Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

WRZESIEŃ 2014

Polecane posty

Gość Kalina777
Mnie też głowa boli i dzisiaj i wczoraj. W ogóle ostatnio ciągle bym spała i jestem jakaś taka śnięta nie wiem z czego to wynika, bo zmęczyć się nie mam czym, mam nadzieję że to nie jest wynik niedoboru jakichś witamin, ja sobie to tłumaczę końcówką ciąży, że ciężko... Jeśli o mnie chodzi to też już zaczęłam się przyzwyczajać do swojego stanu, że w terminie na pewno nie urodzę bo 20.09 za pasem, a tu nic się nie dzieje. Jak w 42 tygodniu to ja urodzę w październiku:( mam nadzieję, że mnie z tego forum nie wygonicie, jak zaistnieje taka sytuacja;) Najgorsze jest to, że czuję się strasznie niedołężna:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kalina bedac w 42 tyg ja tez urodzilabym w pazdzierniku bo mam termin 23.09 a moj tata wyjezdza do pracy w pazdzierniku za granice i boje sie, ze wnuczki nie zdazy zobaczyc :( dopiero zjedzie na wszystkich swietych... Robie co moge zeby urodzic w terminie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kalina777
Też tak Cię bolą kości łonowe i biodra?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jestem bardzo obolala. Myślę, ze przy takim ciężarze który nosimy nie ma opcji by było inaczej. Wszystko juz nadwyrężone; ścięgna, kość linowa,mięśnie brzucha. Do tego jak się maleństwo zaczyna przeciągać tak, ze plecy i pupa od strony brzucha, główka juz nisko, a nóżki tuż pod zebrami to idzie zemdleć z bólu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalina777
U mnie kości łonowe chyba najbardziej. Jak wstaję i siadam to mam wrażenie jakbym się tam uderzyła:( kręgosłup to norma, ale kości łonowe od niedawna naprawdę mocno bolą. dzisiaj wizyta u gin. zobaczymy co mi powie. A jak robi się rozwarcie to się czuje w jakiś sposób czy tylko po badaniu można stwierdzić? Ruchy też jakieś słabe, albo ja już jestem przewrażliwiona:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziewczyny a jak to jest z goleniem? golicie się same przed pójściem do szpitala czy raczej robią to położne na miejscu? nie wiem czy sama dałabym jeszcze radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalina777
Coś mi nie chce wysyłać postów:( A nie można bez golenia? ja na pewno nie dam rady sama

