Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ewkaaa08

Kindergeld w Polsce

Polecane posty

fajnego masz męża! i ty też niezła świnia jesteś! zadecydowała, żeby na dziecko nie płacił ze swoich ze strachu, że zasiłku jej nie wyśle - a tamten też dobry - zasiłkiem alimenty opękał!!! co za rodzice - współczuję dzieciakowi! Czytanie ze zrozumieniem.... Ja zarabiam po pierwsze i dbam o moje dziecko. Napisałam , że nie chcę go pozywać o alimenty ponieważ nie potrzebuje regulacji prawnych żeby ojciec mojego dziecka na nie łożył robi to z własnej nie przymuszonej woli. Rozumiem , że tak to zrozumieliście ponieważ napisałam , że wystarczy mi kindergeld . Dla sprostowania chodzilo mi o to czy kindergeld może być wysyłany do Polski. Mój mąż na dziecko łoży i sie nim interesuje. Nie mota z podatkami tylko uczciwie je płaci nie korzysta z żadnych niemieckich zasiłków jak co niektórzy pewnie sądzą. Uczciwie pracuje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no to skoro taki uczciwy, to sam będzie ci ten KG wysyłał - więc jaki masz problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dokladnie !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A nie wie ktoś, co się w ogóle stało z wypłatami Kindergeld? czekam już pół roku :( Kontaktowałam się z jedną firmą www.zwrotpodatku.edu.pl i powiedzieli, że niemiecki system zasiłków się reorganizuje. Ale może jest tam ktoś na miejscu, kto dostał zasiłek od razu? Nie ogarniam tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moze i poczekasz kolejne pol a nawet rok a moze i wcale nikt juz nie dostanie tak jak Cameron zrobil w UK tak Merkel czeka na dalsze jego kroki dlatego wyplaty Kindergeldu zostaly wstrzymane. Dzieci nie zamieszkujace w DE najprawdopodobniej nie beda otrzymywac Kindergeldu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćlllll
Tez czekamy rok mimo ze mieszkamy wszyscy razem w DE...niemcom wyplacaja,cudzoziemcom tylko wstrzymuja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Należy się połowa jemu i połowa Tobie. Powiedz mu ,że założysz sprawę w sądzie w DE Najbliższe sądy masz przy granicy Polsko-Niemieckiej. Połowę musi ci zwrócić ,drugą może zachować dla siebie albo jak chce to wpłacić na książeczkę oszczędnościową dla dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale połowa pomniejszona o muj zasilek czy polowa z przyznanej kwoty?i dlaczego tylko polowa mi sie nalezy skoro to ja wychowuje dziecko? opieka spoleczna powiedziala ze nalezy mi sie caly kindergel i alimenty, a w niemczech mowia ze kindergeld nalezy sie jemu bo on tam pracuje i placi podatki i to on decyduje w jaki sposob przeznaczy te pieniadze na dziecko, dodal tez ze dlaczego niemcy maja utrzymywac polskie rodziny zyjace tylko z niemieckich zasilkow i alimentow. to jak to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z poczatkiem roku 2014 Kindergeld nie przysluguje juz dzieciom ktore mieszkaja po za granicami De

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a i jeszcze, on dostal wyrownanie, czy moge starac sie o zwrot tego wyrownania? to za jakies 2-3 lata. powiedzial ze moze mi dawac kase w czesciach i mam mu okazywac faktury i papiery co kupilam dziecku za te piniadze? czy on jest normalny? nie bede sie przeciez rozliczac z kazdej wydanej zlotowki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jaka opieka spoleczna wez kobieto sie nie osmieszaj, te durne baby w polsce :O Co one wiedza na temat Kindergeld, te pieniadze nie sa socjalne tylko na dzieci rodzicow pracujacych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak nie przysluguje jak on dostal??? wiem bo mi powiedzial i wlasnie chcial sie dogadac. ale ja bylam w opiece i powiedzieli mi jakie mam prawa, ze to pieniadze dla mnie bo dziecko jest ze mna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
