Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

czy oplaca sie przeksztalcac na gaz samochod

Polecane posty

Gość gość
Spalanie benzyny też zależy od stylu jazdy. Może babeczka jeździ nieekonomicznie. W takim wypadku instalacja gazu jest konieczna. Jeszcze słyszałem ostatnio, że mają podatek na benzynę nałożyć w Polsce tak, że będzie droższa 7-9 groszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przejechałem 500 tysi kilometrów swoim prywatnym fordem 2 litry i powiem wam że nigdy więcej gazu już nie chcę i nie założę !!! podcieranie doopy szkłem przestało mnie interesować !!! :D 🖐️ :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tam nie rozumiem skąd w niektórych taka niechęć do gazu. wiadomo, jak się zakłada najtańszą instalację i jeszcze robi montaż po kosztach, to to nie może działać. na początku po prostu trzeba zainwestować, żeby się opłaciło. Radzę poczytać trochę na forach, jak na przykład: http://www.forum.agcentrum.pl/viewtopic.php?t=430

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A może napisz dlaczego już nigdy na gaz się nie zdecydujesz? Może zakładałeś instalacje u jakiegoś lewego mechanika? może oszczędzałeś na podzespołach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To jest fakt - jak się oszczędza na montażu instalacji i samych częściach, to potem są kłopoty. Takie rzeczy trzeba zakładać i renomowanego specjalisty, eksperta i najlepiej takiemu gościowi zaufać i montować to co on dobierze konkretnie pod dany model samochodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamforaPac
Podobnie jak autor/autorka wątku rozważam przerobienie samochodu na gaz. Od czego zacząć? Najpierw zrobić reaserch w sieci (chociaż szczerze mówiąc słabo się orientuje w temacie), czy może mogę pojechać z samochodem do warsztatu i tam zapytać się mechanika o zdanie? Poza tym czy wszystkie samochody nadają się do jeżdżenia na LPG?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamforaPac
Aaa, no i polećcie mi jakiś warsztat specjalizujący się w lpg w Warszawie lub okolicach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ile powinna kosztować porządna instalacja? 2 tys? więcej? nie chcę kupować jakiegoś taniego szmelcu i się potem martwić. jestem sama i w ogóle się nie znam na samochodach, a że dużo jeżdżę, muszę szukać oszczędności. i myślę, że gaz to jest to. tylko zależy mi na tym, żeby było solidnie i bezpiecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To zależy od samochodu, nowoczesności twojego silnika, oczywiście podzespołów. Uważam, że 2000 zł to trochę za mało. 2500-3500 raczej. Jak napisałaś, lepiej zainwestować w dobrą instalacje bo i będzie wtedy auto paliło mniej i nie straci na mocy. No i oczywiście nie powinnaś mieć wówczas jakiś nieporządanych niespodzianek technicznych. A gdzie chcesz robić tę instalacje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julka19xx
10 litrow benzyny to nie jest jakies duze spalanie.Moj tyle pali a po zalozeniu gazu 12 litrow.samochod bmw 1.8 silnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może i nie dużo, ale na "średnią" polską kieszeń wychodzi z takiego jeżdżenia dużo pieniędzy i tak. A gaz można w samochodzie zaistalować i koszty tnie się o jakąś połowę. A samo założenie instalacji zwraca się nim się człowiek obejrzy. U siebie do Passata założyłem Zenit pro direct i zwrócił się momentalnie. Początkowo wogóle myślałem, że założenie instalacji gazowej do silników z bezpośrednim wtryskiem paliwa jest raczej złym pomysłem, a tu proszę! Passat nie stracił mocy, radzi sobie we wszystkich warunkach pogodowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jak zakładałeś instalacje u siebie to miałeś polecony warsztat samochodowy, czy poszedłeś "z ulicy"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nigdy nie idzie się do warsztatu z ulicy. najlepiej poczytać sobie opinie na forach albo korzystać z jakiś fajnych wyszukiwarek, jak np: http://ekspertlpg.pl/znajdz-eksperta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KarolinaWW
Masz racje. Warto wczesniej trochę poczytać o firmach które instalują gaz. Dzięki temu wiemy gdzie najbardziej sie to opłaca zainstalowac gaz. Z tego co ja wiem to ta firma http://landi.pl/ do lat montuje instalacje gazowe i jak sie zdecyduje by do mojego samochodu dorzucić gaz to na pewno postawie na nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oczywiście, że opłaca się przekształcić samochód na gaz. Solidną instalację Lpg za uczciwą cenę zamontowała mi ta firma: http://autogaz.com.pl/o-nas/#. Na pewno chętnie udzielą wszelkich wskazówek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klitek
Ja jak już montuję LPG to wolę robić to u polskich firm. Dobre opinie słyszałem o AG Centrum. Robią dobre sterowniki (Zenity Pro) no i dostraczają wszystkie podzespoły, dzięki czemu łatwiej o dobrą konfigurację. Na rynku konkurencja jest duża, więc jest w czym wybierać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
AGC jest jak najbardziej okey. Oni mają też gęstą sieć warsztatów na terenie całej Polski i dbają o fachowość pracujących tam mechaników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też jest taka sprawa, że udało im się opracować niezawodną technologię lpg do silników z wtryskiem bezpośrednim. Chodziły pogłoski, że samochody z takimi silnikami już się nie nadają do instalacji LPG, a jednak AGC pokazało, że wszystko jest możliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
oczywiście ze opłaca się zamontować instalacje gazową w samochodzie. Ja jeżdżę na gazie i to mi się opłaca. Dużo jeżdżę swoim samochodem ponieważ prowadzę działalność gospodarczą. Montaż instalacji wykonała mi firma http://autogaz.com.pl/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niezłe ceny mają w Auto Gaz Śląsk, na ich stronie jest pełne info o ofercie -autogaz.com.pl. Ja tutaj instalowałem LPG i nie narzekam. Cenowo nie wyszło źle, ale przy okazji nie odwalili mi fuszerki. Pracują na częściach od Tartarini, więc nie jest to jakaś chińska tanizna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam wszystkich w związku z rosnącą ilością spamerów , radzę o ostrożnaść podczas wyboru gazu. Coraz większa liczba ściemnionych kąt pojawia się na forach. Jest to bardzo złe zjawisko, praktycznie każdy wątek kończy się tak samo, czytaj wybraniem danego montażysty, zagazowaniem. Nazwy tych wątków także są dziwne - dobry gaz- idealna instalacja do toyty. Zapraszam po więcej informacji do http://lpg-forum.pl/czy-polecicie-energy-gaz-polska-w-warszawie-t10729-75.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moim zdaniem się opłaca. Jakiś czas temu serwis www.autogaz.com.pl z Katowic zamontował mi instalację lpg w samochodzie i zauważam dużą oszczędność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jasne, nadal się opłaca, a jak masz wątpliwości zajrzyj na stronę optimagas.com , tam dowiesz się wszystkiego na temat instalacji i bez problemu dobierzesz zestaw dla swojego samochodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×