Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

obnizenie alimentow

Polecane posty

Gość gość

Witam... Razem z moim partnerem mamy problem jak napisać wniosek do sądu. Partner jest po rozwodzie z żoną. Mają dwoje dziec***Przez bardzo długi czas płacił na Dzieci 1150 zl alimentów - czyli po 500 zł na każde, dodatkowe 150 komornikowi.Komornika ma za niespłacone długi które powstały ja byli jeszcze małżeństwem. Jak mój partner jeszcze był żonaty ze swoją byłą żoną doszli do porozumienia, żeby komornik nie zabierał u wypłaty, to ona podała go (będąc jeszcze małżeństwem) o alimenty (i dlatego w takiej kwocie pracował w dobrej firmie gdzie zarabiał ok 2000 tyś)...teraz nie są już razem...dodatkowo zwolnił się z pracy żeby móc wyjechać za granice żeby zarobić na długi...ale jak to wiadomo za granica kokosów się nie ma (tu też trzeba za coś żyć, opłacać rachunki i nie tylko).Płaci alimenty ale nie mamy aż całej kwoty więc ile mamy to dajemy no i oczywiście nie przez komornika tylko bezpośrednio do niej (bardzo byśmy chcieli spłacić długi ;(...) Długów jest dość sporo więc trochę to minie zanim one znikną...więc też dodatkowo chcemy obniżyć alimenty...długi są ich wspólne więc ja myślę że jak nie da rady ona spłacić to choć w ten sposób zacznie spłacać długi (obniżyć alimenty). Czy to dobre rozwiązanie...co myślicie. Prosimy o rady;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Matko - no gratulacje, że wzięłaś sobie dzieciatego gołodupca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja wzięłam sobie rozwodnika z dzieckiem, ale facet zarabia około 50 tys miesięcznie. Nie wyobrażam sobie wziąć faceta z eks pakietem i liczyć czy starczy do pierwszego i znosić towarzystwo jego dzieci i telefony byłej żony. Facet może zarabiać 2-3 tysiące, ale jak nie ma zobowiązań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Te twoje 50 tys to jest małe miki w porównaniu z jej facetem, który zarabiał 2000 tys. Tylko że potem poznał głupią babe, która nawet pisać nie potrafi i zwolnił sie z tej roboty. Tak że nie masz sie czym chwalić!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gratuluje wam wspaniałej odpowiedzi dla desperacji! idiotki haha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wzięłaś sobie też rozwodnika i tez musisz znosić towarzystwo dzieciaka swojego partnera....i telefony od ex...wiec jak nie musisz to nie dogaduj innym!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gdy ktośmiga sieod płacenia alimentów, to dla mnie nie dorósł i powinien jeszcze mleko pic.... To karygodne, sprowadzac dziecko na swiat i liczyć na to że ta druga połówka to opłaci.. to karygodne mieć tak wywalone na dziecko .... Tacy faceci/kobiety to poprostu dupki/pustaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To nie jest wymigiwanie sie od płacenia...poreszta mamusia dzieci ma w nosie...a o ile wiem to obowiazek płacenia ma tez i matka...a ona od siebie nic nie daje...tylko żyruje na dziec****eniadzach! A ociec daje w miesiacu 800 wiec tylko mama roznica... wiec nie gadajcie ze nic nie płaci,bo prawda jest inna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak osoba opiekujaca sie dzieckiem wtym przypadku matka mozeod siebie nic nie dawac? daje czas, daje poswiecenie, troszczy sie gdy dziecko chore, tego nie mozna wymierzyć w pieniadzach.... skoro mama robi takie wielkie nic, to czemu nie robi tego tata za tak marne pieniadze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bo matka w zyciu nie oddala by dzieci ;/wy to robicie z siebie Z****** CIERPIETNICE opiekujac sie wlasnymi dziecmi, najlepiej to zeby facet placil alimenty na byla zone i dziecko ;/ kretynki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kobieta I JUZ
no jeszcze czego placic na dzieci mozna ale na babe w zyciu niech pojdzie do pracy i sama na siebie zarobi, jest zdrowa i w pelni sptawna wiec nie widze przeszkod.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To nie jest wymigiwanie sie od płacenia...poreszta mamusia dzieci ma w nosie...a o ile wiem to obowiazek płacenia ma tez i matka...a ona od siebie nic nie daje...tylko żyruje na dziec****eniadzach! A ociec daje w miesiacu 800 xxxxxxxxxxxxxxxx jakim to trzeba byś debilem, żeby twierdzić, że 800 zł to kwota która wystarcza na dwoje dzieci i ZACHCIANKI MATKI???? debilu! matka dokłada drugie tyle albo i trzecie tyle!!! że już nie wspomnę ile musi poświecić dzieciom czasu - bo tatuś jest zajęty bzykaniem i swoimi sprawami!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to ile debilko ma ojciec dawac 80% swoich dochodow i w kartonie ma mieskzc pod mostem? 1600 zl na 2 dzieci ;/ to malo ? ja nie bylam w rozbitej rodzinie, a w zyciu rodzice na mnie 800 zl nie wydawali miesiecznie ;/ to dziwne ze dzieci w normalnych rodzinach chowia sie za mniej, a te w rozbitych nagle potrzebuja LUKSUSÓW ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
