Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

WRZESIEŃ 2014

Polecane posty

Gość Mandarynka84
Inesska - wielkie gratulacje! xxx znieczulenie ogólne przy cc daje się w pilnych przypadkach, gdy nie ma czasu na próby w kręgosłup, lub gdy są przeciwskazania np. jak u mnie - tytan w kręgosłupie. Poza tym nie daja ogólnego bo dociera do dziecka. xxx Dziewczyny może zrobimy osobną listę szczęśliwych mam z podaniem nicku, imienia dziecka, daty porodu, waga/wzrost, cc/sn?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tanio
Ineska gratulacje. Tyle odpowiedzi wysłałam z tel i z kompa i nic nie wpadło już straciłam ochotę na pisanie:( czy Was też czasem kuje w podbrzuszu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ineska gratulacje.;))))) ja dziś na wizytę i juz nie mogę sie doczekać.ciagle wydaje mi sie że młody za mało sie rusza albo że coś jest nie tak - to chyba uroki końca ciąży.strasznie piecze mnie okolica blizny po cesarskim i zastanawiam sie czy to normalne.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Inesska wielkie gratulacje. Żeby nam wszystkim tak szybko poszło :P fajne te nasze forum-owe dzieciaczki, mają ładna wagę i długość, poniżej 3 kg oprócz naszej limfy chyba nie było. Ja też już chce mieć synka przy sobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość limfa12
Ineska - gratuluje z całego serca! W Twoim wypadku sprawdzila sie zasada, ze ciezka ciaza, lekki porod :) A moj maly wazyl równe 4 kg w dzień, w którym wypadal mi termin porodu :) wiec byłby niezłym gigantem jakby sie urodził w terminie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blondasek86
Gratulacje dla kolejnych mamusiów :) My dziś zostajemy wypisani szczęśliwy tatuś nas o 16 odbiera juz się nie mogę doczekać :D Mały ładnie pije z cyca i śpi grzecznie jestem zakochana w nim po uszy. Pozdrawiamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _ella_
Hej:) Gratuluję wszystkim rozpakowanym mamusiom i życzę szybkiego powrotu do sił, a maluszkom dużo zdrówka. U mnie cisza i spokój, nic się nie dzieje i az mi sie nie chce wierzyć, że z takim spokojem dotrwam do porodu...ten ostatni trymestr mam naprawde jak narazie lajtowy. Jedynym zmartwieniem jest to, że przyszedł chłód, a ja nie mam sie w co ubrać haha. No i że za chwilę zaczną sie jesienne katary ech. Nie wiem jak u was ale moja codzienna aktywność bardzo jest już ograniczona, dużo odpoczywam i nawet z tym małym lenistwem nie walczę...nic nie robić tez trzeba umieć;)chociaż chce jeszcze kupić i posadzić cebule tulipanów żeby oczy wiosną nacieszyć-taki mały plan na wrzesień poza urodzeniem syna:) Miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alma2800
Inesska gratulację, super, ze tak szybko poszło w szpitalu, przyjechałaś w ostatniej chwili :-) blondasek super że już idziecie do domu. Ja wczoraj miałam regularne skurcze, brzuch twardniał dokładnie co 7 minut jak kamień ale nie były bolesne. W nocy miałam kilka razy bolesnych ale minęło. Inesska napisz coś więcej buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Limfa12_________Katowice_________27.08.2014_____chłopiec Franek ur. 27.06.2014 (1880 g 48 cm, 9 pkt Apgar) Aga41 __________ok. Kłodzka_______01.09.2014 _____chłopiec ewelincia86______Krajenka_________01.09.2014 ____ chłopiec Natusiaa________Warszawa________02.09.2014r____ chłopiec rudzielec39______ Warszawa________02.09.2014_____chłopiec Blondasek86_____Gliwice___________05.09.2014_____chłopie c Catherine________Warszawa________06.09.2014_____dziewczyn ka Inesskaa________Łódź____________06.09.2014______chłop iec Samotna szczęśliwa mama_____Oświęcim____08.09.2014_____Lili Sjena___________Lublin___________07.09.2014______chłopie c Pelargonia69_____Mińsk Mazowiecki_10.09.2014_______chłopiec kurkaa __________Śląsk __________11.09.2014 ______chłopiec Ania8333 ________Śląsk __________12.09.2014 ______chłopiec Wojtuś Alma2800_______Wrocław________ 12.09.2014_______dziewczynka K_K_K_K________Legnica________ 12.09.2014_______chłopiec Wierna__________Wrocław________12.09.2014_______chłopie c Biedronka2223___Zielona Gora_____12.09.2014______ chłopiec Minia1989_______Gdańsk_________13.09.2014______ dziewczynka Tygrysek33______Białystok________15,09.2014______ dziewczynka straszny_kocur______Oświęcim_____16.09.2014______dziewc zynka Iga Edka12_________Mielec__________17.09.2014 ______ dziewczynka niuniaanulka_____Legnica_____18.09.2014___Joanna Aneta_83_______ Cieszyn_________20.09.2014_______chłopiec x2 Mamawrzesinka__Warszawa_______22.09.2014________chłopiec Asiał___________ Opole__________23.09.2014_______dziewczynka Magda3008______ok.