Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Pocahontas09

Folkowe dodatki we wnętrzach

Polecane posty

Co myślicie o dodatkach w stylu folk we wnętrzach? Mam na oku jeden dywan, bardzo kolorowy i zastanawiam się nad jego kupnem. Macie jakieś pomysły, w jakich wnętrzach takie dodatki najlepiej będą wyglądać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja takie lubie i taki mam dom ale uwazam, że aby nie bylo to pozerstwem i glupim pożadaniem za modą, trzeba mieć cały dom w stylu rustykalnym i ogólnie taki styl życia. Moim zdaniem kolorowy folkowy obrus idiotycznie bedzie wygladal w mieszkaniu o zimnych i kanciastych meblach i golych scianach. Ja mam dom drewniany, z plyta i piecem zamiast normalnej kuchenki. Jest urzadzony w starym ludowym stylu, ale takie tez zycie prowadzimy. mieszkamy na wsi, jestesmy rolnikami, ja robie przetwory, rekodziela i inne takie. Rodzinie sie bardzo podoba nasz dom i znajomym. Ale w mieszkaniu w bloku wyglądałoby to żałośnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niekoniecznie żałośnie... na pewno nie wyglądałoby tak wiarygodnie jak w przypadku Przedmówczyni - w wiejskich domach o takim wystroju panuje rzeczywiście inny klimat... Ale mam koleżankę, która w bloku, w mieszkaniu urządzonym "przeciętnie" (chodzi mi o kolorystykę i meble - ani super nowoczesne, ani żadne stylizacje, po prostu ładne, zadbane mieszkanie urządzone ze smakiem ale nie w jakiejś konwencji) kładzie na stole w dużym pokoju obrus z ludowymi dekoracjami i fajnie to wygląda... Pewnie gdyby tych akcentów było za dużo, to faktycznie trochę chaos ale jeden wyrazisty - naprawdę fajnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No tak, ale w takich rustykalnych, tradycyjnych wnętrzach lepiej sprawdzają się rzeczy w 100% folkowe, takie które przekazywane są z dziada pradziada, z historią. Ja myślę bardziej o takich rzeczach,które folkiem są inspirowane. Np. są jakąś interpretacją parzenic. Ostatnio w Czterech Kątach było coś właśnie o takich dywanach i bardzo mnie urzekły. Poszukam, może gdzieś w sieci znajdę te publikację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
też uważam, że to wiocha jak sie ma dom w innym stylu a juz w mieszkaniu to w ogole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://czterykaty.pl/czterykaty/5,108501,14943234,Dywany__ze_wszystkich_stron_Polski.html?t=1384786170542&v=1&pId=25148758&send-a=1 Czyli co, uważacie, że takie dywany nie będą dobrze wyglądały w nowocześnie urządzonych wnętrzach? Mi się bardzo podobają takie zestawienia. Oczywiście wszystko z umiarem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mary22ona
Ten Pasiak jest super! Uwazam ze w nowoczesnie urzadzonym wnetrzu tez by dobrze wygladal. Wszystko to kwestia pomyslu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fioletowa głowa
A mi się wydaje, że czasem własnie fajnie jest przekuć takie zimne, nowoczesne wnętrza jakimś akcentem kolorowym, folklorystycznym. Nie mówię raczej o mieszkaniu w bloku z PRLowską meblościanką do której dołożymy nieco folkloru to rzeczywiście może wyglądać nieco kiczowato. Ale myślę, że takie nowocześnie, ascetycznie urządzone mieszkanie, które na pierwszy rzut oka wydaje się zimne może ładnie się prezentować z jakimś dywanem o stylu folklorystycznym. Coś w takim stylu : etnodizajn.pl/praktyka/public/file/clients/o/455_dywan-jaga-1.jpg Ja mam w domu zestaw talerzy z motywem ludowym, a jadalnia i kuchnia jest czarna,elegancka z białymi dodatkami. Pasują idealnie :) http://www.stylowazastawa.pl/produkt/2088/talerz_plytki_rorstrand_sundborn_27cm.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×