Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

brak rodzielnosci majtkowej

Polecane posty

Gość gość

witam,jestem po rozwodzie rozwod jest juz prawomocny z calkowitym orzeczeniem winy po stronie meza,w trakcie trwania zwiazku malzenskiego nie bylo miedzy nami rozdzielnosci majtkowej.maz ustalil ze mna ustnie ze to co jest w domu czyli meble,sprzet agd,rtv zostawia mi.pytanie brzmi?czy po rozwodzie on ma prawo zabrac mi te rzeczy?albo gdyby byla sytuacja ze zjawi sie komornik i bedzie chcial sciagnac naleznosc z bylego meza bedzie mial prawo zajac mi jakies przedmioty?jak to wyglada ze strony prawnej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Twoje to to na co masz papier, proste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a jesli faktur nie mam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po rozwodzie jest podział majątku dorobkowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tzn?jestem w tym temacie zielona!on nic z tym nie chce robic,powiedzial krotko wszystko zostawiam tobie i dzieciom dom nalezy do wlasnosci mojej matki.co ja mam zrobic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no jak to co? Zabrać wszystkie rzeczy których jesteś właścicielka i te które obiecał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pierdo...ąć sie w łeb gumowym młotkiem. Wiedziałaś jak sie rozwieźć z orzeczeniem winy? Wojuj dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja p*****le mam te rzeczy,tylko teraz przedstawiam sytuacje:przychodzi komornik bo byly maz ma zadluzenia. ma meldunek w niemczech tymczasowy.w pl mimo wymeldowania z domu mojej matki wszelkie listy od komornika przychodza na ten adres.chce zajac np.meble mowie ze jestesmy po rozwodzie.on mi powie prosze predstawic fakture ze sa pani a nie bylego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
owszem wywalczylam rozwod z jego winy jak i ograniczenie wladzy rodzicielskiej bo zyje na marginesie spolecznym,a dzieci moze odwiedzac tylko w domu pod moim nadzorem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Komornik ma w doopie 3 tys.faktur. I 25 tys. rachunków. Masz udowodnić że jesteś właścielką tego krzesła (podział majątku). Nie masz dowodu że to WYŁACZNIE twoje - do wora. Cwaniarko ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale jak mam udowodnic ze to krzeslo jest moje a nie jego!NIE MAMY PODZIALU MAJATKU!wogole o tym mowy nie bylo na rozprawie!nie powiesz mi ze on powiedzial zostawiam ci wszystko i tak jest.jak to sie mowi umowa na pysk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Spisz z nim umowę i tyle, wtedy komornicki niczego nie ruszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wlasnie takiej odpowiedzi oczekiwalam DZIEKUJE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jaką umowę ona spisać głupia podpowiadaczko ? Komornicki ma takich umów pełną kotłownię. Pali nimi w piecu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to co ja mam zrobic?prosze o podpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w domu Twojej matki chyba rzeczy są matki, powiesz że masz tylko co na sobie bo więcej nie musiałaś nic kupować bo było matki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Umowę z byłym mężem, tłumoku. Mąż ma oświadczyć, że to i siamto należy do autorki. Ona sama nie powinna się przyznawać, że coś należało do niego (to są rozliczenia między nimi i nikt nie musi o tym wiedzieć), tylko twierdzić, ze niczego należącego do eksa nie ma. Komorek wyśle pracownika, ten się rozejrzy, popatrzy, spisze protokół i tyle. Nie odbieraj jego pism, ani avizo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A następnie wybierz sobie most pod którym zamieszkasz. Długo trzeba płacić! Ten kraj zaczyna się cywilizować!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak to wogole jest mozliwe w ze on wymeldowal sie do panstwa niemiec?i to wszystko widzialam ten papierek z gminy.obywatel Polski moze byc nie zameldowany w pl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jesli maz narobił długi w czasie trwania małżeństwa to przepisanie teraz wszystkiego na Ciebie nic nie da> Nie wiem jakie długi ma mąż ale istnieje opcja ze bedziesz je z nim spłacac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
z zakladu pracy nie odprowadzane skladki zdrowotne,praca w niemczech a teraz tym zjmuje sie kruk.listy przychodza bez podpisu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rozdziobią was Kruki i wrony. I kombinacje rozwodowe nie pomogą. Idziesz do WORA!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
az tak sie tych krukow jak i wron nie boje,moge rownie dobrze powiedziec ze to co jest w tym domu nalezy do mojej matki,a w domu nie bylo nic robione pod czas trwania zwiazku malzenskiego.....tylko opalalam,sie w Grecji za pieniadze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zależy za jakie pieniądze. A poza tym kruk to niepoważna firma. Powodzenjia w dziobaniu kruka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Komornikowi wysyłasz pismo, z kopią wyroku rozwodowego i informacją, że za długi byłego męża nie odpowiadasz, z tego co ci wiadomo mieszka za granicą ale miejsca jego pobytu nie znasz. Nie wpuszczasz komornika do domu, bo nie jest już domem twojego eks męża. Musiałby mieć tytuł egzekucyjny NA CIEBIE, żeby się czegoś od ciebie domagać. Nawet żona nie odpowiada za długi zaciągniete bez jej zgody. Dom należy do twojej matki - komornik nie może tam po prostu wejść, i szukać rzeczy należących do twojego eks-męża, który nie jest tam już zameldowany (więc nie mieszka) - bo i z jakiej racji? zajmie krzesła - na jakiej podstawie jest w stanie ocenić, że to eksa, a nie teściowej, która jest właścicielką domu? Nie wolno ci odbierać korespondencji adresowanej do eksa. Oddawaj listonoszowi z adnotacją że adresat wyprowadzil się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Obywatel Pl nie ma obowiązku być zameldowany w kraju w którym nie przebywa. Umowę możecie spisac taką, że to nigdy do niego nie należało, więc nie stanowiło wspólnoty tylko było Twoim odrębnym majątkiem i komornickiemu nic do tego, ponieważ od dawna współmałżonek nie odpowiada za długi drugiej strony. Bez umowy musisz stwierdzić, że to bylo i jest Twoje, on tylko uzytkowal i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dokładnie, wcześniej pisałam o nieodbieraniu korespondencji, ale nie wspomniałam o adnotacji. Można to zgłosić także na poczcie. Ja zgłaszałam, po kupnie mieszkania, bo mi cudze pisma przychodziły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
adres meldunku tymczasowego w niemczech znam bylegi jak i jego nr.konta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A co myślicie o wierzycielu*? *nie mylić z komornickim! Myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przepraszam ze blad,,bylego,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×