Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość malakucharka

Sałatka

Polecane posty

Gość malakucharka

Hej Kobietki. Chciałabym, żebyście podzieliły się ze mną swoimi sprawdzonymi przepisami na sałatki. Na moim stole zawsze goszczą sałatki typu jarzynowa czy gyros...Czas to zmienić! Kiedy na Wielkanoc eksperymentowałam ze znalezionymi przepisami, to po prostu nie odpowiadały mi te sałatki, dlatego chciałabym poradzić się Was, bo najlepsze przepisy, to te sprawdzone. Napiszcie proszę jakie najczęściej sałatki stawiacie na świątecznym stole :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My bardzo lubimy sałatki na bazie strączkowych. Sprawdzona i lubiana to np. bób (mrożony, ugotowany i wystudzony) z fetą, jajkiem na twardo i natką pietruszki/koperkiem/szczypiorkiem, co kto lubi. Do tego robisz sos z oliwy z oliwek albo oleju rzepakowego, soku z cytryny, trochę musztardy, soli, pieprzu i rozgniecionego ząbka czy dwóch czosnku. Taki czosnkowy winegret po prostu. Inna fajna sałatka to z grubej fasoli. Można ugotować w domu, można dać taką z puszki. Do niej dodajesz czerwoną cebulę pokrojoną w piórka, tuńczyka w oleju (puszka na 2 puszki fasoli). Doprawiasz solą, pieprzem (sporo), można też dać trochę musztardy i soku z cytryny (ja doprawiam po prostu na smak). Zostawiasz na godzinkę do przegryzienia w lodówce. Fasolę można zastąpić ciecierzycą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×