Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

WRZESIEŃ 2014

Polecane posty

Gość Rozalka31
Biedronka, od wczoraj opatulam mała tak, ze jest pieknie okryta ale z mozliwoscia wierzgania nózkami, polezalysmy od 17 do polnocy razem w lozku, jadła o 17, potem o 20, potem o polnocy, przenioslysmy sie z kanapy do lozka i dalej spalysmy razem, budziłam ja na siłe do jedzenia o 4 rano, zjadła, zasnęła, potem o 7 zjadła i dalej spałysmy do 9. Cos niesamowitego, bo była grzeczna i spokojna. Teraz tez opatulona w chuscie spi. Zobaczymy jak dalej bedzie. a czy wasze maluszki tak sie napinaja jak ida bąki czy oznaki kupki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maaarli21
Straszny kocur trzymam kciuki za jutro :D ja to nawet nie wiem co mi będą robić dziewczyna z sali dali jakieś czopki ale nawet same ni wiedzą na co a są tyle samo po terminie co ja,.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kalina777
Mi dzisiaj założyli cewnik to jakaś masakra, czy któraś z was w tym chodziła? Po jakim czasie to może wypaść? Na początku miałam bóle okropne, teraz troszkę mniejsze, więc mam nadzieję, że to świadczy o tym ze macicy już się skrucila i zaraz to wypadnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alma - Próbowałam kilka razy, maly albo nie chcial złapać brodawki (mam mniejsze niż w butelce), a jak juz zlapal to possal chwile i w ryk. Widac za dużo sie trzeba napracowac i mój leniuch nie miał ochoty ;) Poza tym przystawianie bylo dla mnie srednio przyjemne, wiec nie próbowałam więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maaarli21
A mnie właśnie powiedzieli ze jak z pierwszego usg(w 9 tyg) wyszedł termin na 30 wrzesnia a w każdym kolejnym i z miesiączki na 21-22 września to powinnam rzygać do szpitala 30 wrzesnia :o kompletnie tego nie rozumiem. Tym bardziej ze wiem kiedy doszło do zapłodnienia i jak do liczę do tego 266 dni termin mam na wczoraj ... boje się tego ze wpuszcza mnie do domu jak się nic nie będzie dziać i każą przyjść 30 a później po trzymają trochę i wyjdzie na to ze urodze w 43 ygodniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maaarli21
Straszny kocur trzymam kciuki za jutro :D ja to nawet nie wiem co mi będą robić dziewczyna z sali dali jakieś czopki ale nawet same ni wiedzą na co a są tyle samo po terminie co ja,.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rozalka super że to pomogło;)Widać twoje dziecie też taki tulasek jak mój;) Ktoś tam pisał o bączkach;)Moj tez sie strasznie meczy przy kupkach.kolezanka poleciła delicol dodaje sie do mleka.chyba jutro chyba kupie i przetestuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rozalka31
biedronka a ile Twoje malenstwo ma tygodni?moja kupki robi piekne ale troche sie wygina jak je robi i prezy sie albo jak baki ida, o delicolu slyszałam tylko nie wiem czy stosowac bez konsultacji z pediatra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rozalka31
Mamawrzesnika dziekuje za tak wyczerpujace rady, przydaja sie takiej mamie jak ja, która wszystkiego sie uczy. Moja czasami tez strzela kupami, ale faktycznie mysle, ze ona sama uczy sie swojego organizmu, a jej organizm tez sie reguluje. dzisiaj kapalismy sie z suszarka w tle i ubieralismy z suszarka, rany inne dziecko :) Mamawrzesinka to trzymam kciuki za rozpakowanie szczesliwe:) i za dobra opieke w szpitalu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maaarli21
Mama wrzesinka jeszcze jestem ja nierozpakowana i do czwartku raczej sie nie rozpakuje wiec bede ostatnia :D trzymam kciuki w czwartek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody ma 2 tygodnie a co do wieku podawania to nie sprawdziłam tego ale wiem ze znajoma podawała takiemu maluszkowi.jeszcze poczytam, zapytam poloznej i pediatry. od wczoraj meczy sie z kupką-pierdzi steka a kupka malutka taka co chwile zmieniam mu pieluszke.moze faktycznie ten espumisan bo brzuszek ma taki wzdety. moj maluszek uwielbia sie kąpac (chociaz 1 kapiel byla koszmarem) wczoraj zasnał w wannie;p tak błogo sobie ruszał kopytkami i byl mega spokojny az w koncu po chwili odpłynął;)))) smiesznie to wygladało chociaz przez chwile wystraszylam sie ze cos sie stało;)pierwsza kapiel była niewypałem bo dałam mało wody a teraz leje mu praktycznie po szyję (pępek się moczy ale juz na dniach odpadnie bo wisi "na włosku")