Łodzi________24.09.2014________chłopi ec Nika gość_______ Warszawa______ 25.09.2014_______ chłopiec Pylasia_________ Mazury_________ 25.09.2014_______ chłopiec Adaś Borsuczek ______ Wrocław________ 25.09.2014_______ dziewczynka Mandarynka84___ Kraków_________ 27.09.2014_______ dziewczynka Patrycja93_______Mazury_________ 27.09.2014_______ dziewczynka Ella____________Wrocław_________30.09.2014_______chłopi ec Tymon Rozpakowane: Nick___________miasto___________data___________płeć/ wymiary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny co już urodziły w miarę czasu można wpisać sie do tabelki tak będzie czytelnie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karina987
gratuluję wszystkim mamusiom :) musi to być cudowne uczucie, maluszek u boku i świadomość, że już po porodzie :) Ja mam termin na niedziele i mam wrażenie, że wszystko się wyciszyło i przenoszę córeczkę a tak bardzo chciałabym mieć ją przy sobie...każdy mi mówił, że po zdjęciu szwu to kwestia max kilku dni a już 3 tydzień leci :) ruchy czuję dosyć dobrze :) w niedziele pojechałam na ip na ktg, żeby sprawdzić, czy z maluszkiem wszystko ok bo słabo ruchy czułam, kazali mi za usługę zapłacić 50 zł - paranoja... lekarz mnie nawet na oczy nie widział, tylko podpisał zapis - na konsultację do lekarza prowadzącego... nie dziwę się, że w Polsce jest tyle tragedii z noworodkami jak jest takie olewające podejście w 40 tygodniu ciąży.... trzeba samemu być bardzo czujnym. Czekam na jakieś kol wiek objawy porodu a tu nic.... każdy mówi, że tego nie przegapię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karina987
Aga41 __________ok. Kłodzka_______01.09.2014 _____chłopiec ewelincia86______Krajenka_________01.09.2014 ____ chłopiec Natusiaa________Warszawa________02.09.2014r____ chłopiec rudzielec39______ Warszawa________02.09.2014_____chłopiec Blondasek86_____Gliwice___________05.09.2014_____chłopie c Catherine________Warszawa________06.09.2014_____dziewczyn ka Inesskaa________Łódź____________06.09.2014______chłop iec Samotna szczęśliwa mama_____Oświęcim____08.09.2014_____Lili Sjena___________Lublin___________07.09.2014______chłopie c Karina987___________Mazowsze___________07.09.2014______dziewczynka Pelargonia69_____Mińsk Mazowiecki_10.09.2014_______chłopiec kurkaa __________Śląsk __________11.09.2014 ______chłopiec Ania8333 ________Śląsk __________12.09.2014 ______chłopiec Wojtuś Alma2800_______Wrocław________ 12.09.2014_______dziewczynka K_K_K_K________Legnica________ 12.09.2014_______chłopiec Wierna__________Wrocław________12.09.2014_______chłopie c Biedronka2223___Zielona Gora_____12.09.2014______ chłopiec Minia1989_______Gdańsk_________13.09.2014______ dziewczynka Tygrysek33______Białystok________15,09.2014______ dziewczynka straszny_kocur______Oświęcim_____16.09.2014______dziewc zynka Iga Edka12_________Mielec__________17.09.2014 ______ dziewczynka niuniaanulka_____Legnica_____18.09.2014___Joanna Aneta_83_______ Cieszyn_________20.09.2014_______chłopiec x2 Mamawrzesinka__Warszawa_______22.09.2014________chłopiec Asiał___________ Opole__________23.09.2014_______dziewczynka Magda3008______ok.Łodzi________24.09.2014________chłopi ec Nika gość_______ Warszawa______ 25.09.2014_______ chłopiec Pylasia_________ Mazury_________ 25.09.2014_______ chłopiec Adaś Borsuczek ______ Wrocław________ 25.09.2014_______ dziewczynka Mandarynka84___ Kraków_________ 27.09.2014_______ dziewczynka Patrycja93_______Mazury_________ 27.09.2014_______ dziewczynka Ella____________Wrocław_________30.09.2014_______chłopi ec Tymon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do dziewczyn ,które rodziły: Robiłyście coś męczącego w dzień porodu ? Chodzi mi np o mycie okien albo jakieś większe sprzątanie czy poród przyszedł sam z siebie? I jeszcze pytanie o bóle skurczowe( jeśli moge to tak nazwać :) ) odrazu boli bardzo czy ból zaczyna przybierać na sile i czy odrazu rozpoznałyście ,że to TE skurcze? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w dzień porodu, który był 5 lat temu nie - przyszedł sam kilka dni po terminie. Aktualnie mam 2 tygodnie do porodu - codziennie jeżdżę na rowerze, sprzątam, myje okna, płytki ścienne...malutka się nie spieszy :) Jeśli chodzi o skurcze. U mnie przed pierwszym porodem pojawiły się koło północy, ale bolesne zaczęły się dopiero koło 10 rano.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej dziewczyny, mam takie pytanieoczko.gif Czy test z apteki pokazałby 2 czerwone krechy w 9 tygodni po dniu spodziewanej miesiączki, (7 po stosunku) ? Czy może być tak że steżenie Bhcg jest tak wysokie że test by wyszedł fałszywie negatywny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamawrzesinka2014
