Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

MLM wady i zalety systemu

Polecane posty

Gość gość

Jak w temacie. Konkretnie i na temat. Zapraszam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wg mnie, jedyną wadą tego systemu jest to, że w całości jest zależny od ludzi, którzy w nim działają czy nawet jedynie uczestniczą. Niestety zawsze się znajdzie jeden z drugim, kto będzie mieszał, kombinował i kręcił żeby to jakoś innemu skubnąć i sobie zagarnąć. Cała reszta, to same zalety! Oczywiście, mówimy o prawdziwym MLM-biznesie, a nie o takim, co wygląda jak MLM. Takich niestety niemało. Chyba nikt o zdrowych zmysłach nie zaprzeczy, że zbudowanie przykładowo międzynarodowej kariery biznesowej: a) bez kapitału b) bez specjalistycznej wiedzy na starcie c) bez konieczności tworzenia systemu biznesu od podstaw jest bardzo dobre?! A tak właśnie jest w prawdziwem MLM-biznesie! :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no tu sie zgodze. Niestety to jest najwieksza wada. Wlasnie przez takich ludzi MLM ma tak negatywna opinie. Mam nadzieje ze to sie zmieni kiedys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zmienić ludzi raczej się nie da. Niestety... Ale, jak radzą nam mędrcy, można zmienić swój stosunek do tego! Mianowicie, liczę na to, że kiedyś system MLM będzie tak powszechny i "normalny", że ludzie przestawią swoje myślenie i zaczną odróżniać WADY biznesu od WAD ludzi w nim uczestniczących! Wówczas negatywna opinia będzie domeną jedynie nieuczciwych firm i porąbanych dystrybutorów, a nie całego biznesu MLM! :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziekuje Sapienti Sat za rzeczowe komentarze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zalety: Zanim rzucisz dotychczasową pracę, trzeba wiedzieć, że owszem, można zarabiać w internecie, ale nie zawsze są to kwoty podobne do tych, jakie za swój serwis dostali właściciele Pizzaportal (120 mln). Druga zaleta e-biznesu jest taka, że pracując w internecie, pracujesz przeważnie z domu. Nie masz nad sobą szefa, który przez ramię spogląda ci, czy nie spędzasz w ciągu dnia zbyt dużo czasu na Facebooku lub oglądaniu śmiesznych filmików(co czasami jest wadą). Kolejną zaletą e-biznesu jest to, że żeby zacząć zarabiać, nie musisz zainwestować zbyt dużo. Mniejsze koszty otwarcia e-biznesu niż biznesu tradycyjnego wiążą się nierozerwalnie także z perspektywą szybszego zwrotu inwestycji. Wady: -trzeba uzbroić się w cierpliwość i przygotować na to, że pierwsze pieniądze pojawią się na koncie dopiero po kilku miesiącach. Fragmenty z: http://podstawybiznesu.pl/zalety-e-biznesu-i-ty-mozesz-zostac-zuckerbergiem/Camillus2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak czy siak jest wiecej zalet niz wad takiej pracy. Wystarczy troche zmienic swoje podejscie do tematu i tak jak pisales uzbroic sie w cierpliwosc a takze nastawic sie na ciezka prace. Ale efekty przyjda i przerosna nasze oczekiwania. Gdy w takim biznesie osiagniemy sukces (mowie tu o MLM a takze o e-biznesie) wtedy juz nigdy nie wrocimy na etat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No nie wrócisz na etat, bo kto przyjmie takiego ze zrytym beretem. No chyba że do odśnieżania ale śniegu brak :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nikt na etat nie bedzie chcial wracac jesli osiagnie sukces w innym biznesie i nei wazne czy to MLM czy e-biznes. Etat to ostatnia deska ratunku, no chyba ze ktos pracuje w jakiejs super hiper extra korporacji czy np NASA hehe takiego etatu to i ja bym sie trzymał :) Zeby byc szczesliwym na etacie to musialbym zarabiac minimum 15 tyz zl miesiecznie, pracowac po 8 godzin dziennie przez 5 dni w tygodniu bez stresow i nerwow z dobrym przyjacielskim szefem i w zgranym zespole. A o taka prace to bardzo ciezko jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie ma zadnych zalet, na tym sie nie da zarobic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"nie ma zadnych zalet, na tym sie nie da zarobic" Bardzo rzeczowy komentarz. Dziekujemy Postarasz sie wyjasnic czemu tak myslisz czy nie masz czasu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafał Ruszkiewicz
