiąca, a ja juz na plusie a dzidzius jak śliwka. boje się ze do porodu przytyję z 30kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
niestety to nie 1800 kalorii tylko grubo ponad 2500.....masz jakis zly przelicznik -stad tyjesz bo twoj organizm nie spali tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pod wpływem hormonów (np. rosnący poziom progesteronu) Twój organizm zatrzymuje wodę. Nie wpadaj w paranoję, zbyt mała ilość kalorii może mieć negatywny wpływ na rozwój dziecka. Oglądałam ostatnio program na BBC Knowledge dotyczący okresu ciąży. Jedną z konsekwencji niedożywienia zarodków / dzieci było zwiększenie prawdopodobieństwa zachorowania dziecka na cukrzycę w późniejszym wieku. 1800 kalorii to za mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
O matko.Ja dopiero 6 tydzień a jem za 10-ciu.Musze jesc bo bardzo mnie ssie i ciągnie na wymioty.Mam nadzieje ze to sie unormuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bellasilitttaaa26262
wiecie mój mąz to mówi żeby to olac i nie przejmowac się wagą i dla mnie tez najwazniejsze żeby dzidzius był zdrowy ale jednak nie chciałabym juz w połowie ciązy przypominac wieloryba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja z mim synkiem w 12tc miałam już jakieś 4 kilo więcej a przez całą ciążę przytyłam 18 kilo. teraz jestem w 25 tc i tylko 4 kilo więcej :) Uważam, że Twoja waga nie jest zła. Jednak te porcje rozłożyłabym na więcej posiłków bo jak teraz na raz zjadasz 5 placków to później może ich być 10 żebyś się najadła...Mniej a częściej- to moja reguła :) (z synkiem nie miałam reguł i jadłam co tylko dusza zapragnęła :P )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko w ciazy jesz mniej niz kobieta ktora nie jest w ciąży. Czym ty te dziecko odzywiasz? Zebys pozniej nie plakala ze dziecko chore.Moja koleżanka w ciazy nawet sie odchudzala.Urodzila dziecko co miało wodniaki a teraz maly walczy o życie bo ma białaczkę w wieku 2 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bellasilitttaaa26262
dzięki za podpowiedzi:), a na początku 12 tyg miałyscie juz brzuch bo mi już troche odstaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bellasilitttaaa26262
widzicie jedni mi piszą że jem dużo inni że dziecko głodzę i ja już sama głupieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mnie tez mdliło gdy tylko zaczynałam być głodna i nie mogłam iść zjeść bo pracuję. zawsze w kieszeni miałam migdały- polecam szczerze bo są zdrowe i uspokajają głód na jakiś czas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u mnie w 12tc już było widać zaokrąglony brzuszek. przy drugim już w 9tc mama sie ze mnie śmiała, że chyba bliźniaki będą bo tak było widać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bellasilitttaaa26262
mi zaczął delikatnie wychodzic od 10tc teraz juz tez zaokrąglony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie przesadzajcie to ma być dużo to jest średnio - dzisiejszy jadłospis to jakaś dieta ?? ja jem dużo więcej , problemów z wagą nie mam przed ciąża 50-51kg 164cm w pierwszej ciąży przytyłam 10 kg teraz jestem w drugiej w 28/29tyg i 7kg na plusie vvvv mój jadłospis dzisiaj przykładowy śniadanie - 3 grube kawałki chleba ciemnego z szynką serem białym i żółtym gdzieś o 10-tej duże jabłko i mandarynka drugie śniadanie koło 11.30 - jogurt naturalny 300g z płatkami owsianymi i rodzynkami obiad - zupa pomidorowa z ryżem taka mniejsza miska z 250-300ml potem mięso 5 ziemniaków średnich i surówka, - na podwieczorek wpadł mi mały wafel - ja tam muszę zjeść coś słodkiego :) jeszcze trochę zupki bo mi dobra wyszła - na kolację będą spokojnie 2-3 kanapeczki żeby dotrzymać do rana -cukier mam niski muszę jeść regularnie bo mi słabo z wagą to jest różnie ja tez miałam miesiąc że przytyłam 4kg lekarz mnie zrąbał a przez następny przybyło mi tylko 400g chociaż jadłam jak wcześniej teraz waga też stoi drugi tydzień w miejscu. Dla mnie to trzeba patrzeć czy ogólnie człowiekowi przybywa w pupie czy udach czy tylko brzusio rośnie. Niektóre babeczki też strasznie puchną i z tłuszczem ma to nie wiele wspólnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do tego dobra przyznaje bez bicia że czasem coś jeszcze podjem ale staram się by był jakiś owoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi brzuch od poczatku rosl. Od poczatku tylam chociaz jadlam normalnie jak przed ciaza. Przytylam 21 kilo. Wszystko poszlo w brzuch. Tydzien przed porodem mialam 115 cm przed ciaza ok. 70. W szpitalu polozne byly pewne ze to ciaza blizniacza;-) dziewczyna z blizniakami miala mniejszy. Pol roku po porodzie po brzuchu i kilogramach ani sladu:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jesz stanowczo za malo warzyw i owocow. obiad powinien sie skladac w 2/3 z warzyw i to najlepiej surowych albo bardzo krotko gotowanych a Ty jesz placki ziemniaczne (smazone pewnie na tluszczu) albo golabka z chlebem? masakra. Ja teraz jem o wiele lepiej a nie jestem w ciazy - wlasciwie to moje 3 letnie dziecko je wiecej warzyw i owocow niz Ty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja znam taką jedną babkę
która w ciąży często wpierniczała pizzę taką nie domową czy świeżą w dobrej restauracji, ale taką mrożoną ze sklepu i szuuu do piekarnika na 10 minut :O poza tym piła dużo fanty i jadła czasami nutellę łyżkami :O dziecko urodziła zdrowe, ale sama przytyła w ciąży prawie 30 kilo i się żaliła biedna, że teraz taka duża jest :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a jestem w 8tygdoniu i przytylam juz ponad 4kilo a jem same warzywa ciemne pieczywo poprostu zdrowo sie odrzywiam zawsze tak jadlam zero slodyczy bo ciagnie mnie na wymioty , zwiazku z czym juz wywalilo mi brzuszek normlanie jak zaloze bluzke to juz widac nawet ostatnio kolezanka ktora nic nie wiedziala odrazu powiedziala ze w ciazy bo widac i myslala ze to juz duzo wiecej :) wiec to chyba niema reguly moja mama ze mna przytyla w ciazy az 25kilo a chuda jak szczypior

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lody rozmrozone to najgorsze
dziecko urodzila moze i zdrowe bo wyciagnelo z niej wszystko czego potrzebowalo ale juz nic jej nie zostalo i bedize miala duze niedobory witamin i mineralow....jak mozna byc takim bezmyslnym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja w 22 tyg jestem przytylam 0, 8 kg. A jem sporo. Np wczoraj zjadlam w ciagu calego dnia 2 buleczki z serkiem twarogowym almette i pomidorem Jogurt i drozdzowke Talerz zupy pomidorowej z ryzem Zapiekanke taka do mikrofali Jablko i banana Tabliczke czekolady 2 kanapki z wedlina papryka i marynowana pieczarka Paczka A waze przy 165 cm 52 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×