poczytaj troche w necie, sa matki co dostaja kindergeld na swoje polskie konta, a co? przeciez ojciec i tak dziecka nie wychowuje to niech chociaz placi to co sie dziecku nalezy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pobierając Kindergeld w DE nie możesz brać podobnego w PL Zatem ,połowa pomniejszona o to co dostajesz w PL. Należy Wam się po POŁOWIE ! Wyrównanie jak dostał to połowa należy dla Ciebie jako osoby wychowującej dzieci. Poza tym miał szczęście :) Że otrzymał to wyrównanie , od 2014 koniec KG dla dzieci mieszkających w PL ,identycznie jak w UK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To jak? skoro przyznali to oznacza ze zabiora z koncem roku? Dziecko na bank nie zamieszka w niemczech. I skąd te info, że koniec z kindergeldem dla dzieci mieszkajacych w polsce? masz jakis link? I jak nie moge pobierac w polsce skoro opieka społeczna płaci mi 106zł zasiłku, i te kwote potracaja mojemu ex z kindergeldu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie możesz pobierać w Polsce rodzinnego skoro ,takie są wymogi w DE i nie ważne czy to jest 100zł czy mniej w tym przypadku zapewne odliczą. Skąd wiem ? Mieszkam tutaj wystarczająco długo aby wiedzieć co tutaj się dzieje. Przypadków Polaków ubiegających się o KG na dzieci w PL jest tu mnóstwo ! Czasami mam wrażenie ,że bazują tylko na tym bo z własnej pracy kiepsko im tu jest się utrzymać.A będzie coraz gorzej w sumie to już jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale skoro już mężowi odliczyli to OK załatwiaj sobie połowę kasy od exa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
on zarabia ponad 2 tys e wiec kindergeld raczej mu w utrzymaniu za bardzo nie pomoze skoro ma oddać polowe a alimenty placic musi. Własnie, moge isc o zwiekszenie alimentow dodatkowo? jak udowodnic ze ma taki dochod w niemczech? i czy to prawda ze zarabiajac tyle za graniaca moga mi podniesc alimenty np na 1000-1500zł jak ja tu w polsce nie pracuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ty babo idź sie lecz, koleś robi w DE uczciwie zarabia, tylko dzieki temu twojemu dziecku nalezy sie ten niemiecki zasiłek, a ty patrzysz tylko jak by tu najwiecej sciagnąc? 184e a twoje 106zl - weź sie puknij w czoło, i alimenty chcesz na 1500zl? a sama nie pracujesz? Do roboty bys sie wziela!!!!! Naprawde w takich przypadkach nie powinni dawać matkom Kindergeldu. Miesxzkasz w Polsce pobieraj polski zasiłek, chcesz niemiecki to rusz d**e za zachodnia granice i pracuj a bedzie ci sie nalezec!!!!! Pozniej przez takie gnidy jak ty niemcy uwazaja polakow za pasozyty zyjace w polsce z niemieckich zasilkow!!!!! i po twoim przykladzie widac ze maja racje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi takze przyznano kindergeld w tym mcu (dobry miesiac dla polakow?). Jednak tyle sie juz naczytalem na roznych stronach m.in. na finanzamt.pl i glowe mam wielka! Powiedzcie czy to jest mozliwe aby decyzja byla blednie wydana? Ja ze swoja ex nigdy nie bylismy malzenstwem, mam tylko dziecko, ktore mieszka z nia w Pl. Ja mam tu nowa rodzine - zone, dzieci jeszcze nie mamy. Doszlismy do porozumienia ze kase z kindergeldu bierzemy po polowie no i ja tak jak zgodnie z wyrokiem sadowym bede placil alimenty. Ale czy jest mozliwosc ze oni przyznali mi to nieslusznie i bede musial zwracac zaraz cala kase? Nie wiem czy kluczowym slowem nie jest tu rodzina, bo w sumie z moja ex nigdy nia nie bylismy a dziecko zyje z nia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kindergeld należy się w połowie Tobie i żonie ,więc łaski tu Twojej żadnej nie ma a co do alimentów ,musisz je płacić na dziecko nie ważne gdzie mieszka ,stawki naliczają zarówno sądy w DE jak i w PL od tego ile zarabiasz w kraju w którym przebywasz czyli w tym przypadku w DE. Nie ważne ,że dziecko przebywa w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak tylko ze z tego co slyszalam