Inesska - Gratulacje, u Ciebie faktycznie poszlo ekspresowo :-) wiec widzicie dziewczyny, ze sa i bezproblemowe szybkie porody. Ja sie pogodzilam, ze doczekam z tym brzuszyskiem do samego konca, codziennie tak jak gosciu, pelen zakres aktywnosci fiz. (moze bez roweru, bo nie mam dokad), syna nosze gora-dol-gora na 3pietro i niiiiic. Mezowi poki co kregoslup wysiadl, wiec go do ortopedy wyslalam na wieczor, a u mnie poza zgaga i harcami w brzuchu wielkie zero.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _ella_
Ja okna bede myla 20go, wszystkie naraz:) a jak 3 dni nic nie bedzie to ogrod kopie haha. Przed pierwszym porodem nie mialam zadnych boli tylko wody mi odeszly i nic wtedy nie przyspieszalam raczej byllam zaskoczona ze to juz a to bylo kilka dni przed terminem wiec smiesznie. Teraz tez bym chciala zeby mi najpierw wody odeszly zanim skurcze sie zaczna, a nie liczyc te skurcze i czy juz jechac czy to za wczesnie i takie tam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biedronka2223
ja juz po wizycie.okazało sie ze szyjka jest jeszcze wysoko - masakra jakas....i pomyslec ze codziennie wydaje mi sie ze to juz a tu zero oznak zblizajacego sie porodu.wizyta za tydzień.jak nie urodzę to poproszę o skierowanie na cc - przyznaje sie ze obleciał mnie strach i chyba chce jednak cesarke.chciał juz dzis mi dawac skierowanie ale sie nie zdecydowałam.teraz mysle ze nie wiem jak ogarne sama wyjazd do szpitala,odstawienie gdzieś młodej itd...nie chodzi tylko o to ze boje sie tego ze bedzie bolało...sama juz nie wiem..chyba mam poprostu dosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ja tez juz po wizycie. Zero rozwarcia, szyjka sie nie skraca tylko wod plodowych malo i lozysko zaczyna sie starzec. I w zwiazku z tym dostalam skierowanie do szpitala :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mandarynka84
Szczęśliwe mamy :) Limfa12__________________Franek___27.06.14r.__ 1880/48/sn Magdawciąży_____________Synek____25.08.14r.__ 2900/52/cc Samotna szczęśliwa mama _ Liliana ___27.08.14r. __3700/56/cc Blondasek86______________Synek____01.09.14r.__3570/57/sn Edka12__________________Michałek__01.09.14r.__ 3100/56/cc Inesskaa_________________Oliwier___01.09.14r.___3150/56/sn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mandarynka84
Wiem, że świeżoupieczone mamy nie mają za dużo czasu na forum, więc pozwoliłam zobie troszkę pomóc. Mam nadzieję, że nikogo nie pominęłam i wpisałam dobrze, ale jak nie to przepraszam i proszę o korektę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nika gość
Odebrałam dziś ostatnie wyniki badań. Mało hemoglobiny ( ale żelaza już za nic nie wezmę), no i ciała ketonowe się pojawiły w moczu. Położna powiedziała, że głodzę się pewnie i to dlatego. Potem sugerowała, że za dużo jem słodyczy. No akurat kulą w płot trafiła, bo słodkiego wogóle mi się nie chce. No z tym jedzeniem, to różnie bywa, bo mi się zgaga włącza, jak coś zjem wieczorem. Czekam do wizyty we wtorek i jak mały waży koło trzech kilo, to niech się rodzi:) Mój mąż dostał takiej schizy porodowej, że się boi w dzień mnie w domu zostawić, żeby w godzinach szczytu gdzieś w korku nie utknąć. To ma dobre strony, bo młodego wozi do i ze szkoły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nika, u mnie tez malo hemoglobiny, tuz pod dolna granica normy, ale pod koniec to chyba normalne, tez troche nie dojadam, bo zgaga meczy i najlepiej wchodzi mi rosol lub pomidorowka, a tak to mimo glodu boje sie jesc, bo zaraz mi niedobrze. Szczegolnie jak dziecko kopie. Jutro o 8 mam wywiad z anestezjologiem do ciecia, a'propos korkow mam nadzieje, ze dojade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, ja juz też mam dość. Dziś ledwo chodzę, bo córeczka tak aktywna ze powoduje okropny bol chyba we wszystkich częściach mojego ciała :) Dziewczyny, które są zalamane ze szyjka się nie skraca itp - nie martwcie się, bo to akurat może się zmienić w ciągu kilku godzin! Ja przy poprzedniej ciąży chodziłam miesiąc ze skrocona szyjka i rozwarciem na 2cm i urodziłam syna 5dni po terminie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×