Wada MLM: mlm nie ma wad, wady maja ludzie a dokładniej ich tok myślenia. Zalety: - MLM jest legalny, zatwierdzony przez rząd. Trzeba się opodatkować bo nie ma innej opcji. - Trzeba zrozumieć, że aby zarabiać duże ilośc****eniędzy to trzeba zarabiać na innych ludziach...na wielu innych ludziach. MLM to biznes relacji, etycznych relacji, bez kłamstw i krętactwa, kto tak robi jest od razu besztany z błotem. - Nie musisz być specjalistą w temacie - wystarczy, że będziesz wiedział na czym to polega. - Niski koszt rozpoczęcia. Zarabianie od 0 (zera) po nieskończoność. Z tego co ja się doczytałem na różnych forach i z tego co się dzieje w domu z domownikami jak mówi się BIZNES - to wpadają w gniew i mówią, że to fikcja i naciąganie i że to nie działa. Patrząc na domowników to się zastanawiam jak mogą mówić o czymś o czym w ogóle nie mają pojęcia ? :/ Pomijając fakt, że pracują na etacie w CZYIMŚ BIZNESIE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
alez p*********e. co to ?? chec pozyskania nowych ( czytaj - glupich) klientow? sami nie wierzycie w to co piszecie biedaki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"alez p*********e. co to ?? chec pozyskania nowych ( czytaj - glupich) klientow? sami nie wierzycie w to co piszecie biedaki..." x Kolejny rzeczowy komentarz. Z takimi ludzmi jak Ty nic tylko budowac biznesy hahaha poziom dno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
biedaku...prowadze dwie sredniej wielkosci firmy, od lat, wiec o biznesie i jego prawach mi tu nie p*****l. Zatrudniam m.in. ludzi, ktorzy w swoim CV - jak pisza- mieli dluzszy, lub krotszy staz w MLM.Nie bede tu opisywal, co od nich uslyszalem o poprzedniej ich dzialalnosci, jedynie tylko - jeden wielki smiech na sali ....i ich wnoski koncowe - jak mogli sie dac na takie cos nabrac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
scieme walisz rowno. Podziwiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Litość bierze jak czyta się tych nawiedzonych emelemów. Współczuć tylko utraty zdrowia psychicznego. Przecież każdy taki emelemek robi wrażenie tego co uciekł z psychiatryka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Litość bierze jak czyta się tych nawiedzonych emelemów. Współczuć tylko utraty zdrowia psychicznego. Przecież każdy taki emelemek robi wrażenie tego co uciekł z psychiatryka" x Normalna dyskusja sie toczy a ty wyskakujesz z jakas litoscia i psychiatrykiem. Litosc to mnie bierzy jak czytam takie wypociny anty-mlmowcow jak ty. Zal mi tych ludzi i to wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Podnosze temat. Trolle beda miec uzywanie bo oni uwielbiaja pisac o MLM :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może zacznę od pozytywów:1. pracuje się bardziej jak właściciel firmy niż jako pracownik na etacie2. dochody są wprost proporcjonalne do osiągnięć, zaangażowania, talentu3. awans jest automatyczny, wyraźnie określony i niezależny od czyjegoś widzimisie4. osoby wprowadzające z pełnym zaangażowaniem przekazują całą wiedzę - nikt się nie boi, że zbyt zdolny nowy pracownik wyprzedzi go w awansie (chyba że MLM ma wadliwy plan marketingowy)5. zdobywa się bardzo praktyczne umiejętności - prezentacja, autoprezentacja, psychologia, negocjacje, planowanie czasu, prowadzenie rozmów, telemarketing itd.6. koszty założenia działalności są małe: przeważnie 0-300 złw porównaniu do założenia własnej firmy minimalne7. formalności