Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Katarinnnaa

Jak ugotować barszcz czerwony

Polecane posty

Gość Katarinnnaa

Bardzo Was proszę o Wasz sprawdzony przepis [cześć] 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katarinnnaa
Nikt nie napisze ? Muszę ugotować barszcz na wigilie pierwszy raz w życiu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może jeszcze zdążysz,choć raczej nie:( Pokroić trzeba ok 1 kg buraków obranych.Zalać 1 litrem letniej przegotowanej wody,dodać 2-3 listki laurowe,5 ziarenek ziela angielskiego,kilka ziarenek pieprzu czarnego,1 łyżkę cukru,3-4 ząbki czosnku.Umieścić w słoju,przykryć ściereczką,ustawić w ciepłym miejscu,popróbuj po 2 dniach(choć z reguły trzeba 3 dni) jak będzie dość kwaskowy dodaj do wywaru,który zrób z ok 1 kg buraków,kilku marchewek i pietruszek,kawałka selera,1 pora(biała część,kilku grzybów suszonych,cebuli 1 szt,2 ząbki czosnku,przekrojone.Do wywaru dolewaj po trochu zakwasu i kosztuj czy barszcz jest odpowiednio kwaśny.Przypraw solą,pieprzem i cukrem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tyle że buraki wrzucamy do zimnej wody !!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak nigdy nie robilas to sobie daruj i kup w kartonie firmy "krakus" Jest bardzo dobry. Ja mimo, ze umiem to zawsze kupuje w kartonie, bo mi szkoda sie babrac w tych burakach:D Cale rece czerwone:D Ten z kartonu tylko podgrzewam i dodaje szczypte majeranku, oregano i pieprzu i wszyscy mysla, ze sama ugotowalam i chwala jaki pyszny:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zawsze wrzucam na wrzątek. Wic polega na zakwaszeniu w odpowiednim momencie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nawet na koniec można doprawić cytryną, wtedy barszcz odzyskuje swój kolor:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Buraki się wrzuca do zimnej wody niw do gorącej !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
głupi(a) jesteś i tyle od kiedy na barszcz buraki do zimnej wody się wrzuca niektórzy to mają talent do spaprania czegoś co się ma nazywać jedzeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale po co? Sens wrzucania do zimnej wody jest wtedy coby się warzywo / ziemniak najczęściej/ugotowało równomiernie. Burak, zakwaszony takiej mozliwości nie ma. Ani inne warzywo też. A propo;s zakwaszenia, no to chyba gość nie wie jaki jest kolor barszczu zakwaszonego przed ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja zawsze jak robię barszcz to przed wrzuceniem buraków do wywaru najpierw zakwaszam kwaskiem cytrynowym a dopiero potem wrzucam buraki a potem zawsze mogę do smakować innymi przyprawami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ostatnio oglądałam Magdę Gessler i ona mówiła że się wrzuca buraki do zimnej wody .Mówiła dlaczego ale nie pamiętam kurcze też się zdziwiłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mnie babcia uczyła, że to co rośnie pod ziemią wrzuca się do zimnej wody a to co nad do wrzątku:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co tam jakaś amita co gotuj***arszcz od lat 30, nie żebym się chwaliła,ale barszcz czerwony uwielbiam i robię świetny, ale Magda Gie, no klekajcie narody. Mi to chociaż wytkniecie, że ohydny :D A czosnek jeszcze koniecznie trzeba dodac! Serio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
amita ja robię dokładnie taki sam barszcz jak ty nawet mięsny to kawałek gnata wrzucam by mieć mięsny wywar a kolor i smak barszczu wiele zależy od samych buraków bo jedne są mniej słodkie inne mają mniej lub bardziej intensywny kolor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Robię wywar z marchwi,selera,pora,przypalonej cebuli,pietruszki i kilku kwasnych jabłek .Dodaję sól,pieprz,listek laurowy,ziele angielskie,kilka grzybów suszonych.Mam swoje buraczki tarte w słoikach więc gdy warzywa są miękkie to je dodaję(robię je z octem).Wciskam kilka ząbków czosnku.Zagotowuję i odstawiam na noc.Na drugi dzień przecedzam ewentualnie jeszcze doprawiam .Ma być dość ostry i winny.Potem nie można go już zagotować przy podgrzewaniu,bo zrobi się szary.I muszę uważać przy przecedzaniu,bo kiedyś wylałam cały barszcz do zlewu a na durszlaku zostały warzywa.Wesołych Świąt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katarinnnaa