jak w de ustala ci np 300e alimentow a zonka wyprowadzi sie z dzieckiem do polski to wcale nie musi dawac jej 300e bo koszt utrzymania dziecka w Pl Jest o polowe nizszy niz w De i tym samym moja kumpela dostaje tylko polowe i ma na to wyrok sadu i co zrobi? Nic nie zrobi. A dzieciaka utrzymac trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak tylko ze z tego co slyszalam jak w de ustala ci np 300e alimentow a zonka wyprowadzi sie z dzieckiem do polski to wcale nie musi dawac jej 300e bo koszt utrzymania dziecka w Pl Jest o polowe nizszy niz w De xxx jak o połowę niższy, skoro ceny w sklepach po przeliczeniu na euro są takie same a nawet wyższe???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do autorki; jest takie cos jak ..rozlakowe.. dostaje rodzic ktorego dziecko mieszka poza granica D.lecz wowczas Kindergeld sie nie nalezy;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ceny w PL są te same ,alimenty nalicza się nie od tego gdzie kto mieszka tylko od twojego zarobku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Właśnie, jak to jest. Chciałabym isć o zwiekszenie alimentow, moj ex facet zyje w niemczech i nie wiem ile zarabia, moze 1500-2000e, ma zone niepracujaca i dziecko z nia na utrzymaniu. Ja za to mam zasadzone w Pl 300zl alimentow no i dostaje od niego extra 400zl. Ja w Polsce nie pracuje, pobieram tylko zasilki m.in rodzinny w wys 106zl. Czy to prawda ze musze udowodnic ze dokladam drugie tyle do wychowania dziecka? Moja kolezanka mowi ze mam cieszyc sie ze dostaje wiecej ale skad mam pewnosc ze on bedzie mi placil co miesiac tyle? Czy sad moze mi przyznac alimenty np. W wys 1000zl jak ja nie pracuje??? I czy np jak nie bylismy nigdy malzenstwem mam prawo sama utrzymywac sie z tych alimentow tzn cos sobie kupowac? I czy bede musiala udowodnic ze koszt utrzymania dziecka to 1000zl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
oczywiście ,że uznają Twoje koszty utrzymania przecież podobnie jest też w polskich sądach ale jednakże zapłacisz alimenty od dochodu z kraju w którym pracujesz :) Na dziecko się nie oszczędza przecież a dwa zanim je się pocznie należy dobrze się zastanowić. Ono na świat się nie prosiło ! Dwa , jeśli już jest to należy co uważam za bardzo dobre wyjście rozsądnie się dogadać w kwestii alimentów oraz zaspokojenia jego podstawowych potrzeb. To również się tyczy Kobiet które często jak zauważyłam w swej zawiści wolą się sprzeczać i biegać po sądach jak kulturalnie się dogadać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co do nie pracujących Kobiet które wychowują dzieci do lat 3 przez co nie są w stanie podjąć pracy na cały etat. Również należą się im alimenty tylko tym Kobietom które były w związku małżeńskim z tymże mężczyzną. Inaczej pozostaje takowym dogadać się z ex partnerem co do alimentów na dziecko oraz małego wsparcia finansowego dla niej samej bądź opłacenia przedszkola żłobka tak aby takowa pani mogła podjąć jakąś prace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do Pana z wczoraj mieszkam w DE :) uwierz mi ,że wiem jak to się tutaj ma i dziękuj Bozi że twa ex partnerka nie mieszka w DE inaczej byłbyś ...biedniusi jak myszka kościelna. Nie pisze tego złośliwie tylko wiem jak to wygląda tutaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nawet jak nie byli malzenstwem to naleza sie alimenty na utrzymanie kobiety? Moze koles z racji ze oboje uprawiali sex ma ja utrzymywac do konca zycia? A jakby nie patrzec do g****u chyba nie doszlo, wiec to byla wspolna decyzja o wspolzyciu. Tam jedna pani pisala ze dziecko chodzi do zerowki? To ile ma lat? 5? To nie moze chodzic do pracy? Zoneczki to wiadomo ze sie ustawiaja w kolejce po kase, niestety nie oddzielisz matki od dziecka chlopie wiec do 24 roku zycia bedziesz utrzymywac nieroba :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×