Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość PrzyszłaŻona

Ślub cywilny pomozcie

Polecane posty

Gość PrzyszłaŻona

Witajcie :) Chcę wziąć ślub cywilny z moim narzeczonym. Chodzi o to, że nie mamy dużo pieniędzy, ale chcemy być małżeństwem. Jesteśmy razem od 5 lat. Postanowiliśmy, że na razie weźmiemy ślub cywilny a jak kiedyś uzbieramy pieniądze to weźmiemy kościelny. Myślimy żeby pobrać się w sierpniu 2014r. Zaproszę tylko najbliższe osoby. Będzie nas około 12-15osób. Ale nie wiem co mam zrobić w kwestii przyjęcia, czy mam zrobić to w domu(bo tak myślałam, żeby nie ponosić kolejnych kosztów), czy wynająć jakąś małą sale? A jeśli by już salę to gdzie jest taniej? Mieszkam w Rybniku. Jeśli ktoś może doradzić to będę bardzo wdzięczna. Czekam na odpowiedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wg mnie obiad w restauracji jest lepszym pomyslem. do tego kawa ciasto , wino ewent. cos mocniejszego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PrzyszłaŻona
No wygodniej to na 100% :) Bo tak zamiast siedzieć z gośćmi to będę latać z garami i talerzami. Jak najbardziej to rozumiem, tylko to są znów koszta.. Jakby tak szło powiększyć swój budżet :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak pozniej chce slub koscielny to lepeij teraz zrob cywilny tylko dla was, swiadkow i waszych rodzicow. Po uroczystosci zapros na obiad do domu i kawe. Rosol i schabowy z ziemniakami i kupny tort to nie za wiele kosztuje a i nie bedziesz latac z talerzami bo podanie to chwila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PrzyszłaŻona
Chyba tak będzie najlepiej :) Na początku podam tort, slodkosci jakies napoje. nastepnie obiad i potem zimna płyte. a w miedzy czasie wino czy tam cos dla panów (jakas wodka, piwo). To będzie najlepszy pomysl :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najpierw sie obiad podaje a dopiero potem deser czyli kawa i tort. Kotlety salatke, rozol mozesz przygotowac nawet i dzien wczesniej a ziemniaki ugotuja sie w tym czasie jak goscie beda rosol jesc. Pozniej podasz tort i kawe. Mozesz kupic szampana. Zrobienie kilku salatek i przekasek to nie problem. Dasz rade, szkoda kasy na lokal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PrzyszłaŻona
Dobra :) Dzieki wielkie za podpowiedzi, na prawdę się przydały. A macie może jakieś pomysły na dekoracje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A może sama wreszcie coś wymyślisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale przecież ślub kościelny nie kosztuje jakiś majątek. Chyba ze mylisz pojecia i chodzi ci o wesele na 200 osob?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie zrobicie wesela. Jak juz weźmiecie cywilny to na kościelny z weselem szkoda będzie wam kasy. My z mężem też mieliśmy takie plany. Wzięliśmy cywilny, kupiliśmy mieszkanie.. Mieliśmy robić wesele w 2014 roku, ale zaszlam w ciążę i teraz wydawac kasy na wesele po prostu mi szkoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PrzyszłaŻona
Uwierz, że moi teście są bardzo wierzący. Więc i tak ślub kościelny weźmiemy. Sama ja tego chce i mój narzeczony. Jeśli robilibyśmy ślub Kościelny to na około 50-60 osób przyjecie. Więc jednak jest to różnica. Wtedy jak zaoszczędzimy to będziemy mogli sobie na to pozwolić :) niestety, na razie nas na to nie stać :( A nie powiem, że wolałabym od razu Kościelny. . . gość- Wymyśliłam wszystko sobie sama jak to ma wyglądać itd. już prędzej, ale chciałam posłuchać rad inny (może bardziej) doświadczonych osób :) Ale miło, że i Ty się odzywasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bez sensu wydziwianie z dwoma slubami. Ja mialam slub konkordatowy i przyjecie na 17 osob i bylo super i bez zdziwiania robienia podwonych uroczystosci itp. Jak chcecie wziac slub to go po prostu wezcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zróbcie przyjęcie w domu,skoro macie miejsce to na co wam sala. Moja znajoma tak zrobiła a do szykowania i podawania wzięła koleżankę, nie musiała biegać i podawać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja też brałam cywilny z tych samych względów, ilość osób podobna i to była sama najbliższa rodzina, czyli rodzice i rodzeństwo i ich dzieci i to nie wszyscy byli. Nie radzę wynajmowania sal itp. szkoda pieniędzy, ja zrobiłam w mieszkaniu, jakoś się pomieściliśmy, zrobiłam obiad i trochę alkoholu, nie szaleliśmy a z podawaniem do stołu to a to moja mama czy siostra,czy też teściowa mi pomagała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
my po cywilnym mieliśmy w domu poczęstunek tylko na słodko, a po kościelnym przyjęcie (również w domu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
my mieliśmy też najpierw cywilny i zrobiliśmy w domu było super zaprosiłam 15osób i nie żałuję zabawa do białego rana:) a po roku uzbieralismy kasę i zrobiliśmy kościelny i tu juz na sali weselne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PrzyszłaŻona
Dzieki za odpowiedzi :) Zrobię tak jak piszecie. W domu. A jak nazbieramy kasę to można zrobić później coś bardziej hucznego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×