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niuniaanulka
Witam.Polozna dogoli ten kawalek ktory jest potrzebny reszte omija takze sprubuj jakas fryzurke ogarnac bo bedziesz miec wloski to tu to tam hehe. Moj termin dzis ale zero akcji.... dzis bylam u gina mala wazy 3kg no gin mowi ze moze 3200 i nie widac zeby sie szykowala do wyjscia a l4 tyko do dzisiaj wiec jutro musze jechac do pracy wypisac wniosek o macierzynski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja biore lusterko do wanny kucam jak do podmycia i lece tez prawie na slepo ale jakos ta zizel ogarniam zeby buszu nie bylo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niunianulka albo jak termin do dzis to jutro idz do szpitala jako przeterminowana jak cie poloza topozniej dadza ci zwolnienie ;) u mnie tak jest dzien po terminie do szpitala . Ja w ogole nie wiem jak wypelnic wniosek o macierzynskiew :( moze macie jakas sprawdzOna stronke z wzorem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość straszny_kocur
ja też mam nadzieję, ze to kłucie w okolicach kości łonowej ma coś wspólnego z tworzeniem się rozwarcia i wchodzeniem główki w kanał rodny :) Ja też się tak golę, że biorę lusterko do wanny i jadę maszynką - jakoś by mi było głupio iść do ginekologa nieogolona :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A i ktoras pisala ze ruchy slabo czuje moj gin dzis mowil zeby liczyc rano w ciagu 2 godzin ma byc 10 wszystkich nawet tych lekutkich, wieczorem tez liczymy do 10 ale juz w ciagu jednej godziny powinny wystapic.Jezeli chodzi o godzine to dowolna wtedy kiedy obserwujecie aktywnosc waszego malucha bo same najlepiej wiecie czy to jest zaraz po przebudzeniu czy po sniadaniu-kolacji nie ma znaczenia. A w ciagu dnia nawet jak te ruchy sa znikome to sie nie martwic bo jestesmy w ruchu a bobik czuj3 sie jak w hamaku jest przyjemnie bujany i przysypia prawie caly czas wazne tylko te wieczorne i poranne, a jesli jest mniej niz 10 lub wiecej niz 10 to do przychpdni do poloznej zrobic kfg lub posluchac maluszka dla spokoju musza wam zrobic lachy nie robia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maaarli21
Chyba zaczne robic przysiady :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myslalam o opcji zeby polozyc sie po terminie do szpitala ale z drugiej strony lezec w szpitalu bez akcji porodowej mi sie nie usmiecha dla samego l4 wolalabym chyba juz ten okres jeszcze w domku siedziec we wlasnym fotelu i kapciach.A skoro nie ma innego sposobu jak juz teraz ten macierzynski wypisac to trudno trzeba tak zrobie. Ja nie mam wzoru bo u mnie w pracy drukuja na miejscu tylko wypelniam dane ale w necie pelno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maaarli21
A leci wam dziewczyny siara?? Bo ja to jak wstaje rano to jestem zalana :/ i tak sie zastanawiam do porodu to mi chyba wszsystko wyleci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samotna szczęśliwa mama
Kocur. Oczywiscie , pytają się nawet sami czy potrzebujesz opiekę dla Meza lub l4. Bez problemu. Niestety... Nie robią CC na zadanie... Wiec nic z tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość enja 83
Nianiulka-idz do lekarza rodzinnego i popros o l4, moze Ci wystawi bo szkoda macierzymskiego. Moja siostra tak zrobila jak byla po terminie i bylo ok, ja akurat dwa razy urodzilam przed terminem, ale tez moja gin nie robilaby problemu i wystawila zwolnienie- zawsze o to mnie pytala....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamy ruszamy
Chcę zorganizować cykl BEZPŁATNYCH warsztatów dla kobiet w ciąży i teraz pytanie do Was... Który z 3 zaproponowanych tematów interesowałby Was najbardziej? Proszę o kliknięcie w poniższej ankiecie - ma ona tylko jedno pytanie. http://sonda.hanzo.pl/sondy,232223,lNQD.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość enja 83
Hej Dziewczyny, urodzilam coreczke 30.08 czyli 4 dni przed terminem. Jednak pojechalam do szpitala do Bogucic i nie zaluje.... porod byl w miare szybki tj.o polnocy odeszly mi wody wiec na spokojnie pojechalismy z mezem do szpitala, tam na szczescie jako jedyna rodzaca, a zawsze sa tlumy.... ;) ok. 4.00 zaczely sie juz konkrente skurcze, o 6.00 s. parte i o 6.20 Zuzia przywitala sie z rodzicami :) 52 cm i 3340 gram Szczescia! Dziewczyny , co moge poradzic? hmmmm powiem tyle, ze pierwszy porod mialam dluzszy ale lzejszy - jesli chodzi o bol, byl z oxy i cieciem krocza totez dlugo dochodzilam do siebie, mialam ponad 7 szwow.. Ten z kolei krotszy ale bol o wiele mocniejszy albo ja juz slabsza kobita ;) ale krocze nie tkniete, ja od razu na chodzie, zero bolu- no po prostu super....wydaje mi sie, ze to dzieki poloznej, takie pozy mi wymyslala, dla mnie niewygodne i straszne ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość enja 83
...ale oplacalo sie! nie wierzylam, ze tak sie mozna czuc, jakby nie bylo zadnego porodu....ale tak jak wspomnialam, porod okupiony wiekszym bolem....moze tez po prostu nastawilam sie mniejszy bol i wysilek. Aha i akcja porodowa zupelnie naturalna, bez oxy a i krocze ochronione :) Zycze Wszystkim Mamom Nierozpakownym szybkich i bezbolesnych porodow, trzymajcie sie dzielnie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Halo, Tanio co u Ciebie? Hop hop

