Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

co do jedzenia na święta

Polecane posty

Gość gość

Co robicie do jedzenia na Święta? Tak poza wigilią? Bo ja mam zamiar upiec 2 ciasta (jedno miodowe a drugie nie wiem jakie), jedno zamówiłam. Chcę upiec mięska na wędlinkę (boczek, karczek, szynkę), może jakąś jedną lub dwie sałatki, ale nie mam pomysłu jakie.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edabrowska
nie robie specjalnie na inne dni swiat moze tylko bigos ale staram sie zrobic wszystkiego wiecej i pomrozic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja robie:bigos salatke pierogi z kapusta i grzybami barszcz z uszkami salatke sledziowa rybe po grecku i kluski z makiem ale sporo wszystkiego tak zeby na cale swieta bylo.i 2 ciasta piernik i sernik.i jakies owoce i tyle.i starcza nawet zostaje jeszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
miałam robić schab na drugi dzień świąt, ale zobaczyłam, że w polo mają kaczkę całą za 11 zł - to cenowo różnica jakieś 6 zł a i kaczka według mnie wdzięczniejsza - np z pomarańczymi już dawno przygotowałam piernik - wiadomo, swoje musi odstać :) z przepisu babci robię karpia po zydowsku (fajny przepis na kwestia smaku) i do tego mintaj po grecku (przepis z polomarketu z gazetki) obowiązkowo kompot z suszu pozostałe ciasta też kupuję w polo - to znaczy sernik i makowiec - bo tanie a i już wcześniej sprawdzone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Barszcz, sledzie po wegiersku, ryba po grecku, salatka gyros, salatka tradycyjna jarzynowa, krokiety z kapusta i grzybami, skrzydla w miodzie, roladki ze schabu, losos, leczo, flaczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja robie dwie sałatki z porów i z mięsem tzn Sałatka z porów; pory drobno pokroić nasolic później wycisnac sok i odlac, do tego ser żółty cześć Starra cześć w drobna kostkę, jajka w kostkę, groszek konserwowy i majonez. Sałatka z mięsem; piersc z kurczaka w kostkę zamarynowac przyprawa gyros na noc poznierj usmarzyc odstawić do wystygniecia, czerwona cebula w kostkę,ogórki korniszony w kostkę, kukurydza konserwowa, i duża kapusta pekińska pokroić nasolic wycinać sok i odlac , wszystko wymieszać z majonezem. Sałatka z tuńczyka; tuńczyk w puszcze, ogoirek korniszon w kostkę, ser żółty w kostkę, kukurydzę, groszek, pieczarki marynowane ze sloika wymieszać z majonewzem Szybkie smaczne i niedrogie:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a pytanie z innej beczki; Kiedy robicie pierogi, krokiety? Żeby były dobre w wigilię i święta, ale tak też nie na ostatnia chwilę...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja spędzam swięta z rodzicami, w tym roku się nie wysilam, bo mogę urodzić w każdej chwili a kto wie czy nie będę w szpitalu na święta. Pierogi zamówiłam u pani, która robi pyszne swojskie pierogi, robię ślimaczki z ciasta francuskiego i szpinaku, resztę robi mama, bo ja w tym roku nie mam ani siły ani weny na planowanie kolacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Farsz na krokiety mam juz zrobiony i powekowany w sloiki. Nalesniki bede smazyc w poniedzialek a zawijac****odsmazac w bulce w sama wigilie przed kolacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
NIC Wigilia u rodziny, kolejne dni też jakieś odwiedziny. Od rodziców dostaniemy zapas (duuuuży) bigosu w słoikach (mąż już dał mojemu tacie pieniądze), mama pewnie zrobi sałatkę jarzynową, to też mi da. Może kupię jakieś łazanki czy uszka (plus barszczyk z torebki, bo jest najlepszy) gdyby nam się w domu zachciało czegoś ciepłego. U rodziców będzie pyszna grzybowa. Więc wigilia, 1 i 2 dzień swiąt to jedzenia będzie mnóstwo u innych.. a później do sylwka to będzie bigos, normalne jakieś jedzenie.. Mąż pewnie dostanie od swojej mamy rybę po grecku, to też będzie miał co jeśc.. _ nic nie robię... może będzie mi się chciało upiec szarlotkę.. i już..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×