Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość płetwonurek

problemy z zatokami i polip

Polecane posty

Gość tomaszk
Inhalator dostaliśmy w prezencie od mojej siostry i jest to model Alergia Stop. Dobra, polska firma Sanity którą można znać jeszcze z robienia ciśnieniomierzy czy termometrów. Inhalator fajnie pracuje, nie robi większego hałasu, jest lekki, także jak muszę przenieść do dziecka do pokoju na piętro to nie ma większego dźwigania. Łatwy w obsłudze sprzęt, spokojnie sobie kilkuletnie dziecko poradzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość FESS
Nie wierzcie, że przy zmasakrowanych zatokach jakiś jeden złoty środek, jakaś jedna tabletka (chyba, że sterdydy, które chwilowo pomogą, ale zrobią niezłą kaszanę), maszynka, czy ziółka mu pomogą. Do tematu trzeba podejść kompleksowo, tj. regularne posty (np. wg p. Dąbrowskiej), eliminacja wszystkiego co może powodować alergię, laktoza, gluten, konserwanty, a także cukier. Do tego ruch (mi pomaga bieganie) oraz inhalacje. Ja bez leków (donosowe sterydy i antyalergiczne) nie dawałem rady przetrwać nawet jednego dnia. Obecnie po stosowaniu się bezwzględnym do powyższego, mija miesiąc bez leków i jest naprawdę nieźle. Oczywiście powyższe, to moja prywatna opinia i każdy powinien stosować się do zaleceń swoich lekarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość halinaletocha
Miałam trochę zawahania jaki inhalator kupić ale na jakiś musiałam się teraz na wiosnę zdecydować, bo alergie się zaczynają. Kupiłam Alergia Stop marki Sanity. Co mogę powiedzieć? Na pewno działa zgodnie z tym co było w opisie wymienione – szybko, skutecznie, nie marnuje aerozolu i też nie robi większego huku ani kompresor nie emituje jakiś utrudniających cały zabieg drgań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vengieee
Myśmy się z mężem zdecydowali w tym roku na inhalator i jest to model Alergia STOP. Dobra cena, wszechstronne zastosowanie – to nas głównie przekonało. Poza tym, że dla dzieci alergików jest to fajny aparat, to można go też przy różnych stanach zapalnych dróg oddechowych wykorzystywać żeby lek podać. Inhalacja jest o tyle fajna, że szybko lek dociera do źródła problemu, nie musi przechodzić długiej drogi przez krew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martionkk
Fajny, mały taki poręczny i ustawny jest nasz Alergia STOP który kupowaliśmy może z miesiąc temu w necie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dla dorosłych i dzieci nadaje się Alergia Stop – jakoś od wakacji go używamy i sprawdza się okej, szybkie czyszczenie, przewody się nie zatykają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W aparacie Pro się przewody nie zatykają, można rużne leki stosować tutaj, nie ma problemu z tymi bardziej oleistymi, kture jednak przy wielu terapiach się używa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Inhalowaliśmy się cały poprzedni rok na Alergia Stop i dawał radę, taki rodzinny aparat, dziecko sobie poradzi a tym bardziej dorosły, jak na razie jakiegoś zużycia materiału nie widzę, chodzi sprawnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość renatakll
Nam się ichalacja przydaje, szczegolnie jak jest pogoda za oknem taka jak ostatnio, że wyjątkowo łatwo jakiegos wirusa zlapac – dobra ochrona i szybkie leczenie jak już się człowiek nabawi czegoś. Do czego jeszcze może inhalacja sluzyc podają na https://inhalacja.pl, dużo tu masz txt i porad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Technicznie to super sprawny jest Alergia Stop pracuje mocno, szybko, aerozol faktycznie ma te lekarstwo w sobie, nie ma takiej sytuacji że się sama para wodna unosi a lek gdzieś uciekł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bardzo fajnie o inhalacji piszą na inhalacja.pl, bez lania wody same konkrety porady itp. Jak kupowałam inhalator dla niemowlaka to na ich podpowiedziach w dużej mierze bazowałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam też dobre zdanie o stronie http://inhalacja.pl. Nie podają jakiś niesprawdzonych informacji, dużo tekstów pochodzi wprost z naukowych opracowań, sporo rzetelnej wiedzy o inhalacji od teorii do praktyki. Warto przeczytac zanim kupi się swój pierwszy sprzęt, żeby potem nie było niespodzianek już przy samym leczeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosć

Wiesz, tak naprawdę nigdy nie wiesz, kiedy lekarz poda dziecku leki do podawania pod inhalator. A taki zakup robiony na szybko rzadko się sprawdza. Apteki mają przesadzone ceny za sprzęt, który robiono kilka lat temu. Technologia poszła do przodu, czego przykładem jest https://novamed.pl/novama-familino-by-flaem-z-dozywotnia-gwarancja. Jak się boisz inhalacji to zacznij solą fizjologiczną. Nie daje żadnych skutków ubocznych.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
Dnia 11.07.2014 o 17:29, Gość FESS napisał:

Znam problem. Rok temu miałem operację FESS - usunięcie polipów zatok szczękowych, miałem je już wszędzie. Nie oddychałem przez nos, brak powonienia i inne objawy jak u was. Operacja pomogła - zacząłem w pełni oddychać. Jednak operacja oraz sterydy to tylko leczenie objawów, a nie usunięcie przyczyny problemu, a ta nadal nie znana. Minął rok od operacji i problem wrócił, pomimo stosowania aerozolu sterydowego i leków alergicznych. Teraz myślę o jakieś 2-3 tygodniowej drakońskiej diecie p.Dąbrowskiej lub to co poleca p. Korżawska, a w najgorszym razie głodówka. Może jeśli organizm nie będzie miał dostępu do energii, to zabierze się za pozyskiwanie jej (eliminację) tkanek mu nie potrzebnych, w tym przypadku polipów. Jeśli to nie pomoże, to zostanie kolejna operacja.

Witam mam ten sam problem ,jestem po 3 fess wszystkie zatoki .Jestem ciekaw co u ciebie teraz z zatokami potrzebuję jakiegoś kontaktu na priv. Mam już dość tego. Proszę o kontakt jeżeli to możliwe .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×