Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Zycie jako konkubina

Polecane posty

Gość zwolenniczka konkubinatu
Ja nie biorę ślubu bo dzięki temu mam większą zdolność kredytowa .Wszytkie długi sa na mojego konkubenta . Jakby co to jestem czysta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a odpowiadajac na pytanie dlaczego chce ochrzcic moje dziecko: skopiowalam Ci fajna wypowiedz kogos na tym forum: Otóż chrzest jest sakramentem, którego udzielić może tylko osoba duchowna (wyjątek stanowią ekstremalne sytuacje zagrożenia życia, kiedy noworodek może nie przeżyć do oficjalnego chrztu - wówczas dopuszcza się aby chrztu udzieliła osoba świecka - rodzic, lekarz, pielęgniarka w szpitalu etc). Dodatkowo takie wyjątki są dopuszczalne dlatego, że chrzest dla Kościoła jest podstawowym, najważniejszym sakramentem, kolokwialnie mówiąc jest "obowiązkowy" dla każdego. Natomiast sakramentu małżeństwa NIE udziela ksiądz! Sakramentu tego małżonkowie udzielają sobie nawzajem - ksiądz jest jedynie świadkiem tego sakramentu. Zatem po ślub de facto nie musisz iść do kościoła - można się uprzeć i sobie w domowym zaciszu ślubować - ważność (oczywiście moralna, powiedzmy wobec Boga) takiego sakramentu jest identyczna jak takiego zawartego w kościele. Różnica jest formalna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mierczkowata a dlaczego ty teraz masz nik "zwolenniczka konkubinatu"?..Jak juz chcesz udawać kogoś innego to zmień ten c*****y styl pisania ale 13 letnia dziewczynka . Kropka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
po co chrzest dziecka skoro ktos zyje bez slubu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A mnie zastanawia jedna rzecz ! Dlaczego konkubiny przyjmują oswiadczyny choć nie chcą brać ślubu.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jeszcze nie słyszałam o takim wypadku, żeby się ktoś konkubinie oświadczał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przyjęłam oświadczyny 13 lat temu potem się rozmślina teraz po tylu latach boje się brać ślub jest między nami dobrze wiec nich tak pozostanie ile się da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
z powodów dyplomatycznych;) łatwiej odlec niechciany slub, natomiast jak sie na propozycję odpowie od razu: nie, nie chcę slubu to najczęscie bedzie dym;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Byłam konkubiną i przyjęłam oświadczyły. Jednak mimo upływu lat, narzeczony nie chciał wyznaczyć konkretnej daty. Zerwałam z nim. Teraz jestem żoną kogoś innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja jestem zareczona jestem konkubina mamy dziecko a mój narzeczony o slubie nie mysli ja juz przestalam go naciskac nazywam go ladnie konkubent a nasz zwiazek konkubinat jak sie pyta co z nim sie stanie jak umrze to mowie mamusia Cie pochowa jak zwloki z Anglii sciagnie bo ja po Tobie spadku nie dostane ani wdowa nie bede a zycie bedzie dalej plynac.Marzylam o innym zyciu takze pewnie i tak go zostawie bo konkubina do konca zycia nie chce byc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Konkubina materacowa dziewczyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konkubent przspisy
Chcialabym zalorzyc fundacje komkubencki nie wiem gdzie sie zaklada mam duze doswiadczenie itd wiem co sad potrawi zrobic i adwokaci prosze o kontakt 663551061

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konkubent przspisy
Chcialabym zalorzyc fundacje komkubencki nie wiem gdzie sie zaklada mam duze doswiadczenie itd wiem co sad potrawi zrobic i adwokaci prosze o kontakt 663551061

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konkubent przspisy
Chcialabym zalorzyc fundacje komkubencki nie wiem gdzie sie zaklada mam duze doswiadczenie itd wiem co sad potrawi zrobic i adwokaci prosze o kontakt 663551061

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×