Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

rodzina zastepcza a dziedziczenie

Polecane posty

Gość gość

mam pytanie,moj partner ma 2 dzieci ktore od 3 lat sa w rodzinie zastepczej--u jego wujostwa(maja tam mega dobre warunki),my mamy 1 dziecko--i czy ktos orientuje sie jak to jest z dziedziczeniem?czy jesli przepisze kiedys swoje mieszkanie partnerowi to jego dzieci beda miec do niego prawo skoro sa w rodzinie zastepczej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak mogłas sie zwiazac z facetem który porzucił swoje dzieci :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie pytalam o ocene tylko o dziedziczenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pomozcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a po co idiotko chcesz przepisywać swoje mieszkanie gachowi???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pomoze ktos?nie prosze o ocene tylko o informacje jesli sie ktos zna na prawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
naprawde nikt nie doradzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
po co masz mu przepisywać mieszkanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do radomianki
dziedzicza. nie wolno ci nigdy przepisac na niego mieszkania, jesli chcesz ocalic je tylko dla twojego dziecka, to musi byc to twoja wylaczna wlasnosc, dodatkowo napisz testament, w ktorym pominiesz meza. Jesli umrzesz pierwsza ,on sie musi zrzec zachowku na korzysc waszego dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asystentka stomatologicznaaaaa
nie ufałabym facetowi który zostawił 2 dzieci, Ciebie tez wykorzysta i kopnie w d**e, nie badz naiwna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak jak napisala DO RADOMIANKI Nigdy NIGDY nie przepisuj mieszkania,spadku na meza.Wtedy jego dzieci tez beda mialy prawo do lokalu. Pamietaj,to co mialas przed slubem jest tylko twoje.Jesli przepiszesz polowe lub calosc na meza ,jego dzieci tez beda dziedziczyc. Z waszego wspolnego dorobku polowa jest twoja,ktora nie podlega dziedziczeniu przez jego dzieci.ALE jesli ty umrzesz pierwsza ( nie ma testamentu) twoja polowa przechodzi na meza i wspolne dziecko.Czyli znow twoja czesc beda dziedziczyc dzieci meza po nim( nie wiem czy jasno napislam, nie chce pisac jezykem prawniczym :/ ) Czyli testament lub darowizna,ale ta druga pozniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziekuje Wam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mieszkanie jest moja wlasnoscia od 10 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
i co z tego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nawet jak mieszkanie jest twoja własnościa , jest zakupione przed slubem lub jest darowizna od twojej rodziny czyli ze wchodzi do twojego majątku odrebnego to jest tylko twoje ale za twojego życia po smierci twojej wejdzie juz prawo spadkowe czyli: po tobie dziedziczy twój maz i twoje czyli wasze dziecko. nawet jak zapiszesz w testamencie ze zostawiasz mieszkanie dziecku swojemu to mąz ma prawo zażądać zachowku od twojego czyli waszego dziecka. Jak dziecko bedzie niepełnoletnie w chwili twojej smierci to mąz jako prawny opiekun czyli ojciec może rozporządzać mieszkaniem które odziedziczy wasze dziecko.Może za zgoda sądu nawet je sprzedac. Jęsli ty umrzesz i nie zostawisz testamentu to dziedziczy mąż i dziecko wasze, zaraz po tobie umarłby twój mąz to wtedy jego część dziedziczy wasze dziecko i jego dzieci!!!! i pobyt w rodzinie zastepczej nie ma tutaj nic do rzeczy Mam identyczna sytuację. i Mój mąż zrzekł się dziedziczenia (notarialnie za życia sie to robie)W ten sposob chroni to mój majątek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale koles k***s. zostawil swoje dzieci i bachora sobie zmajstrowal. Oj wroci do was ich krzywda, wroci.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10.11.13 [zgłoś do usunięcia] gość prawda,prawda. Bardzo ladnie,prosto to ujelas :) Ale jest jeden kruczek. Gdy dziecko zostanie wlascicielem mieszkania w drodze darowizny a reszta majatku pojdzie do podzialu.Maz moze zadac wyrownania podzialu majatku (nazwijmy to tak).czyli gdy uwza ze dostal ze spadku za malo,moze wniesc sprawe do sadu ze dziecko dostalo za "zycia " "spadek" .Dlatego dziecko moze dostac mniej z wlaciwego spadku.Ale to sad decyduje.Najgorsze trafic na sedzine babe rozwodke . ;) Niestety Temida nie jest slepa,ale uzalezniona od widzimisie i przezyc sedziego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziekuje bardzo--szczerze to myslalam,ze jak dzieci sa w rodzinie zastepczej a maz ma ograniczone prawa to jego dzieci nie maja prawa do mojego mieszkania,a tu zonk,ale dziekuje wam za odpowiedzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×