Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Co często gotujecie na obiad

Polecane posty

Gość gość

Czy jakieś danie powtarza się z raz w tygodniu. Potrzebuje pomysłów. Ja w kółko to samo. Schabowy pierogi jakaś zupa pizza spagetti pierś z kurczaka. Sporadycznie ryż z jabłkami bo słodki obiad to nie obiad dla mnie. Naleśniki na śniadanie bardziej mi pasują. Noż ile można. Wy też się powtarzacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak bo mam zawsze obiad na 2 dni :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szukam szukania mi trzeba
Ja staram się żeby raczej była duża różnorodność ale zupa z soczewicy pojawia się często. I na jesieni zupa krem z dyni ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do Pani szukam: a proszę może o przykładowe menu na tydzień:) byłabym wdzięczna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
staram się urozmaicać. Nie zdublowałam obiadu od kilku miesięcy. Nawet zwykły schabowy może być za każdym razem inny np. w panierce z bułki czyli tradycyjnie, bez panierki zapieczony z serem i orzechami lub bakaliami, zwinięty w roladę z jabłkiem i zapieczony z winem, itd., itd.. itd. dziwię się, że taką małą wyobraźnię kulinarna macie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przykłady obiadów: łosoś w marynacie z ryżem, curry z kurczaka, chili con carne, kotlety z boczku panierowane jak schabowy, steki wołowe, polędwiczki w sosie jakimkolwiek, gulasz wieprzowy, ryba smażona, mielone zwykłe, mielone z piersi kurczaka z papryką i pietruszką, mielone z jakimkolwiek dodatkiem w środku np. ser pleśniowy, ser żółty, pomidor suszony, kukurydza itp. roladki z polędwiczek wieprzowych faszerowane czymkolwiek w panierce z płatków kukurydzianych, pierogi, lasagne, domowe hamburgery ITD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No bo nie mam co robic tylko pol dnia w kuchni siedziec i wymyslac :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
żurek barszcz czerwony leczo, kopytka z sosem grzybowym spagetti oraz makarony z różnymi sosami ryba pieczona łazanki zapiekanki rózne (makaron/ziemiaki, warzywa, mięso, sos) naleśniki na ostro, ze szpinakiem, mięsem mielonym i warzywami, pieczarki plus ser żółty, kotlety z jajek, sadzone, warzywa na patelnię z kurczakiem, pulpety kasza z gulaszem itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No to po co pytasz. A na marginesie zrobienie tych wszystkich dan, które wymieniłam nie zajmuje więcej niż pół godziny. Nie licząc, że gulasz stoi na gazie i pyka sobie aż "dojdzie".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mąż przychodzi do domu i pyta żony: stara co dziś na obiad? Żona na to: nic!!! Maż pomarudził pod nosem, i zrobił sobie kanapkę. Następnego dnia mąż znowu pyta: stara co na obiad? Żona na to: nic, przecież wiesz, że gotuję zawsze na dwa dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ta na serio to nie gotuję ,,nic'' a np ryż, kurczak, warzywa po chińsku i dużo carry soli papryki i wg uznania. Lubimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zupy, jeśli lubicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
makarony to pole do popisu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czytam Was z zainteresowaniem. Wypowiedź z 23:35 nie była moja. Autorka Super otworzyłyście mi kulinarny umysł. Te mielone z dodatkami świetny pomysł. Zresztą schab z dodatkami też ale o tym to słyszałam ale żeby do mielonego dodawać coś tam to nie:) fajnie:) piszcie piszcie:) dzięki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z mielonego można zrobić też pulpety w różnistych sosach np. pomidorowym, kiełbaski białe pieczone np. z dynią, pomidorkami koktajlowymi, czosnkiem (w łupinie ), shoarma ( czyli mięso drobno pokrojone z przyprawą kebab ) z frytkami, sznycle z indyka z fasolka szparagową, lub te same sznycle ale w panierce z wiórków kokosowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pikantne placuszki z dyni z dodatkiem imbiru robiłam ostatnio jako zamiennik placków ziemniaczanych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
my z mężem jemy często kaszę jeczmienną z gulaszem bo obydwoje uwielbiamy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mąż mnie trochę ogranicza bo np za ryba nie przesada a gulasz kojarzy mu się z karma dla psa. Autorka. Czekam na Wasze pomysły:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
upiecz kawal miesa w piekarniku, roladki z kurczaka ze szpinakiem roladki z kurczaka z serem de voille zrazy karkowke w plastry przyprawiasz przesmażasz z każdej strony po 2 minut kazda, wrzucasz na blaszke na to cebula podsmazona majonez sol pieprz i tarty ser - pycha. kurczak w porze, tez proste i szybkie filet z kawałki i natłuszczasz naczynie oliwa na to por na to kurczak dużo soli i pieprzu na to kolejna warstwa pora ( pokrojony wp olksiezyce) majonez i ser - rewelacja ! piecze się 30 minut. golabki mielone smażone pulpety w sosie szaszłyki sakiewki z karkówki - rozbijasz dosyć cienko, kładziesz w srodek podsmażone grzyby czy cokolwiek innego i robisz taka "sakiewke" związujesz np. szczypiorkiem i pieczesz. kotlety z jajek papryka faszerowana roznegorodzaju zupy fasolowa, ogorkowa, pomidorowa, wielowarzywna, barszcz zurek no co tylko chcesz. możesz tez zrobić faszerowane pomidory albo cebule - pycha !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
