Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Zaczynamy wielkie odchudzanie

ZMIANA ŻYCIA Dukan czy norweska

Polecane posty

Gość Zaczynamy wielkie odchudzanie

Mam 22 lata, 170cm wzrostu i ważę 85kg. Jestem 3 miesiące po ciąży. CZAS NA ODCHUDZANIE !!!!! Zakupiłam orbitrek i wiem, że będę ćwiczyć do upadłego, ale do tego wszystkiego potrzebuję też diety, aby odchudzanie było szybsze i skuteczniejsze. Zastanawiałam się nad dwoma dietami - nad dukanem albo nad norweską. Proszę napiszcie mi swoje uwagi i spostrzeżenia co do tych diet. Która lepsza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jesteś za młoda na dietę Dukana! szkoda zdrowia. Poczytaj na temat tej diety, jest bardzo szkodliwa. Najlepsza dieta to MŻ i chociaż pół godziny ćwiczeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zaczynamy wielkie odchudzanie
A dlaczego uważasz, że jestem za młoda na tą dietę ? Czytałam właśnie o niej i wszędzie pisze, że każdy na niej chudnie. To jak to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zaczynamy wielkie odchudzanie
może dodam jeszcze ważną rzecz. Otóż w ciąży dużo leżałam - ze względu na zalecenia lekarza. Prawda jest taka, że też niczego sobie nie odmawiałam. Miałam ochotę na lody to jadła, na chipsy też jadłam - to na pewno sprawiło, że tak dużo przytyłam. Obecnie nie jem jednak dużo - każdy to mówi co mnie zna. Wiem, że na pewno muszę dużo, dużo ćwiczyć aby też ujędrnić ciało i wzmocnić mięśnie po ciąży. Jaką więc dietę zastosować ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witaj ,ja mam zamiar pozbyć sie 10kg i od jutra dukana białkową zaczynam +rowerek stacionarny mam nadzieje że jak dołącze do was to uda mi sie bo samemu ciężko będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zaczynamy wielkie odchudzanie
gościu 12:55 - dodaj sobie jakiś nick, abyśmy mogły się rozpoznać i wspierać :) Razem jest o wiele prościej, dobrze będzie założyć zeszycik i kontrolować wagę oraz znikające cm - dzielmy się tymi przeżyciami, bo to na pewno będzie bardzo trudny okres dla Nas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marikadominika
ok, ten gość to ja Dominika 24l ,masz racje naj trudniej będzie zacząć i przetrwać pierwsze dni ,zeszyt już mam przygotowany teraz tylko zostaje zrobić zakupy i zacząć działać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość z 12:47 - czytałam niedawno, że autora tej diety pozbawiono tytułu doktora, ponieważ ta dieta bardziej szkodzi niż pomaga. To prawda, że stosując się do niej można schudnąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie dla każdego Dietę Dukana niestety nie każdy może stosować. Zaleca się ją głównie osobom, które muszą szybko stracić na wadze, np. przed jakimś ważnym wydarzeniem. Dieta proteinowa bowiem wyklucza produkty, które są źródłem węglowodanów, nie jest więc dobrze zbilansowana, nie dostarcza do organizmu wszystkich niezbędnych substancji odżywczych. Co złego może się stać? Oto kilka wad, z powodu których lekarze nie zalecają długotrwałego stosowania tej kuracji odchudzającej: niedobory pokarmowe brak szybko przyswajalnej energii, co może być zagrożeniem dla mózgu brak witamin rozregulowanie pracy wątroby i nerek na skutek zbyt dużej ilości białka nadmierna produkcja ciał ketonowych Jak widzimy, większość dolegliwości występujących przy prowadzeniu tej diety jest skutkiem zbyt dużej podaży białka. Może to być przyczyną również męczących zaparć – dieta Dukana eliminuje bowiem produkty, które są bogate w błonnik pokarmowy, regulujący pracę jelit. Poza tym, dość częstym problemem osób odchudzających są dyspensje jelitowe, spowodowane zachodzącymi w przewodzie pokarmowym procesami gnilnymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dlatego właśnie dieta Dukana nie jest wskazana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zaczynamy wielkie odchudzanie
No tak, ale jak sama piszesz- są to skutki długotrwałej diety, ale ja tą dietę stosowałabym krótko. Też muszę schudnąć szybko, ponieważ mam ślub kościelny we wrześniu. Czas poszukiwań sukni zbliża się wielkimi krokami, dlatego założyłam sobie, że do marca schudnę już ok. 20kg , a dalej będę podtrzymywać figurę i wciąż ćwiczyć, aby zachować rezultaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamasrama
ja waze 95 chetnie sie przylacze. chociaz ja zakladam dlugoterminowe odchudzanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na dukanie schudłam 10 kg w 3 miesiące. minął rok i efekt jojo znów waże tyle samo. Mąż schudł 25 kg i dostał podagry to jest zapalenie stawu w nodze. Potem zacząl się odchudzaś normalnie czyli więcej ruchu i mnie jedzenia. i trzyma wagę. Córka chodzi na zumbę 2 razy w tygodniu. Schudła pięknie a 73 na 58. i to w ciągu kilku miesięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zaczynamy wielkie odchudzanie
mamasrama - a jaki masz cel ? Ile schudnąć i do kiedy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zaczynamy wielkie odchudzanie
10kg w 3 miesiące to i tak bardzo mało jak dla mnie (chociaż zależy ile kto ma do zrzucenia).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
trzy miesiące i 20 kilo? za dużo! szybko wróci, efekt jojo murowany. Nadal twierdzę, zebyś z diety Dukana zrezygnowała. Najlepsza na świecie to dieta MŻ (mniej żreć;) i ruch!!! i powodzenia:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zaczynamy wielkie odchudzanie
no tak jak pisałam- ja nie jem dużo, więc nie będzie to dla mnie problemem, muszę zrezygnować tylko z przekąsek. A ćwiczyć już zaczynam !! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zaczynamy wielkie odchudzanie
Dziewczyny jak tam ??? Ja dzisiaj wielkich sukcesów nie zaliczyłam, ale pierwsze kroki postawione. Ćwiczyłam 30 minut na orbitreku, jeszcze później planuję trochę gimnastyki na wieczór, ale póki co muszą mi mięśnie odpocząć. Dawno się tyle nie ruszałam i już lekkie zakwasy czuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zaczynamy wielkie odchudzanie
Aha no i dzisiaj zjadłam : lekkie śniadanie - 2 kromki z szynką i ogórkiem zielonym, na obiad zrobiłam chudego fileta z sosem w świeżych pomidorach i kasza jęczmienna, a kolacji jeszcze nie jadłam. Noo i wypiłam 1,5 litra muszynianki ;) A Wy ?? Co miałyście dobrego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jakie macie diety?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×