Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ilonek

Czy jest potrzebna

Polecane posty

Mam pytanie do doświadczonych mam jako, że spodziewam się pierwszego dziecka. Zastanawiam się czy wanienka jest niezbędna czy takiego malucha można od razu kąpać w wannie? Na specjalnej gąbce np. Skąd taki pomysł? Otóż mieszkam w bloku, pomimo ogrzewania nie jest tu zbyt ciepło. Jedynym ciepłym miejscem jest właśnie łazienka z tym, że ciasna jak cholera. Jak postawię na podłodze wanienkę to ja już się nie zmieszczę obok. To co mam wanienkę do wanny wstawiać? Czy zrezygnować? Jak myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No wanienka do wanny, inaczej tego nie widzę niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wabienia do wanny, a najlepiej skoro masz zimno w domu typ jak sobie to wyobrazasz kapiesz w cieplej łazience i biezesz dziecko do zimnego pokoju? Proponuje kupić farelke i nagrzewac pokoj i w tym pokoju wykąpać w wanience malucha żeby nie chodzić z nim z lazxienki do pokoju gdzie jest duża różnica temperatur zarazx zachoruje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak Ci zależy na małych rachunkach to kup wanienkę i wstawiaj do wanny. Wanienka to raptem 30zł. Ja miałam jeszcze taki leżaczek do wanienki. Super się sprawdził. Korzystałam z wanienki w wannie przez jakieś 9-10 miesięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nawet nie 30 zł :) Są też takie nakładane na wannę, i to chyba jedyne rozwiązanie które by mnie przekonało, bo tak to nie widzę sensu żeby schylać się i tak, co najwyżej trochę wody oszczędzisz. Ale ja też bym polecała po prostu dogrzać pokój, nie wyobrażam sobie po porodzie kucać czy klęczeć nad wanną i się schylać- to po pierwsze, po drugie wygodniej nam było kąpać we dwoje, mąż trzymał a ja miałam dwie ręce wolne żeby podnieść dziecku rączkę, odchylić fałdki, wyprostować nóżki i dokładnie umyć, w wannie sobie tego nie wyobrażam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ja C***olecam wanienkę zakładaną NA wannę :) To cudo po prostu! Wody nie trzeba dźwigać itd. I... nie sugeruj się najcieplejszym miejscem ;) Dziecko jak będzie miało chłodno to jeszcze lepiej- zahartuje się ;) A nie przeziębi, bo przeziębić się nie da! Wirusów i bakterii nie łapie się z zimnego powietrza ;) Musiałoby go przewiać+ załapać coś od kogoś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ta, zahartuje się o pierwszych dni. Chyba złapie zapalenie płuc oby nie ale jeśli będzie krzyczało przy kąpieli, to bardzo prawdopodobne że jest mu zimno po wyjęciu z wody. Jak radził ktoś wcześniej jeśli urodzi się zimą to najlepiej kupić najmniejszą wanienkę i kąpać w nagrzanym pokoju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jeszcze dlaczego w pokoju jesli w łazience jest cieplej, to dziecko przeżyje szok, kiedy będzie przechodziło do innego pomieszczenia, jesli podgrzejesz farelką, temperatura obniża się powoli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×