Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Magdalenka z Okienka

zmiana imienia i nazwiska jak to sie odbywa

Polecane posty

Gość Magdalenka z Okienka

Czy ma ktoś z was doświadczenie w kwestii formalności zmiany tak kluczowych danych osobowych, jak imię i nazwisko? Od wielu lat chcę zmienić swoje, ale każdy mówi mi, że to nie tak łatwo, że załatwiania jest tyle, że odechciewa się wszystkiego, itd. Jak to jest? Wiem, że zmianę nazwiska trzeba umotywować i tutaj mam kłopot, bo moje nazwisko nie jest ośmieszające, ani specjalnie udziwnione (ale i nie pospolite). Generalnie jest ładne i dostojnie brzmi - jak spojrzeć na to obiektywnie. ALE nazwisko to mam po ojcu, który nigdy specjalnie się mną nie interesował, choć mieszkamy w tym samym mieście. Rodzice są ze 25 lat po rozwodzie, nic ich już nie łączy od tak wielu lat. Moja mama nazwiska nie zmieniła po rozwodzie na dawne - panieńskie - z lenistwa, bo nie chciała latać po urzędach i załatwiać tych spraw. Ona ma do nazwiska obojętny stosunek. A ja nienawidzę ojca i wstydzę się, że noszę to jego nazwisko. Nie chcę go. Nie chcę, żeby ktokolwiek kojarzył mnie z tym człowiekiem po nazwisku. Czy to jest dobry powód dla urzędnika Urzędu Stanu Cywilnego? Jednakże to są bardzo osobiste sprawy i nie chcę urzędnikom tego tak przedstawiać. Do tego mój ojciec nie miał ograniczonych praw rodzicielskich czy coś, po prostu nie interesował się mną. Nasze kontakty były bardziej jak znajomy ze znajomą. Nigdy nie uczestniczył w wychowywaniu mnie, w niczym nigdy nie pomógł. A co do imienia - czy można je sobie prawnie zmienić ot tak? Jaki trzeba mieć powód? Moje jest po prostu oklepane, najpopularniejsze (nie sugerujcie się moim nickiem). Zresztą nierozerwalnie kojarzy mi się z moim nazwiskiem, więc chcę zmienić wszystko. Powiedzcie jak to się odbywa. I gdyby mój wniosek został przyjęty jak wygląda potem załatwianie wszystkiego wokół - dokumenty i wszelkie miejsca gdzie dotąd widnieję jako XX XXX , jak przemianować na YY YYY. Chcę wiedzieć wszystko na ten temat. Proszę o wskazówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
znajdz narzeczonego to sprawa sama się wyprostuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
racja przy zmianie nazwiska z powodu malzenstwa jest mniej roboty a teraz popatrz zmienisz to nazwisko i musisz wszędzie jezdzic i o tym informować zuz poradnie zniemiac dowod itd. poznasz jakiegoś faceta wyjdziesz za niego i znowu? straszne koszty tego a nikt ci nie zwroci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magdalenka z Okienka
narzeczony i przejęcie nazwiska od męża w moim przypadku nie wchodzi w grę - nie zamierzam brać z nikim ślubu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anicetta
Jak Tobie się nie chce nawet przejść (albo zadzwonić) do urzędu i zapytac u źródła to od razu widać, że to Twoja fanaberia a nie realna potrzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
naprawde chcialanbys zmienic imie i naziwsko ? ja pierdziele, spotyka cie znajoma na miescie i mowi "kaska zaczekaj!" a ty co nie reagujesz?? bo nie ejstes kaska? bo nazwalas sie po 20 latach nikola??? :O co do nazwiska to ja to moge zrozumiec...ale imie?!?! bo jest popularne?! phi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magdalenka z Okienka
mogłaś sobie darować taki komentarz. Dowiadywałam się w urzędzie i rozmawiałam z wieloma osobami. Ale chciałam uzyskać wskazówki od osób, które być może osobiście przechodziły przez takie procedury, i stąd ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×