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fioletowe kółeczko
Dlaczego ci jest przykro Alma??? Ze mialam pecha. Urodziłam downa???? Jest duzo placowek gdzie zajmuja się takimi dziećmi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pliss powiedzcie czy po odejsciu tego czopa moge brac kapiele w wannie z pianka czy raczej sobie odpuscic i tylko prysznic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kalina777
Nianiulka ja np nie wiedziałam czy odszedł i normalnie kąpałam sie w wannie. Lekarz na badaniu stwierdził ze jest sluz i moze to byc czop, ale zalecen zadnych nie bylo. Dzisiaj mam rodzić. Trzymajcie kciuki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kalina777
Mi jeszcze cewnik nie wypadł, ale zamierzam powiedzieć źeby mi go wyjęli. Nie polecam. na mnie nie działa jestem załamana. Dzisiaj mieli mi podawać oksytocynę, ale w tej sytuacji to wątpię. Miałam już skurcze mawet do 100, ale balonik nie wypadł i wszystko stoi pod znakiem zapytania:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sukces dziewczyny.właśnie odciągnełam 30 ml z jednej piersi;))))gdzie do wczoraj odciagałam 10-20 ml z 2 piersi. z tej drugiej cos njie chce leciec ale mysle ze sie unormuje;) mój maluszek smacznie sobie śpi...młoda juz odprowadzona do przedszkola a ja zabieram sie za porządki ;)odkąd wróciłam do domu jeszcze nie było tu nawet odkurzania bo nie miałam siły za bardzo ale juz czas najwyzszy bo ze strony męza to sie nie doczekam ;)))mój młody jest strasznie wysypany na buzi a jak wasze maluszki?w sumie nie wiem czy to "tradzik" czy jakas reakcja alergiczna....jutro chyba pojade do pediatry bo niestety ale młody ma tez katar....chrypi strasznie ale wydaje mi sie ze to zatkany nosek a nie cos powazniejszego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny, młoda dziś miała pobieraną krew z paluszka na bilirubinę, ale krew coś nie za bardzo chciała lecieć, a kuzynka już nie chciała jej tak męczyć (2 razy kłuła). Oby udało się zrobić badanie, bo martwie się czy żółtaczka wraca czy nie . AAA nawet nie wiem czy pisałam- bo mała znów robi się żółta, takze stąd te badania. Troszkę późno piszę, ale uważam ze po odejściu czopa już nie powinno brać się kąpieli tylko prysznic, bo przy kąpielach może dojść do infekcji, ale to moje zdanie. Życzę powodzenia całej reszcie która jeszcze czeka na poród. Co do karmienia piersią, to mała większość jest na piersi, ale na wieczór oprócz tego piję jeszcze z 60-90ml mleka. Od 17 co chwilę ssie i na wieczór nie dość że wydaję mi się że w nich już nic nie ma, to mała od arzu przysypia przy piersi, ja ją odkładam i jest ryk. Niestety w dalszym ciągu usypianie wieczorne jest koszmarem, bo pomimo że mała jest najedzona, to ciągle chce ssać pierś i do najlepiej tylko lewą. Inaczej nie uśnie. Za to później w nocy spi ładnie, dziś o 3 ją budziłam, później dopiero wstała o 7 rano, zjadła i dalej śpi. Położna kazała budzić max po 4-5h ale ja sama śpię jak zabita, budzik od razu wyłączam i śpię dalej. Dopiero budzą mnie przepełnione piersi. Jak tam dziewczyny waga u was? u mnie pozostało jeszcze 5 kg (przytyłam 17kg) jestem w szoku, bo brzuszka prawie nie ma, przy pierwszej ciąży na dobre brzuch zgubiłam po powrocie do pracy po 14 miesiącach ?(wagę miałam już po 6 miesiącach ale brzuszek delikatny był). Przydałoby mi się troszkę poćwiczyć, ale szczerze na razie baaaardzo mi się nie chce :-) dziewczyny jak zdrabniać imię Weronika (tylko nie Wercia :-) Mam kryzys chyba p-rzez to imię- ogólnie mi się podoba, ale chyba dla starszej dziewczyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje kochane za odpowiedz. Dla tych co czekaja juz na maluszki w szpitalu powodzeniani trzymam kciuki. alma na Weronike niewiele znajdziesz zdrobnien prucz wlasnie wera, wercia, weroniczka, weronia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Werka, Weronisia, NIsia, Nika , Nikusia,bardzo ładne imię i można ładnie zdrabniać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zrobilam z mama i siostra burze mózgów. Weri, Werkus, Wirka, Weronia, Weronusia, Wiwi, Weronus, Wika, Wereczka, Werdzia, Weroniunia, Werusia, Weri, Weronis. Ale najbardziej podobaja nam sie Wiwi, Wika i Nika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maaarli21
