Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

jak zacząć przygotowania do wesela

Polecane posty

Gość gość

Tydzień temu mój chłopak poprosił mnie o rękę. Ropoczynamy przygotowania do wesela- póki co zaklepaliśmy termin Sali na 26 kwietnia. co dalej? Zupełnie nie mam pojęcia skąd wziąć kucharkę, zespół, kiedy zacząć załatwiać alkohol i przede wszystkim jaki alkohol. Wstępnie liczyliśmy, ze będzie 100 gości. Pomożecie na podstawie własnych doświadczeń jak wyglądały Wasze przygotowania i ile pieniędzy wydaliście za całość? Dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na samym początu ustalić dane - data, godzina, miejsce ślubu, sala weselna, kamerzysta, fotograf W między czasie rozglądaj się za suknią a twój wybranek garniturem. Jak już bedzie mięli wszystkie dane zajmij się wyborem zaproszeń i innych dodatków (ja robię zaproszenia i już zamówienia mam na kwiecień a nawet na sierpień !) Ślub i wesele kosztowało nas ok. 32tyś też wesele na 100osób

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dokumenty potrzebne zebrać potem: kościół- data, kurs przedmałżeński, organista, strojenie kościoła sala- data, menu, liczba gości,strojenie, tort itp. suknia i dodatki między czasie Kamerzysta orkiestra fotograf Z alkoholem nie ma pośpiechu 50 osób 15.000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A i po co ci kucharka, kobieta u której załatwia się salę wszystko organizuje pod wasz gust i to jest w cenie sali my mieliśmy wino, wódkę, likier, jak masz kasę to można whisky

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najwięcej czasu zajmie ci szukanie fotografa i zespołu, z tym trzeba się spieszyć bo najlepsi mają mało wolnych terminów polecam z fotografów- Bartosz Siedlarski ( oddany pracy robi niesamowite zdjęcia, prawdziwy pasjonat)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sala najważniejsza, zaraz potem zespół, kamerzysta i fotograf. Co do wódki to w przyszłym roku ma znacznie podrożeć, więc może warto już w tym roku kupić. Jeśli kupujesz suknie to do salonu najpóźniej na 3 miesiące przed.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kartelina
A nie masz znajomych, którzy brali ślub? Nie wiem z jakich okolic jesteś. Ja swoje wesele miałam rok temu, myślę , że ceny się diametralnie nie zmieniły. Na 120 gości wydaliśmy 40tys. Zespół poleciła mi koleżanka z pracy i radzę Ci bardzo szybko zacząć poszukiwania, bo masz mało czasu. Na wybór i uszycie sukni potrzeba pół roku. Bardzo szybko zdecydujcie się na kamerzystę i fotografa- o ile chcecie ich usługi. Zapraszajcie gości około 3 miesiiące przed weselem. Alkohol według preferencji: liczy się zwykle 0,5 l. na osobę wódki. Możecie kupić je w hurtowni. Nie zapomnijcie o winie. Ja kupowałam na sklep-wina.pl , nie chciałam podać gościom sikaczy z supermarketu. I to by było na tyle. Miłych przygotowań!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka89x
Ja swoje przygotowania do wesela zaczęłam od przeglądania stron w internecie, ponieważ kompletnie nie miałam pomysłu jak chcę by wyglądało, na co zwrócić uwagę i w ogóle. ostatnio trafiłam na fajną stronę tematyczną http://www.baleweselne.pl/poradnik-slubny/. Teraz obserwuję jak szwagierka szykuje się do swojej uroczystości i praktycznie wszystko jej idzie na spokojnie, przygotowała sobie listę i odhacza na bieżąco co uda jej się załatwić. Oczywiście zaczęła od sali weselnej bo to od niej zależał termin ślubu, później orkiestra i fotograf, bo oni często mają pozajmowane terminy z dużym wyprzedzeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×