Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

od kiedy zaczac uczyc dziecko siadania na nocnik i jak sie za to zabrac

Polecane posty

3 latek srajacy w majty to zenada.jak by mi dzieciak sral w majty w tym wieku to by w dupsko dostal i by sie od razu nauczyl co to nocnik i do czego sluzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nocnik kupiłam jak miał niecały rok żeby się oswoił. zaczęłam naukę jak miał ok 20 m-cy, akurat początkiem lata. na swoje 2 latka nie miał juz pieluszki w dzień i w nocy, pięknie zaczął sygnalizować że chcę siusiu albo kupkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
żaden wyścig tylko wygoda, bo nie trzeba myć pupy i połowy pleców po kupie, wystarczy podetrzeć. Do tego oszczędność, ochrona środowiska a czym starsze dziecko tym bardziej utrwalają mu się właściwe nawyki np robienie kupy na stojąco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No właśnie. 2 latka. A nie 8 miesięcy. Żenada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przepraszam niewłaściwe miało być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja też nie czułam presji,chciałam żeby na 2 latka nie miał bo raz- było ciepło i nie chciałam czekać kolejnego roku na nauke ( uważam, że jesienią i zimą ciężej), dwa- chciałam zaoszczędzić na pieluchach, trzy- podróżujemy dużo i jest mi wygodniej bez zmieniania, cztery- kupa dwulatka to już prawdziwe kupsko które powinno lądować w wc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No to dobra drogie mamy. Moja ma dwa latka i jak widzi nocnik to ucieka i krzyczy ze nie a jak chce ja posadzić to płacze i sie wygina. Jakieś rady? Mam teraz urlop i wiecej czasu dla niej wiec spróbujemy znowu sie odpieluchowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do mamy 2-latki. kochana ja podobno dostalam od ojca klapsa i od razu na nocnik usiadlam.to sa wlasnie skutki bezsresowego wychowania.2-latek to juz duzy dzieciak,ma siadac na nocnik i juz.dostanie klapsa,raz,drugi i zrozmie.p.s.ja tego klapsa nie pamietam,dziekuje jednak ojcu za tego klapsa,w´bo w odroznieniu od innych dzieci juz w przedszkolu potrafilam sobie sama wiazac sznurowki.rozumiesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak moge uderzyć 2 latka? Chyba jednak nie potrafię tak o! Bez powodu jak by nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
sama walnij sobie plaskacza za każdym razem jak czegoś w domu nie zrobisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie uderzyc ale dac klapsa.teraz to nawet dziecku boicie sie dac klapsa,skutki oplakane,wystarczy posluchac mlodziezy na ulicy.klaps to nie bicie.ja nie proponuje bicia.od klapsa nic sie nie stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
głupia jesteś, pisałam wyżej można dziecko oduczyć bez stosowania barbarzyńskich metod.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
klaps to lekkie klepniecie w pupe.gdzie tu barbrzynstwo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakis niekumaty
moze tak:gugu gugu a moze by tak dzidzi na nocnicek usiadlo,mamusia tak stlasnie prosi gugu gugu:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a na jaką cholerę bić dziecko? Po co używać siły wobec słabszego? Człowiek dorosły popełnia więcej błędów a nikt go nie każe fizycznie to dlaczego mamy karać mniejszych i bezsilnych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak zwykle matki geniuszy
pierdoły pierdoły pierdoły Moj dziecie bardzo kumate ( zawsze do przodu z wiedza, z nauką, z mówieniem, ze wszystkim) nocnika bał sie zawsze i nigdy nie udalo się go nauczyć robić do nocnika. Po skonczeniu 3 lat , w jeden dzien nauxzyl sie chodzić do WC. Wczesniej był placz, histeria, psychologicznie sobie z tym nie umial poradzic. I mialam go bic :D bo w mniemaniu nawiedzonych matek trzylatek to za duze dziecko na pampersy ? nawet dwulatek jest za duzy ?? Mieszkam poza Polska i dzieci w papmpkach, ze smoczkiem, pijace z butelek w wieku 4 a nawet 5 lat to norma. Nikt tutaj nikogo nie zmusza i nie wyzywa, tylko w Polsce takie dziwne myslenie. A dzieci w pewnym wieku same ze wszytskiego wyrastaja, po co je zmuszac ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jakiś