Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Jak rozwiązać to zadanie szkoła podstawowa

Polecane posty

Gość gość

Płyta i 2 takie same książki razem kosztowały 28zł. Jedna taka książka i płyta razem kosztowały 24zł. Ile kosztowała książka, a ile płyta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
książka 4 zl za sztuke plyta 20 zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brunetka w okularach
układ równań: 2x+y = 28 x+y=24 Od górnego równania odejmujesz dolne i masz wynik. Jesteś rodzicem? czy dzieckiem z podstawówki? Jak to drugie to proponuję poprosić rodziców o korepetycje albo pomoc w szkole dodatkową bo będziesz mieć straszne zaległości, które będą się namnażać i będzie więcej problemów. Jeżeli dorosłym... to nie wiem jak dorosły człowiek może tego nie wiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie mamy iksów, jestem w drugiej klasie i nie mam z kim teraz odrobić zadania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
x-ksiązka y-płyta układ równań x+2y=28 x+y=24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
książka + płyta 24. 28-24=4 więc jedna książka 4zł 28-(2*4)=20 płyta 20. rozpisałam Ci żeby dziecku tylko wyniku nie wpisać... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a to plyta, b to ksiazka a+2b=28 a+b=24 z tego a=24-b wstawic do pierwszego rownania, wtedy mamy : 24-b+2b=28 b=28-24 b=4 a wiec ksiazka kosztuje 4, zatem plyta musi kosztowac 20 (a=24-4)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
skoro ksiazka i plyta kosztowaly 24 zl, a lacznie zakupy kosztowaly 28 zl to zostaly 4 zl - tyle kosztowala jedna ksiazka, ksiazki byly dwie czyli 8 zl, wiec 20 wychodzi za plyte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w klasie 2 nie ma układów równiań z x i y !! nie mieszajcie dziecku w głowie. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mamy tylko dodawanie i odejmowanie :( A to zadanie dla chętnych i można dostać piątkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to można a i b dobrze c****szą płyta 20 zł, a książka 4 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Angellllaaaa
Nie ściemniaj, jesteś matka dziecka i nie potrafisz rozwiązać zadania na poziomie podstawówki. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pomoże mi ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
28-24=4 książka 24-4=20 płyta dobrze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
sama rozwiąż jak jesteś taka cwana , bo nic tam w tej twojej odpowiedzi nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
równania z x to nie jest zadanie do liceum ani gimnazjum, tylko podstawówka ludzie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×