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi ginekolog bez problemu wypisał l4 aż do terminu kiedy mam się zgłosić do szpitala, wiec macierzyński mi nie ucieka. Z ******* u mnie bez zmian, czyli zdecydowanie więcej niż 10 na 2h. Jedynie dopoludnia jest spokój, a tak to szaleje cały czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kalina777
Hej. A co tu tak cicho? tylko nie mówcie, że wszystkie rodzą...:) Ja byłam wczoraj u lekarza, który był zdziwiony, że jeszcze tam poszłam, bo miałam być w szpitalu... Termin na jutro i każe mi znowu jechać, ale obiecałam sobie, że nie pojadę a już na pewno nie na weekend. Kazał jechać najdalej w poniedziałek rano:( Nie wiem co robić, bo po tym moim pobycie w szpitalu obiecałam sobie, że pojadę dopiero jak będę miała bóle porodowe, ale lekarz kategorycznie zabrania mi czekać ze względu na obrzęki nóg i termin porodu. Poza tym brzuszek mam już obniżony od miesiąca i lekarz twierdzi, że nie mogę tak chodzić, aż dostanę bóli bo może też być tak, że trzeba będzie wywoływać poród, bądź zrobić cesarskie cięcie... Jestem załamana i nie wiem co w końcu mam robić...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nika gość
Ja melduję, że nadal nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelajna2209
Kalina u mnie dokladnie to samo. Ja termin mam w poniedzialek i w poniedzialek mam jechac do szpitala. Ale zaparlam sie ze nie i tyle:) pojade tylko na ktg. Wczoraj bylam u lekarza i mala wazy 3500 wiec jak bym miala jeszcze przenosic 2tygodnie to ciezko to widze. Kazdego dnia rano sobie obiecuje ze to juz dzisiaj:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maaarli21
Ja mam termin na niedziedle no i zamierzam sie wybrac do szpitala w poniedzialek najdalej we wtoerek. Przeraza mnie mysl ze moge w tym szpitalu spedzic ponad tydzien zanim zaczna cos ze mna robic :( juz nie mam pomyslow jak tewn porod przyspieszyc :p zaraz jade na ktg wczotaj mialam skurcze caly dzien co kilka kilkanasxcie minut ale te bezbolesne :p tylko ze ja mam tak zawsze ze przed ktg wszystko sie uspokaja i zaden skurcz nie wychodzi :D no moze jeden 40%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie też cisza :( Już się pogodziłam z tym, że w poniedziałek ląduje w szpitalu, no ale ja już będę wtedy tydzień po terminie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. ja bylam wczoraj na wizycie u gina. Lozysko dojrzale rozwarcie ladne wiec lekarz troszke ,,popiescil,, moja szyjke jak on to ujal ... Myslalam ze z fotela nie zejde tak ten masaz bolal. Po wizycie plamilam i troche mnie bolalo. A dzis mnie boli jak na okres kluje mam jakies bolesne skurcze i taki ciagnacy sluz brudny sie pojawil ale to nie wiem moze po wczorajszym badaniu nadal jest taki brudny. I boli mnie krzyz. Pow ze do konca przyszlego tyg powinnam urodzic wiec moze powoli sie zaczyna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czytam was nieraz niewiem czy pomoge ale słyszałam zeby przyspieszyc poród trzeba pić napar z liści malin i dużo sprzatac moze jakies porzadki? :) umyjcie okna i podłogi na kolanach a na koniec firanki moze pomoże :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×