Dziękuję za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja robię tak obieram buraki - zalewam zimną wodą - do tego ziele angielskie - liść laurowy - ciut kwasku cytrynowego - troche octu - troche tymianku, majeranku, i co tam jeszcze mam - na wigilie dorzucam śliwki suszone i grzyby - i tak się gotuje gotuje jak się ugotuje to wlewam jeszcze zakwas z butelki taki z biedronki mają fajny naturalny i tego już nie gotuje tylko mieszam - przyprawiam solą i pieprzem - najlepiej smakuje na drugi dzien jak przejdzie smakami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też oglądałam ten odcinek
Gesslerowej to chyba było z 2 odcinki temu. Ona mówiła że się nigdy buraków na barszcz nie wrzuca do gorącego wywaru to jest niby sekret barszczu też nie pamiętam o co chodziło ale poszukam tego odcinka ot tak z ciekawości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do amita
Jeżeli według ciebie Magda Gessler nie wie co mówi i nie potrafi gotować to mam pytanie. Dlaczego ty nie masz swojego kulinarnego programu? Dlaczego ty nie masz sieci restauracji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do amita
a Klękajcie narody to na ten twój przepis na barszcz:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak buraki się daje zimne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlaczego nie mam programu? bo nie mam takich ambicji. Rany, ktoś poprosił o przepis, podałam. Wielkie hallo, przecież jak autorce nie będzie smakował, to go wyleje i już. Postny barszcz to nie majątek. W życiu nie oglądałam ani jednego programu Magdy G. Tak mi się skojarzyła "sława" kulinarna. Skąd u was tyle jakiejś chorej zjadliwości? Warzywa zalewa się zimną wodą wtedy kiedy chcesz, żeby się ugotowały równomiernie. To ci każdy powie, kto ma pojęcie o gotowaniu. Barszcz musisz zakwasić, więc buraki i tak będą twarde. I nie do zjedzenia. Wyluzujcie. A sekretem barszczu czerwonego jest moment zakwaszenia żeby nawet odgrzewany miał nadal taki piękny kolor. Bo pryprawy to już jak kto lubi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ugotuj rosol ,dodaj zawartosc sloika z burakami kwaszonymi,trzy zabki czosnku i zagotuj,potem do smaku sol i szczypte pieprzu i gotowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
barszcz na wywarze z samych warzyw smakuje na nic..................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale gościu mówimy o postnym,wigilijnym barszczu więc kawał mięsa z kością na wywar nie wszystkim będzie tu pasował,chociaż poprawia smak i to znacząco.Wesołych,smacznych Swiąt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ja mam przepis Karola Okrasy na barszcz wigilijny i nie trzeba dlugo gotowac 2 kg burakow obrac*****kroic w plastry, wrzucic do garna do tego dwie marchwie w slupki, 3 jablka w kawalki , pol glowki czosnku, sliwki suszone , majeranek, liscie laurowe, piprz, ziele angielskie i to trzeba zagotowac, poggotowac gora 10 min, dodac 2 lyzki octu odstawic, pod wieczor przecedzic i super barszczyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No więc po barszczu zrobiłam według m Gessler wyszedł czysty klarowny,smaczny .Amita twój barszcz to nie to samo co gesslerowej barszcz .No cóż starałaś się :).ps. Nie dziel się więcej przepisami lepiej :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no Geslerówna to miszcz ku...kulinarny Barszcz Amity jak najbardziej zjadliwy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lubie luksus
a ja odkrylam pare lat temu przepis na super barszcz czerwony. Ktokolwiek kto go sprobowal od razu chce zebym mu powiedziala jak go robie. Surowe buraczki , obrane przepuszczam przez sokowirowke. Sok zagotowuje w garnku zbierajac korzuch ktory sie zbiera na pwoierzcni. Kiedy zaczyna sie gotowac wlekwam do butelek lub sloikow i mam gotowy tylko wlac do garnka z rosolem, doprawic czosnkiem, majerankiem, zakwasic octem. Voila. :) A soku robie zawsze churtowa ilosc i mam na dluuugo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×