Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gosciowa

Co zrobić aby kot jadł

Polecane posty

Gość gosciowa

Normalnie kupowałam kotom Royala, ale straciłam pracę. Doszło do tego, że nie moge sobie pozwolić na wydawanie 60zł tygodniowo na ich jedzenie i kupuję Whiskasa (bo wychodzi koło 10zł/tyg... ja sama wydaję na siebie koło 25 ;|) Koty nic nie jadły od 4 dni. Nic. Tylko piją wodę. Nawet ziarenka, miauczą jak opętane, skaczą na mnie, grzebią w śmieciach (ale nic nie znajdują), drapią Co mam zrobić? Boję sie ze zdechną ale cholera jak się zapożyczęto nie oddam, szukam pracy 4 miesiąc [nie moge z powodów zdrowotnych pracować przy jedzeniu więc kasaw sklepie odpada] :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kup im fileta z kurczaka, wyjdzie Ci taniej, a kotki zjedza mięsko ze smakiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak możesz głodzić koty ? nie wiesz że nawet krótkotrwała głodówka niszczy im nieodwracalnie wątrobę ? każdy wet to powie kup to co zazwyczaj i mieszaj z nową karmą na każdym opakowaniu karmy tak radzą kot musi się przyzwyczajać stopniowo do nowej karmy albo kupuj im surowe mięso: filety z kurczaka, wołowinę, serca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
temat chyba głupia prowokacja bo nie wierzę by koty nie chciały jeść przez 4 dni 4 dni nie je kot który jest chory a wtedy bez natychmiastowej interwencji weta się nie obędzie gdyby mój kot nie chciał jeść na drugi dzień, od razu bym była z nim u weta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olinka Okrąglinka31
Mądre koty, że nie chcą jeść Whiskasa ;) ale jeśli faktycznie nie jadły nic 4 dni to jest to wyjątkowo dziwne. Smakuje im czy nie, ale jeśli głód przydusi, a po takim czasie to napewno przydusił, to powinny jeść. Swoją drogą troche mnie dziwi, że kupując Royala wydawałaś aż 60 zł tygodniowo. Ja kupowałam 2 kg karmy za ok. 70 zł i na dwa koty starczało na duuużo dłużej. Jesli nie stać Cię w tej chwili na dobre karmy to Whiskas nie jest jedynym wyjściem ;) Z tej niższej półki cenowej masz chociażby Purina One. Też marketówka, ale skład zupełnie przyzwoity.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zglodnieja to zjedza nic sie nie martw kot tez musi sie uczyc zycia jak czlowiek ziwerze to nie luksus tylko czlonek rodziny zatem jak wspolnie biedowac to wspolnie ! nic sie im nie stanie jak zjedza ciut gorzej jak bedzie lepiej to kupisz cos lepszego przeglodz je ....same zaczna jesc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olinka Okrąglinka31
Świetna rada wyżej :| Kot to nie człowiek i życia jako takiego uczyć się nie musi. I owszem, posiadanie zwierzęcia to luksus. Biorąc je do domu zobowiązujesz się nim zajmować jak należy. Wiadomo, że jak nie ma się kasy to trzeba kombinować i kotu nic się nie stanie jeśli przez jakiś czas będzie karmiony Whiskasem. Sama też nie mam zwyczaju nadskakiwać kotom i zmieniać karme tylko dlatego, że im nie smakuje. Tyle, że 4 dni niejedzenia to bardzo długo i mogą z tego wyniknąc duże problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Olinko a ja sie nie zgodze moje zwierze koty psy zawsze sie uczyly zasad panujacych w domu samo jakos to wynikalo z zycia i przebywania wspolnie a nie ktore wymuszalam delikatnie uczac a luksus w sensie takim ze nie mozna sobie od geby odjac aby dac zwierzowi ...jak bidowac to razem choc ja kiedys wolalam aby moj pies zjadl jak ja :D no ale to byl pies ....najlepszy kumpel jakiego mialam ! a moj kot najwiekszy lobuz jakiego mialam ! zawsze dla nich mialam jedzonko moze nie rewelacyjne jak w portfelu cieniej ale bylo nie luksus raczej odpowiedzialnosc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mój kot nie chciał jeść dwa dni gdy pognałam z nim do weta okazało się że to niewydolność nerek, był skrajnie odwodniony gdyby nie leki i kroplówki nie przeżyłby rodzice też to bagatelizowali a ja wiedziałam że coś jest na rzeczy skoro nawet surowe mięso go nie kusiło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja bym ci doradzila podobnie jak wyzej .Wprowadzajac nowy pokarm,dorzucic troche poprzedniego,zeby koty przyzwyczaic.I,Purina wydaje sie lepsza w tym przypadku i niedroga .Powodzenia !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
