Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gośćmama

2 latek i dziura w zębie

Polecane posty

Gość gośćmama

moj synek ma prawie 2 lata i 16 zebow. zauwazylam ze w gornej trojce ma czarna plamke. myslalam ze cos mu tam weszlo ale dzis z mezem sprawdzalismy mu dokladnie i wyglada to na ubytek, dodam ze odzywiamy sie zdrowo. synek je slodycze sporadycznie. moze od tego ze pije soki? myje zeby rano po sniadaniu i wieczorem po kolacji przed snem. tzn najpierw ja mu szczotkuje a pozniej on sam. co teraz? maz ma bardzo slabe zeby. leczy je a i tak mu sie szybko psuja. czy konieczna jest wizyta u dentysty? a moze spytac pediatre na bilansie 2 latka? (mamy za 3 tyg). czy ktoras z was drogie mamy spotkala sie z podobna sytuacja? czy moze ja cos zaniedbalam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A co c***ediatra powie?! Mysle ze winy tam nie ma twojej tylko zeby bedzie mial po mezy. Nie lekcewaz tego tylko idz do stomatologa dzieciecego niech zaleczy ubytek i zalakuje pozostale zabki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moja corka tez miala dziurki w zabkach i to 2. poszlam z nia do dentysty i ma 2 blomby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a co ma pediatra do stomatologii? zeby mleczne tez sie leczy i lepiej dziur nie lekcewaz bo od chorej jamy ustnej moga powstac rozne choroby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a co to jest blomba? ubytek do leczenia, resztę zębów zalakować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
11.12.13 [zgłoś do usunięcia] gość moja corka tez miala dziurki w zabkach i to 2. poszlam z nia do dentysty i ma 2 blomby. xxxxxxxxxxxxxxxxx blomby hahhahhaha :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie każda plamka to próchnica czy dziura. Mój syn jaki miał 2 lata, też znalazłam czarną kropkę na górnej trójce, mimo,że dbałam o zęby i panicznie bałam się "czarnego uśmiechu''poszłam do dentystki dziecięcej i okazało się że czarna plamka to przebarwienie. Syn ma na niektórych zębach nalot, który trzeba usunąć mechanicznie bo przez szczotkowanie się nie da. Dentyska jednak stwierdziła,że ma dopiero 3 lata i nie ma co go zrażać do fotela. Idź do dentysty to się wszystkiego dowiesz, my chodzimy co 3 miesiące na kontrolę i smarowanie zębów,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co teraz? maz ma bardzo slabe zeby. leczy je a i tak mu sie szybko psuja. czy konieczna jest wizyta u dentysty? a moze spytac pediatre na bilansie 2 latka? (mamy za 3 tyg). czy ktoras z was drogie mamy spotkala sie z podobna sytuacja? czy moze ja cos zaniedbalam? xxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxx ja piernicze- dzieciak ma próchnicę a ty przeżywasz jakby zaatakowała go jakaś choroba tropikalna albo co :O Czy to tak trudno pójść z dzieckiem do dentysty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No wlasnie kiedy pierwszy raz najlepiej zalakowac zabki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nic wielkiego, może być przez soki. a słoiczkowe jedzenie je? ono jest raczej jałowe, widziałam już dzieci gerberkowe, które mają pr*****cę od razu z pierwszymi zębami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wiecej słodyczy i slodkich napoi ;) 2 latek i dziura w zębie haha dobre i jeszcze cukierków bo zapewne dostaje bo nib yskad dziura ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Powiem tak :moje dziecko karmione wyłącznie piersią przez pól roku. Ząbki myte od 1 zęba. Jak miał ok 8 mc, zaczęły mu wychodzić jedynki, od razu widziałam, ze z nimi coś nie tak. Jak miał 15 mc przewrócił się i zęby się połamały. Okazało się, ze zaawansowana próchnica butelkowa (z butelki nigdy nie pił, smoczka nie używał). Jak miał 2,5 roku, żeby (4 górne)trzeba było usunąc, bo zakazenie szło. Do dentysty chodze z nim odkąd skończył 16 mc. Tylnie zęby tez mu się psują, Borujemy na siłe, bo jest za mały, żeby współpracować (próbowałam go przyuczać u dentysty, prędzej by mu żeby całkiem spróchniały, niż dałby sobie wyborowac po dobroci). Na gaz rozweselający jest za mały, bo nie rozumie, jak ma wdychać. Ogólnie zebowa katasrofa. Mam nadzieje, ze stałe wyjdą mocniejsze.. eh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
skończyłas karmić piersią w wieku 6 miesięcy a jak potem podawałaś mm? łyżeczką?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po 6miesiacach autorka wyżej zaczela padawac inne pokarmy - pewnie chodzili jej o to ze nie karmi la butelka przez pierwsze pol roku, ah ci kafeterianie :-p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A nie wiecie, ze fluor w pastach do zębów jest bardzo szkodliwy, poczytajcie o tym w necie, może właśnie za dużo mu myjecie zębów pastą, jest dużo past bez fluoru np. szałwiowa ziaji jest nawet tańsza od zwykłej, polecam, odkąd poczytałam co za trucizna ten fluor, powiedziałam sobie nigdy wiecej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×