są minimalne - wystarczy podpisanie umowy8. jest to jedyna szansa dla większości osób na większe zarobki - szansa, cokolwiek by mówić - duża czy mała9. robota jest baaaaardzo prosta - powiedzieć maksymalnej ilości osób o swoim produkcie i trafić na takich, którzy mają do tego talent (oczywiście w uproszczeniu)10. i inne.. xxxNo i negatywy1. Za MLM może wziąć się każdy: cynik, oszołom, naciągacz, manipulator - wielu się takim nie potrafi oprzeć i daje się wpuścić w maliny2. MLM jest zbliżony do piramidy finansowej, prawnie w Polsce zakazanej. Założę się, że 9 osób na 10, które coś o tym wiedzą nie potrafią podać sensownych i logicznych różnic3. W MLM, jak w każdym biznesie więcej jest osób, które na tym nie zyskują (czy dopłacają) niż tych co wspięli się na wyżyny4. W MLM jest sprzedawany drogi towar. Trudno stwierdzić, że się przepłaca, bo najczęściej ma on wyjątkowe cechy (przynajmniej w opinii uczestników) a nie ma na rynku identycznych towarów innych firm.5. MLM jest kojarzony (niesłusznie) z sprzedażą bezpośrednią, akwizycją, nagabywaniem znajomych i rodziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Właściciel firmy który natrętnie spamuje i natrętnie molestuje wszystkich znajomych."xpatrz negatywy punkt pierwszy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Trolle beda miec uzywanie bo oni uwielbiaja pisac o MLM" Oni nie piszą o MLM. Oni atakują ludzi, pracujących w MLM. Zresztą, nie tylko ich. Bo im chodzi o wyładowanie ich własnych frustracji z ich marnego, nudnego i nędznego życia. Człowiek zadowolony ze swojego życia NIGDY nie będzie atakował innego, kto stara się o poprawę swojej sytuacji materialnej!!! Wysilić się aby go zmienić jest dla nich zbyt trudne i nudne. O wiele prościej i zabawniej postarać się poniżyć innych i na ich tle wyglądać lepiej. Tym bardziej, mentalność większości Polaków jest taka, że o wiele chętniej poprą narzekających i oskarżających i jeszcze podejmą się licytacji z nimi, kto ma gorzej! Prywatnie nie znoszę Amerykanów i Anglików, ale w jednym chcę im oddać należne - jeśli ich sąsiad poprawia swoje życie, to oni nie starają się go zgnoić (tak jak Polacy), tylko kombinują, jak i swoje życie również wyprowadzić na lepszy poziom. Taka jest smutna prawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jesteś aż tak głupi, że nie rozumiesz jednego prostego zdania ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
In west or masz calkowita racje. I to wszystko da sie zauwazyc w naszym codziennym zyciu. Wielu Polakow robi to w imie zasady "skoro ja nie mam to inny tez nie ma prawa miec."Zamiast sobie pomagac to jeden drugiemu zazdrosci i rzuca kłody pod nogi. Smutne to bardzo.Te glupie trolle zamiast sie wziac do pracy to wola siedziec na forum i obrazac wszystko i wszystkich. Smutne i zalosne.Ale nic na to nie poradzimy. Ja to olewam i dalej robie swoj biznes czy sie to komus podoba czy nie. Bo tu chodzi o moje zycie a nie zycie kogos innego i nikt mojego zycia za mnie nie przezyje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość od podnoszenia tematow
Upik :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pasjonuję się experiental education czyli w polskim (nie najlepszym tłumaczeniu) nauką przez doświadczenie- zgodnie ze starym chińskim przysłowiem: "Powiedz a zapomnę, pokaż może coś zapamiętam, pozwól mi doświadczyć- zrozumiem". Cechą charakterystyczną warsztatów jest ich nie-deklaratywność, niesztampowość- szkolenie bez krawatów. Zapraszam serdecznie www.oceanumyslu.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ten gowniany obwoźny handelek ma jakieś zalety? Dla oszołomionych akwizytorków pewnie ma same plusy ale jak się ma mózg wyprany podczas szkolenia, to co się można dziwić? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×