trzecie tyle ... boze 2400 zł na dwoje dzieci ;/ trzymajcie mnie ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to ile debilko ma ojciec dawac 80% swoich dochodow i w kartonie ma mieskzc pod mostem? 1600 zl na 2 dzieci ;/ to malo ? ja nie bylam w rozbitej rodzinie, a w zyciu rodzice na mnie 800 zl nie wydawali miesiecznie ;/ to dziwne ze dzieci w normalnych rodzinach chowia sie za mniej, a te w rozbitych nagle potrzebuja LUKSUSÓW ;/ Bo idiotko w normalnych rodzinach jest dwoje rodziców którzy zajmują się dziećmi.płacą rachunki,naprawiają cieknący kran,płacą za zakupy. Jeżeli w rodzinie dwoje ludzi pracuje i facet zarabia np 2500 a kobieta 1500,rachunki np 1000m-c to na życie zostaje dla 4 osób 3000zł tj po 750zł,ale gdy kobieta zostaje sama ma 1500 wypłaty i 800 jak piszecie alimentów tj 2300 razem na rachunki powiedzmy 800zł to na troje zostaje jej po 500zł.Który głupek nie widzi różnicy???Między 500a750 jest przepaść.A facecik na życie ma 1700,jeszcze mu w d***e mało??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to jak ci nie pasi, jaki problem dac ojcu dzieci na wychowanie ? moj brat po rozwodzie chcial zabrac swoje dziecko, ale sad nie zezwolil bo mamusia chciala. SAME WNIOSKUJECIE W SADZIE O OPIEKE NAD DZIECKIEM a pozniej wielce chcecie wysokich alimentow i psioczycie na bylych. a 1700 zl to malo debilko jak chce obecnie zalozyc rodzine. rusz ta zawszona d**e do pracy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
aaaa wlasnie :) zarabiasz 1500 zl ;) dawalabys 800 zl alimentow mezowi, gdyby wzial dzieci na wychowanie ? rozumiem ze za 700 zl mozna szalec :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a facet to oczywiscie za free mieszka i zywi sie powietrzem, jezdzi na wode do pracy ;) ja sie nie dziwie czasem facetom ze nie placa alimentow, jak takie baby wyssaly by od nich ostatni grosz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie dziwisz sie przygłupom? Bo tylko ostatni przychlast nie płaci alimentów. Bo daje wówczas babie możliwość wyssania z niego ostatniego grosza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kobiety!!! zawsze oddawajcie dzieci facetowi, który was zostawia!!! zapłaćcie mu po 300 na dziecko!!! niech zobaczy jaki to miód wychowywać dzieci za parę groszy alimentów!!! a wy w tym czasie będziecie miały czas dla siebie i na znalezienie fajniejszego faceta!! czego się głupie boicie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Utrzymanie dziecka to: jedzenie, ubranie, rachunki za mieszkanie, prąd, gaz i wodę, kino, zabawki, książki, szampon , papier toaletowy, proszek do prania, lekarstwa... i remont jego pokoiku, i meble dla niego. Jest tego trochę. Dowiedz się jeszcze ile kosztuje opiekunka do dziecka na 8-12 godzin na dobę (matka zajmuje się nim 24godz.) Przełóż to teraz na kwotę alimentów jaką płaci ojciec dziecka. Daje za dużo? Nigdy w to nie uwierzę. Ojciec dziecka ma czas na znalezienie sobie nowej kobiety i zabawę. Może spać spokojnie. Matka ma obowiązek opieki nad dzieckiem i wychowania go. Ciekawe czy tatuś dziecka chciałby się z nią zamienić? A największy jego problem, to zapewne odebranie dziecku alimentów albo wywalczenie w sądzie śmiesznej kwoty. Nie znam matki, która żyje w luksusie za płacone jej alimenty na dziecko. A Ty znasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość proste_
gaz woda mieszkanie jedzenie to sa wydatki ktore kazdy z nas ma. Niestety brak luksusow to konsekwencja twojego wyboru - ROZWODU jedyne co mezczyzna powinien finansowo to nie pozwolic zeby jego dzieci zyly w nedzy, zadne !!! Reszta wedlug jego mozliwosci I upodoban. To wy jestescie matkami z was to zycie dlatego dostajecie opieke nad dziecmi z urzedu I kazda z was byla tego swiadoma przed rozwodem. Gdybyscie nie rozstawaly sie tak latwo to panstwo moglo by lepiej pomoc tym z was ktore nie mialy innego wyjscia . Proste

