Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Carolineee19

Świąteczny sernik

Polecane posty

Gość Carolineee19

Jaki będzie wasz sernik ? Ja chyba zrobię z rodzynkami i czekoladą. A może macie jakiś dobry przepis ? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z rodzynkami, orzechami i czekoladą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Carolineee19
O dobry pomysł ;) myślałam by może dodać skórkę pomarańczową ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edabrowska
jakis przepis na tradycyjny sernik na bazie sera z wiaderka? ( nie mam maszynki do mielenia)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Carolineee19
Ciasto kruche: •2 szkl. mąki pszennej •1 jajko •150g masła •1 łyżeczka proszku do pieczenia •1 łyżka kwaśnej śmietany •2 łyżki cukru Masa serowa: •100g masła •200g cukru pudru •5 jaj •2 łyżki mąki ziemniaczanej •1 op. cukru waniliowego •1 kg białego sera •szczypta soli •1 łyżka bułki tartej 1. Składniki na ciasto kruche dokładnie zagniatamy, zawijamy w folię i wkładamy do lodówki, by się schłodziło. 2. Przygotowujemy składniki do masy serowej: białka i żółtka jaj wbijamy do osobnych misek, białka ubijamy ze szczyptą soli na sztywną pianę, dodajemy połowę cukru i ubijamy do uzyskania jednolitej piany. Żółtka rozkłócamy mikserem lub trzepaczką. Mąkę ziemniaczaną mieszamy z cukrem waniliowym. Ser mielimy 2 razy, a masło i połowę cukru wrzucamy do dużej miski. 3. Masło ucieramy z cukrem na puch, dodajemy stopniowo rozkłócone żółtka, następnie mąkę ziemniaczaną z cukrem waniliowym. Po połączeniu składników dodajemy porcjami zmielony ser. Następnie łyżką (najlepiej drewnianą) dodajemy pianę z białek i delikatnie mieszamy z masą serową. 4. Ciasto kruche rozwałkowujemy i układamy w blasze wyłożonej papierem do pieczenia, posypujemy bułką tartą. Na ciasto kruche wykładamy masę serową. Pieczemy w 170st. przez około godzinę. Sernik zostawiamy w lekko uchylonym piekarniku do ostygnięcia. Jeżeli byś chciała z polewą czekoladową to tak a jak byś chciała z masą z białek na górze to mase nakładasz na ser i wkładasz do piekarnika :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Carolineee19
Ja też zawsze robie z wiaderka :) napisałam dla tych którzy by chcieli skorzystać z przepisu i mają maszynkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Carolineee19
O ciekawy pomysł ;) Przemyśle ;) I Dziękuje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
garncareczka daj przepis plisss :) brzmi pysznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Carolineee19
Ciasto czekoladowe z coca colą ? ;) Ja robie na każde święta ;P ktoś jeszcze ? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×