możesz zrobić tez np. krokiety z kapusta i grzybami krokiety z mięsem mielonym zapiekanka ziemniaczana z kiszona kapusta i mielonym - polecam ! placuszki z zoltego tartego sera z papryka i cebulka kluski slaskie do tego poledwica duszona w sosie szare kluski z kiszona kapusta jajka w sosie musztardowym rozne tarty chinszczyzna piers z kurczaka w sosie kurkowym kurczak pieczony "z rozna" samemu można zrobić. makarony schab faszerowany tortille palki/ udka z kurczaka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dużo pomysłów tu widzę. A dlaczego większość z mięsa? Co dla wegetarian?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przeciez duzo dan jest jesli chodzi o zupy to u nas takie rosół pomidorowa ogórkowa jarzynowa kalafiorowa brokułowa ziemniaczana barcz żurek grzybowa/pieczarkowa krupnik grochówka krem z porów krem z dyni gulaszowa szczawiowa kapuśniak to chyba tyle, codziennie jest inna i po kolei jadę z listy i juz jesli chodzi o drugie danie to różne rzeczy np ziemniaki/frytki/ryż/kasza/makaron/kus kus/kluski śląskie/kopytka a do tego kotlet schabowy/kotlet z piersi kurczaka/pieczony kurczak/gulasz/mięsko duszone z dodatkiem różnych warzyw lub samo/pieczone w piekarniku mięso/pulpety/mielone/roladki/jajo sadzone/ryba w różnej postaci naleśniki, łazanki, zapiekanki różnej maść jeśli chcesz to mogę Ci napisać jak było u nas w tym tygodniu PONIEDZIAŁEK : Pomidorówka z lanymi kluskami. Ziemniaki, schab pieczony w piekarniku i sałatka (sałata zielona, pomidor, ogórek, szczypiorek) WTOREK : Ogórkowa. Naleśniki z serem i dżemem do wyboru. ŚRODA : Jarzynowa. Ryż z duszonymi warzywami (cebula, cukinia, bakłażan, papryka, pomidor). CZWARTEK : Krem z pieczarek z grzankami. Kus kus, mięsko duszone, buraki. PIĄTEK : czyli dzisiaj- Brokułowa. Ziemniaki, rybka smażona w panierce, surówka z kapuchy kiszonej. SOBOTA : myślę, że będzie Barszcz z uszkami. Fasolka szparagowa z bułką tartą. NIEDZIELA : Rosół z makaronem. Kluski śląskie, roladki i czerwona kapusta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Większośc to mięsa, bo normalni ludzie jedzą mięso. Chcesz wege przepisy to sobie WYMYŚL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wypisałam praktycznie same mieso dlatego ze watpie aby jej maz jadal same warzywka ;-) z warzywa tez idize rozne cuda zrobić. leczo bigos z kabaczka kotlety z kaszy gulasz z dyni risotto warzywne frytki pieczone w piekarniku z batatów - pycha ! naslesniki ze szpinakiem i feta pieczarki faszerowane chili con carne bez miesa kotlety z selera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
może dla odmiany kuskus z warzywami albo makaron z pieczonymi pomidorami i papryką?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zupy kremy- brokolowa, kalafiorowa, warzywna, szpinakowa, a na jesien z dyni rosol- uwielbiam leczo makaron z tunczykiem losos pieczony + ryz i marchewka z groszkiem makaron z lososiem makaron z kurczakiem i brokolami watrobka pieczony kurczak zeberka z pieca na slodko/ostro jajko sadzone + kalafior chilli con carne faszerowane pieczarki gotowane warzywa, kuskus i jakies miesko duszone na ostro pstrag z pieca z maslem i czosnkiem kotlety mielone z piersi kurczaka i brokolow kotlety z czarnej fasoli/ soczewicy/ciecierzycy i warzyw burgery z wolowiny w ciemnej bulce ziemniaki rzadko- nikomu sie nie chce dzwigac siatek, musi byc mieso i warzywa, kasze, ryze i te sprwy- o ile nam sie chce gotowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja i moja rodzina uwielbiamy makaron ze szpinakiem, feta i kurczakiem albo zmodyfikowane przeze mnie meksykańskie danie z ryżem, w którym przemycam mnóstwo warzyw, ale podstawą jest mięso mielone, czerwona fasola, kukurydza i jakieś fajne ostre przyprawy. Wszystko jest naprawdę bardzo proste a przepisów- inspiracji jest mnóstwo :) A jeśli o sam szpinak, który uwielbiam to można go używać nie tylko do makaronu, ale i do ciastek francuskich czy pizzy (wystarczy dobrze przyprawić, ser, czosnek, kurczak, a na pizzy rozbijam jeszcze jajko) - nie spotkałam osoby, której jakaś z tych potraw by nie smakowała :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zupy - rosol, barszcz, zurek, grzybowa, ogorkowa - moj facet uwielbia tradycyjne polskie zupy. Zamiennie dla siebie robie np krem z bialych warzyw, krem pomidorowy, z pora/dyni/cukinii/pieczarek. Do tego prazone pestki lub razowe grzanki i troche startego sera. Na drugie - czesto jest ryba - losos/pstrag/dorsz/sandacz. Grillowana lub pieczona. Dodatki - pieczone ziemniaki/dziki ryz/ryz brazowy/kasze. Surowki z kiszonej kapusty / z czerwonej. Fasolka szparagowa w oliwie z migdalami. Salata/szpinak/roszponka z olejem lnianym i pomidorami suszonymi. Ogorki malosolne. Grillowany baklazan/cukinia/papryka. Mieso robie rzadko - jak juz to grillowane piersi z kurczaka w roznych marynatach lub steki wolowe jesli uda mi sie zdobyc dobre mieso. Oprocz tego spaghetti - bolognese/z kurczakiem i cukinia/carbonara/alfredo. Ryz z chili con carne i ryz - chinszczyzna z cielecina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A i domowe burgery :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No i oczywiscie pracujecie i macie czas stac godzinami w kuchni i wyslac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×