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
" ile kosztuje opiekunka do dziecka na 8-12 godzin na dobę (matka zajmuje się nim 24godz.)" Nie wstyd ci? Wytatuuj sobie te swoje mundrości na tyłku. Tylko od środaka - bo tam jest ich miejsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
proste_ gaz woda mieszkanie jedzenie to sa wydatki ktore kazdy z nas ma. Niestety brak luksusow to konsekwencja twojego wyboru - ROZWODU jedyne co mezczyzna powinien finansowo to nie pozwolic zeby jego dzieci zyly w nedzy, zadne !!! Reszta wedlug jego mozliwosci I upodoban. To wy jestescie matkami z was to zycie dlatego dostajecie opieke nad dziecmi z urzedu I kazda z was byla tego swiadoma przed rozwodem. Gdybyscie nie rozstawaly sie tak latwo to panstwo moglo by lepiej pomoc tym z was ktore nie mialy innego wyjscia . Proste Gdybyście były głupie i nie widziały jak was facet w rogi wali i nie chciały się rozstawać z tak głupiego powodu to wasze dzieci miały by luksusy.Ale ze jesteście głupie i macie dość śliniącego się na widok laski frajera to wasze dzieci mają już tyle by nie żyły w nędzy.To sarkazm oczywiście.Tysiące kobiet dla świętego spokoju mnie udowadnia zdrady i winy przy rozwodach a powinny.Bo może wtedy jakiś czubek przestał by pisać że wybierają sobie łatwo rozwód.Państwo nie musi pomagać bo jest od tego ojciec. Co do opieki to jak ja chodziłam do pracy a dziecko było małe to musiałam nieraz płacić za opiekę,bo gdyby taka kobieta siedziała w domu nawet z noworodkiem to usłyszała by stek wyzwisk że jej się d**y do roboty ruszyć nie chce. A prawda jest taka że największymi naciągaczami są kolejne żony chcące wszystkiego choć od samego początku wiadomo ze facet ma dzieci.To jest dopiero mistrzostwo świata wyciągnąć wszystko a wmówić głupkowi że to jego eks wysysa co się da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zdrada nie ujawniana przy rozwodach? tysiace kobiet? prawda? to chyba przesada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tylko z tego co teraz na siwcie sie dzieje to powodem rozwodow sa oczywiscie zdrady ale nie ze stront meza...ale zony!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! wiec wiekszasc takiech wlasnie wypowiedzi daja te wlasnie suki ktore zdradzaly swoich mezow...wiec nie piszcie ze wy takie swiete jestescie...hahahah

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
i te tak zwane CIERPIENTICE wlasnie do nich naleza!!! ZYRUJA NA CUDZYCH PIENIADZACH...praca be ale byly ma dawac bo ona musi sie ubrac i k***ic za dziec****eniadze!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Utrzymanie dziecka to: jedzenie, ubranie, rachunki za mieszkanie, prąd, gaz i wodę, kino, zabawki, książki, szampon , papier toaletowy, proszek do prania, lekarstwa... i remont jego pokoiku, i meble dla niego. Jest tego trochę. Dowiedz się jeszcze ile kosztuje opiekunka do dziecka na 8-12 godzin na dobę (matka zajmuje się nim 24godz.) Przełóż to teraz na kwotę alimentów jaką płaci ojciec dziecka. Daje za dużo? Nigdy w to nie uwierzę. Ojciec dziecka ma czas na znalezienie sobie nowej kobiety i zabawę. Może spać spokojnie. Matka ma obowiązek opieki nad dzieckiem i wychowania go. Ciekawe czy tatuś dziecka chciałby się z nią zamienić? A największy jego problem, to zapewne odebranie dziecku alimentów albo wywalczenie w sądzie śmiesznej kwoty. Nie znam matki, która żyje w luksusie za płacone jej alimenty na dziecko. A Ty znasz? Z tych wymienionych rzeczy nie kupijesz bachorowi co miesiac wiec tymbardziej remontow i mebli tez nie!!!! Koszty wychowywania dzielicie na pol ojciec tez ma prawo widywac dziecko, zabierac je gdzies a i w dbrym gescie ojcia dziecka czesem jest ze od siebie moze tez cos da np. na ten twoj remont i meble skoro zmieniasz dzicku co miesiac...to widac cie stac!!! a 800 w zupelnosci wystarcza ja pochodze z rozbitej rodziny mama moja miala 200 na mnie i dawala rade czesem ojciec dawal mi zebym miala jakies pieniadze na swoje wydatki wiec nikt mi nie powie ze sie nie da...nie trzeba u*******ac bylego na wszystkim...tez ma prawdo tak jak matka dziecka ulozyc soebe zycie na nowo...ale jak jest bezmuzgowa, i p*****lnieta to juz niczyja wina..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Za 500zł to ani się nie ubierze ani na k******o jej nie wystarczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a za 800 ie laska? dzieci nic nie maja ona ma wiec szaleje;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×