" nic się nie stanie jeśli przez jakiś czas będzie karmiony Whiskasem. " hahahahaah to ja jestem chyba wyrodna matka dla mojej kotki bo dostaje tylko whiskas !! boze co za baby.. a lepiej pusze z aro czy co =/ wezcie zejdzcie na ziemie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale mnie nei stać na mieszanie. Mam w portfelu 7zł na cholera wie ile :| A filet z kurczaka niby jak miałby by wyjść taniej? W sklepie obok mnie pierś jedna wychodzi koło 12zł a nie wierze że dwa dorosłe koty sięnajedzą400g mięsa na tydzen A płace tyle ile płacę. 30zł kosztuje kilogram karmy a jeden kot wpiernicza tyle w ciągu tygodnia, nie dyktuję cen w sklepie... Koty oba ze schroniska. pól roku temu wziełąm drugą kotkę i jadła wszystko łącznie z bułką moczoną w wodzie, whiskasem, kitykatem i wszystkim co dostała Teraz koty na mnie fukają strasznie ściągając mi z talerza co mam ale im nie smakuje (bo trudno się dziwić...) W schronisku chyba się kotów nie karmi luksusowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość limfa12
Whiskas to straszny syf. Z tej polki cenowej mozesz kupic cos lepszego - purina one albo perfect fit (ten jest w b. dobrej cenie w rossmanie). I na poczatku mieszaj im stara karme z nowa zmniejszajac stopniowo royala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po twoim poscie o 16.33 autorko,to widze,ze ty zadnych rad nie akceptujesz.Tylko dlaczego pytasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olinka Okrąglinka31
gość z 16:14 -przeczytaj skład Whiskasa, potem komentuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kotek po siedmiu dniach wszystko zje co mu dasz do jego miseczki.On musi byc chory a ty nawet otym niewiesz?jak bedzie jadl po siedmiu dniach to bedzie wszystko ok:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
olinka,musisz wiedziec,ze sa gorsze karmy niz Whiskas..I jezeli ja czy ty ich nie dajemy kotu,to nie znaczy,ze nikt ich nie kupi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój kot jadł Whiskasa i przeżył 12 lat (zginął wypadając z okna) więc nie uważam tego za strickte gorsża karmę tylko mnie martwi Tauryna w składzie :( Tylko dlatego nie kupuję. Zdaję sobie sprawe z tego, że Royal canine od 4 lat jest wykupiony przez Whiskasa i to to samo z wyłaczeniem tauryny a zastąpione barwnikami Kotom nic nie jest, są zdrowe. Zjadly kawałek sera (nigdy nie jedzą sera) który miałam i są głodne ale karmy nie chcą. A rad żadnych nie ma Jestem nazywama złą osobą. Purrina u mnei kosztuje dużo drożej niż Whiskas a FIT to jest gorszy whiskas (pracowałam w sklepie zoologicznym rok) i tego ja sama się boję dawać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
...bo ty wszystko lepiej wiesz,autorko ! A czy jestes dobra czy zla osoba,to my nie wiemy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koćka
kupuj kotom purinę na wagę w sklepie zoologicznym, z tych tańszych karm purina ma najlepszą, ja tam kupuję swoim kociakom urinal i sterylized i płacę 15 za kilogram, a podejrzewam, ze ta zwykła purina jest jeszcze tańsza, poza tym np surowe serca sa baaardzo tanie a jaki pożytek dla kota, można trochę pokombinować, tylko trzeba wiedziec jak ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To o co Ci autorko chodzi? mamy wysłac Ci darowiznę na koty czy co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elsiee
mój persik wcinał biedronkową Kitty i dobrze było aż w promocji nabyłam Whiskas. Teraz innej karmy nie ruszy. Droższego żarełka boję się kupować bo uparty drań jak kicie autorki. Naprawdę nie raczy jeść tylko ten p...lony Whiskas i to ten z wołowina, dziczyzna.... Próbowałam go przymusić ale jego przeraźliwe wrzaski mnie zniechęciły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ja dla swoich musze lososia robic to jedza, i inne ryby a nic z karmy dla kotow na mokro nawet nie jedza royal canin junior na sucho sa tez wybredne , natomiast uwilbiaja paleczki miesne 98% ;) fakt, ze maja dopiero 4 miesiace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość limfa12
Tez mi sie wydaje ze autorka liczy na darowizne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×