niekumaty- żal pomyśleć, że pewnie jestes mamą...co to za wpis! chyba nawet nie chce mi sie go szerzej komentować. ja nie jestem jakąś mega przeciwniczką delikatnego klapsa, nie uważam, żeby to rujnowało psychikę dziecka ale nie w tym wypadku, nie podczas nauki zalatwiania się! to może przynieśc odwrotny skutek. Ja cierpliwie czekałam a synek wystawił mnie na próbę, pierwsze 3 dni sikał co 15 min, obsikał mi kanapę, dywan, pościel, koce a ja cierpliwie wycierałam i pokazywałam zaraz nocnik mówiąc- tam jest be, brzydko, tutaj robimy. Mamo dwulatki- zastosuj system nagradzania, może jakąś tablice- dostanie nalepke uśmiech jak usiądzie na nocnik- to działa na dzieci. dużo zajmujcie się nocnikiem, opowiadaj do czego służy, pokazuj jaki jest ładny i mów, że to tylko jej, nikogo innego. niech najpierw go polubi a później zacznij naukę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja pamiętam kiedyś leżałam w szpitalu z synkiem miał 11 miesięcy i robił jeszcze w pieluchy . No i przyszła pielęgniarka i mnie opieprzyła że dzieci w jej rodzinie to w wieku 7 miesięcy na nocnik robią . Gadała że strasznie krzywdzę dziecko ze on juz powinien bez pampersa chodzić itp. Wkór**wiła mnie że kazałam jej w*********ć i zająć się swoimi wnukami a od mojego dziecka wara ! Od tamtej pory nie odezwała się słowem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak zwykle matki geniuszy- tez mieszkam w de i widzę to co opisałaś ale mnie z kolei ten widok się nie podoba. jak wyrośnięte nniemowlaki, duże dzieci ze smokiem, pampersem wystającym z gaci. jeśli Tobie to nie przeszkadzalo to żaden problem, kazda mama ma własne podejście do swojego dziecka. ja nie chciałam żeby mój w wieku 3 lat nosił pieluche z wielu powodów i wytrwale i uparcie dążyłam, by pożegnał ją w wieku 2 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakis niekumaty
sadzasz na nocnik i mowisz-od dzis korzystarz z nocnikaaaaa a nie takie ciuciu sruciu i robienie debila z dziecka.2 lata to nie jest jakies niemowle do ciezkiej cholery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jakiś niekumaty a masz doświadczenie w temacie? udało ci sie tak oduczyć dziecko? co zrobiszjak posadzone na nocnik wstanie i w ryk, ty znów na nocnik i znów to samo? dzieci sa wytrwałe, mogą tak pół dnia\..Przywiążesz mu nocnik do dupska?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
błeee ja bez klapsów potrafiłam w wieku 1,5 roku zalatwiac potrzeby na nocnik i nie nosiłam już pieluch, a przedszkolu sznurowalam buty sobie i innym. po prostu bylam bardziej zdolna od innych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie sztuka zastraszyć dziecko, sztuka jest nauczyć czegoś aby robiło to z radością i dumą a nie ze strachu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moja córcia nauczyła się w wieku ok 22-23 miesięcy. wcześniej próbowaliśmy ale sikała w majty nawet po 20 razy. na nocnik też usiąść nie chciała. kupiłam książeczkę z naklejkami. razem ją oglądałyśmy, potem pokazała mi jaką naklejkę by chciała. powiedziałam że dostanie ją jak usiądzie na nocnik. wtedy nic nie zrobiła. ale już następnym razem tak, dostała 2 naklejki które sobie wybrała. był dzień że sama siadała co 15 minut tak chciała dostać naklejki. nauka zajęła max.4 dni. system naklejek stosowałam ok 2 tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Możesz ja sądząc ale najlepsza pora na odpieluchowanie to lato bo jak ci sie zesika to sie nie przeziebi przebierasz majtki i tyle a teraz to tylko po domu moze latac bez pampersa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Spróbuje teraz to zrobic jak sie uda to sie uda jak nie to nie. A do tego niekumatego tu chyba jesteś jakas/ jakiś nienormalny. Idź sie lecz człowieku na nogi bo na głowę juz za późno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Dzieci sa modre i sie naucza jezeli matki beda chcialy. Nikt w Afryce albo innych krajach 3 swiata nie widzial 2 i 3 latkow robiacych w pieluchy. Czym dalej od rownika, czym bogarsze panstwo tym dluzej dzieci robia w pieluchy. Niestety. Skoro psa mozna nauczyc w 2-3 tygodnie to roczne czy poltoraroczne dziecko tez. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×