Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

alergia a roztocza

Polecane posty

Gość eMedi
Witam, Całkowite wyeliminowanie kontaktu z roztoczami jest niemożliwe, ale ograniczenie ich stężenia w najbliższym otoczeniu zwykle pomaga zmniejszyć objawy. Dlatego ważne jest unikanie ekspozycji na alergen co można osiągnąć przez usunięcie z mieszkania, a zwłaszcza z sypialni przedmiotów na których gromadzi się kurz: dywanów, ciężkich zasłon, kap, pluszanych zabawek, a także roślin doniczkowych. Jeśli dziecko nie potrafi zrezygnować z zabawek, należy trzymać je w zamkniętych szafkach, a te pluszowe okresowo mrozić w zamrażarce (przez ok. 24 godziny). Powinno się też często wietrzyć mieszkanie, utrzymywać odpowiednią temperaturę powietrza w mieszkaniu (ok.21 st.C), regularnie sprzątać za pomocą wilgotnej ściereczki i odkurzacza (najlepiej ze specjalnym filtrem). Kołdrę i poduszki (bezpierzowe) warto systematycznie prać co kilka- kilkanaście tygodni. Pościel powinno się prać w temperaturze co najmniej 60°C, gdyż roztocza są zabijane dopiero w temperaturze wyższej niż 55°C. Dobrym pomysłem jest też stosowanie antyalergicznych materacy lub pokrowców. W łagodzeniu objawów alergii dobrze sprawdzają się leki przeciwhistaminowe najlepiej II generacji – są skuteczne i nie mają istotnych działań niepożądanych. W zależności od objawów i preferencji można je przyjmować w postaci tabletek, kropli, sprayu do nosa czy kropli do oczu. Preparaty te mogą być przyjmowanie zarówno doraźnie jak i przez dłuższy czas. Warto też pomyśleć o immunoterapii swoistej (tzw. odczulaniu), która polega na regularnym podawaniu małych ilości alergenu, tak by w organizmie została wytworzona tolerancja na dany alergen. W wielu przypadkach leczenie takie pozwala na eliminację lub zmniejszenie objawów chorobowych. Najlepiej skonsultować się z alergologiem, który wyjaśni sposób postępowania w alergii na roztocza. W razie pytań zachęcam też do skorzystania z usługi eMedi24 oferowanej przez Medipark. http://www.medipark.pl/oferta/emedi24/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witek1960
Jedynym skutecznym sposobem na pozbycie sie z otoczenia wszelkich alergenow,plesni lotnych weglowodorow aromatycznych,chorobotworczych bakterii i wirusow itd.jest profesjonalne ozonowanie pomieszczen 2 razy w roku. ceny takiego zabiegu ksztaltuja sie w granicach 100zl do 400zl za mieszkanie do 100 m kw.Inne metody tylko maskuja ten problem i wydawanie pieniedzy nie ma sensu.Firmy zajmujace sie profesjonalnie ozonowaniem,korzystaja ze specjalistycznego sprzetu.Jest to zabieg szybki,najskuteczniejszy i w 100% bezpieczny.Nie uzywa sie do tego celu zadnych srodkow chemicznych.Agregaty elektryczne same wytwarzaja ozon z powietrza(tlenu) znajdujacego sie w pomieszczeniu.Ozon w trakcie szybkiego rozpadu zabija i eliminuje wszystkie czynniki chorobotworcze.serdecznie pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trzeba zainwestować w dobry odkurzacz. No i w oczyszczacz powietrza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marta44
Teraz mam nowy inhalator w domu, niedawno wymieniałam i jest to polskiej konstrukcji modle Sanity Simple. Prosty rzeczywiście nazwa się zgadza ale też wszechstronny, bo mogę tutaj sobie załączyć program na aerozol dla górnych dróg jak i środkowych czy dolnych. W zależności od potrzeb można sobie dostosować wielkość cząstki leku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ludzie ozonujecie mieszkania ,nauczcie sie zyc w czystym otoczeniu.tylko ozonowanie jest skuteczne a nie odkurzacze czy inhalatory,kto wam takie bzdury wkreca ,to jest 21 wiek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zottowa
Ja nie miałam ozonowania . mam oczyszczacz i nawilzacz w jednym i uważam ,ze zakup takiego urządzenia przy dzieciach , które sa alergikami był bardzo dobra decyzją .wystarczy tylko właczyć i mozna sobie pójść do innego pomieszczenia ;) a samo urządzenie jest bardzo ciche i nie pobiera dużo prądu ;)https://goodair.pl/sklep/oczyszczacz-i-nawilzacz-powietrza-sharp-kc-a40euw/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×