Ja juz po badaniach (jakja to uwielbiam badanie przy 10 studentach) noi jednak mnie zostawia w szpitalu bo szyjka skrocona rozwarcie na poltora palca . Nie wiem co to znaczy raczek porod nie predko ale moze zaczna mnie wspomagac jakos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość celina2004
Hej dziewczyny. U mnie synek ladnie rosnie. Jest caly czas na cycu nie liczac dokarmiania w szpitalu. Pokarm mam ale codziennie pije herbatki na laktacje. Oczywiscie kryzys mleczny byl i maz biegal za mlekiem po aptekach ale ze to poznym wieczorem bylo to tylko jedna byla otwarta a w niej mleka brak. Masakra. 2 godziny z malym przy cycu siedzialam ale sie najadl. Pozniej nawal mleka. Odciagalam nawet 70-80. A teraz wszystko sie unormowalo. Oczywiscie karmie przez specjalne nakladki bo maly nie umial zlapac. Xxx u mnie z waga srednio jeszcze 8kg mi zostalo a przytylam 17. Ale mowia ze po cesarce dluzej sie zrzuca kilogramy. Xxx Tey mamy problem ze wzdeciami. Kupilam espumisan ale on jest od miesiaca, polozna polecila mi delikol. Pomaga on trawic. Malemu tez sie troche przelewalo w brzuszku a teraz juz lepiej. Jest drogi ale podobno rewelacyjny na kolki ktorych mam nadzieje u nas nie bedzie. Xxx synek ma juz 2 tyg i 3 dni. Dzís ma przýjsc polozna. Musze jej zapytac czy moge dawac malemu pic koperek. A wy dajecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamawrzesinka2014
Celina, jesli kp, to nie musisz dawac nic malemu dodatkowo - sama mozesz pic koperek - wspomoze laktacje tez. Pokarm z piersi to i picie (tzw. Pierwszej fazy - slodki i wodnisty) i jedzenie (tzw.'drugiej fazy - tlusty i gesty) - dlatego wazne sa dlugie karmienia, zeby dziecko dossalo sie do wlasciwego jedzenia. Warto tez pamietac, ze czAsami dziecko chce po prostu possac piers, bo czuje sie przy niej bezpieczne i nie warto wtedy podawac smoczka, tylko trzeba sie polozyc i przytulic do cyca. Przynajmniej w tych pierwszych tygodniach az sie laktacja ustabilizuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Doroteczka
Alma- ja mam 7 letnią córkę Weronikę, która ostatnio stwierdziła że bardzo lubi swoje imię. Mówimy na nią Weronisia, Weroniczka albo po prostu Werka. Chyba raz juz cos skrobnełam tutaj na forum. Czytam regularnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alma- ja mam 7 letnią córkę Weronikę, która ostatnio stwierdziła że bardzo lubi swoje imię. Mówimy na nią Weronisia, Weroniczka albo po prostu Werka. Chyba raz juz cos skrobnełam tutaj na forum. Czytam regularnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Doroteczka
Nie wiem dlaczego większość mojego postu ucięło- pisałam w telefonie. Może teraz z kompa wszystko przejdzie:) Alma- ja mam 7 letnią córkę Weronikę, która ostatnio stwierdziła że bardzo lubi swoje imię. Mówimy na nią Weronisia, Weroniczka albo po prostu Werka. Chyba raz już coś skrobnełam tutaj na forum. Czytam Was regularnie. Urodziłam sn córeczkę Gabrielę 6 września. Poród był szybki bo od pierwszego skurczu do narodzin córki minęło 5 godzin. Ale strasznie bolało. Mała też najchętniej wisiałaby przy piersi. Jak śpi ze mną to spoko a jak ją w dzień położę do łóżeczka to robi sobie krótką drzemkę. A potem w płacz. Mam nadzieję, że szybko się wszystko ustabilizuje i nauczymy się siebie nawzajem. Powodzenia dla mam w dwupaku a reszcie mam życze cierpliwości hehe sobie też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kalina777
Sukces! Dziś o 13.10 urodziła sie Antonina 3700/55

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×