Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

czy moje dziecko nie jest jeszcze gotowe na nocnik jak to ropoznać

Polecane posty

Gość gość

mój syn ma rok i 4 miesiące. Od kilku dni sadzam go na nocnik, ale posiedzi 2 sekundy i schodzi. Chyba nie wie o co w tym chodzi. Próbować dalej czy odpuścić na kulka tygodni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
z tego co pamietam to rozpoznac to mozna po nast sytuacjach: - dziecko robi siku raz a porządnie a nie posikuje po troche - widać po nim kiedy "coś" robi - np. przykuca itp. a z doświadczenia widze ze takie sadzanie raz na jakiś czas mało daje. Żeby nauczyc korzystac znocnika trzeba sciągnąc pieluszke albo przerzucic sie na tetry - jak mały nie odczuje dyskomfortu z siusiana do majtek to nie bedzie mu sie "opłacało" trenowac nocnika. Ale najwazniejsza jest detrminacja mamy.. jak uwazasz ze ma czas jeszcze - to daj mu ten czas, po co sie stresować. A jak ci zalezy to dokup troche ubran na zmiane - i do dzieła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kobieto poczekaj do wiosny . Bedzie większy i bardziej kumaty . Jak jest cieplo to pusisz go w samych majtach i szybciej załapie o co chodzi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bardzo dziękuje wam za odpowiedzi :) chyba rzeczywiście poczekam jeszcze 3-4 miesiące. Pewnie źle sie za to zabrałam, bo chciałam tylko go przyzwyczaic, oswoić z nocnikiem a powinnam po prostu odpieluchować konkretnie, ale na to chyba nie jest gotowy jeszcze bo nie wie o co mi chodzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale nocnik mu zostaw "na widoku" i czasem z nim pogadaj o tym ze duze dzieci robia siusiu do nocnika. nie zaszkodzi.. a moze pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BeKo
On jest jeszcze mały wiec spokojnie ma czas na pozegnaie pieluchy :) . Poczekaj az zrobi sie ciepło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nocnik zostawiłam koło łóżeczka to do niego klocki wrzucał :) poczekam jeszcze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A wiesz kiedy robi kupkę? Może zaczniesz od sadzania wtedy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ech no właśnie z kupka to będzie problem bo on prawie zawsze robi w czasie jedzenia :( nie wiem jak to rozwiążę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mój woła na nocnik ale ogólnie jest bardzo kumaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
synek za kilka dni kończy roczek, od kilku dni sadzam go na nocnik.. ale wtedy kiedy "zaczyna robić kupę". Czasem już coś jest w pieluszce, resztę robi do nocnika, czasem zdążę całość do nocnika.. a czasem trochę do nocnika, a trochę na leżąco do otwartej pieluchy. Różnie. Mnie nie chodzi o to, żeby on mi dawał znak, że chce na nocnik, na to jest zbyt mały. Raczej właśnie chcę go oswoić z nocnikiem. Probowałam sadzać go kilka razy- tak żeby tylko posiedział- gdy miał chyba 8-9 miesięcy, ale wtedy nie usiedział nawet 15 sekund. Podejrzewam, że to też dlatego, że nie sięgał nóżkami do podłogi, nie mógł ich całych oprzeć. Teraz siedzi na nocniku, bawi się melodyjkami w jeździku, albo grającym samochodem, oglądamy książeczki. w każdym razie na to, by zabrać mu pieluchę w żandych wypadku się nie nastawiam, bo jest po prostu na to za mały. Ale chcę, by nocnik był czymś znajomy, czymś, czego się używa. Czy wiosną, latem da jakoś znak, że chce siku, albo kupę- nie wiem.. chciałabym. Będę większośc dnia (jak będzie ładna pogoda) spędzała na działce, więc będzie i tak chodził bez pieluchy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To że czasem pokażesz, posadzisz, na pewno nie zaszkodzi, nocnik będzie faktycznie "oswojony", i nie będzie traktował go jak nowości do której różnie może podejść. Ja po swoim poznawałam, bo z pieluchą czy w majtkach, na nocnik nie robił nic, nie kontrolował się zupełnie, nie pokazywał w żaden sposób że sika czy kupę robi, nie chował się, nie kucał, nie odchodził na bok... Próbowałam po kilka dni, najpierw z pieluchą, potem bez niej (tzn. że miał majtki cały dzień), efektów żadnych poza non stop zalanymi ubraniami i kałużami na podłogach. Po prostu jak stał, tak lał, ewentualnie zdejmował mokre ubranko jak mu po chwili zaczęlo przeszkadzać. Kiedy był odpowiedni czas, efekty było widać już drugiego dnia, a po dwóch tygodniach spokojnie mogłam go brać na spacer czy w drogę do babci bez strachu że bez ostrzeżenia się zleje gdziekolwiek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
k***a noworodka sadzajcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie lepiej 3 latka,który wszystko je, mówi, układa puzzle ze 100 elementów trzymać w pieluszce jak niemowlaczka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mojego zaczęłam sadzać jak miał 1,8 miesięcy. Był już w miarę kumaty i załatwiał się raz a porządnie .załapał praktycznie od razu. Po 3 dniach miał 100% celności niestety tylko z sikaniem. Kiedy przychodził czas na "grubszą sprawę" chował się do jakiegoś kąta, kładł na brzuszku i podkurczał nóżki i załatwiał sprawę. Wcześniej wołał, sygnalizował ale na nocniku nie potrafił, męczył się i płakał. Więc zakładałam na ten czas pieluchę. Trwało to jeszcze jakieś 3-4 miesiące aż sam poszedł na nocnik, nie wołając o pieluszkę i zrobił co trzeba. Daj dziecku czas, samo załapie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×