Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Kogo na świadkowa

Polecane posty

Gość gość

Sprawa wygląda tak. Mój narzeczony na starszą siostrę, pannę. Ja sama mama również 2 siostry młodsze. Ślub zaplnowany, myślimy o swiadkach. Przyszły mąż nie ma nikogo kogo mógłby poprosić. Ani brata, kuza, kolegi jakiegoś dobrego. Będzie więc musiał wziąć kogoś z mojej strony. Myślał o partnerze, którejś z moich sióstr ( jego jest sama). Czy wypada poprosić dwóch świadków z mojej strony? Bo jeśli narzeczony poposi któregoś z chłopaków moich sióstr to już wypada ze świadkowa była jego partnerka. Ale wtedy co z siostrą narzeczonego? W ogóle czy szłyszeliście o tym, że świadek i świadkowa MUSZĄ być kawaleram/panna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej. U nas będą oboje z jednej strony ale trochę inaczej bo ja biorę jako świadkową siostrę cioteczną mojego narzeczonego która chodzi z moim bratem ciotecznym ale że mój już dawno temu powiedziała że jego świadkiem będzie jego brat cioteczny tak więc bedzie tak jak chcę. I nie widzę w tym problemu. A u znajmych na weselu było małżeństwo świadkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ciotka sołtyska lub mama

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moj narzeczony ma dwoch braci i jeden z nich bedzie swiadkiem. Ja mam siostre, ale swiadkowac mi bedzie przyjaciolka (mezatka).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To nie prawda,że świadek musi być kawaler czy świadkowa panna.U męża świadkiem był kolega,który jest żanaty a u mnie świadkową była przyjaciółka,która jest mężatka. Autorko a Twój przyszły mąż jakie ma relacje z siostrą? Dlaczego nie chce jej? Ale jeśli czuje potrzeby by nikt nie był z rodziny to spoko,w końcu to jego sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
weźcie swoje siostry, on swoją, Ty swoją (straszą tzn drugą w kolejnośc**** Tobie) i po problemie. Wiele razy już widziałam, że świadkowali np braci młodych bo nie mieli kogo innego, albo nie chcieli. Nigdzie nie jest napisane, że Pan młody musi mieć świadka mężczyznę, a Ty kobietę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie muszą być ani kawalerami/pannami, ani nawet nie muszą być w komplecie "facet-kobita". Mogą być dwie kobiety np. Ja z kolei kiedyś byłam świadkową u przyjaciółki jako panna, w dodatku bez osoby towarzyszącej na weselu, a świadkiem był żonaty kumpel młodego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko a Twój przyszły mąż jakie ma relacje z siostrą? Dlaczego nie chce jej? Bardzo dobre! ja tez ją lubię. BArdzo się angażuje w przygotowania. Bedzie nam dekorowała sale,kościół. Tylko jakos tak nam się wydaje ze wiecie panna młoda swiadkową a pan młody świadka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Nie muszą być ani kawalerami/pannami, ani nawet nie muszą być w komplecie "facet-kobita". Mogą być dwie kobiety np. Ja z kolei kiedyś byłam świadkową u przyjaciółki jako panna, w dodatku bez osoby towarzyszącej na weselu, a świadkiem był żonaty kumpel młodego." No i jak to wtedy jest właśnie. kto z Toba siedział obok przy młodych? Sama? Jak się bawiłaś? Bo wiadomo ze swiadek ze swoją kobietą. Tego tez się obwaiamy ze siostra narzeczonego pójdzie sama, bo nie ma kogo poprosić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas (małopolska) przy młodych siedzą rodzice, lub młodzi mają swój prezydialny stolik tylko dla siebie, a wiadomo, ze za dużo przy nim nie siedzą, więc po co maja tam siedzieć samotne dwie czy cztery osoby czyli świadkowie/ rodzice etc.- bezsensu. A świadków zaprasza się oczywiście z osobami towarzyszącymi, czy też mężami/żonami, dziećmi etc. Świadek jeśli nie żonaty to ma prawo przyjść z kim chce i bawić się także z kim chce, w końcu na weselu to Wy i Wasi goście mają się dobrze bawić i wypada zaprosić taką osobę ze swoją os towarzyszącą. Jeśli świadek to znajomy to posadzić ze znajomymi, jeśli kuzyn, brat to wiadomo z rodziną etc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ciekawe bo ja też okolice krakowa i zawsze młodzi siedzą ze swiadkami i ich osobami towarzyszacymi:). Nie spotkałam się z inną sytuacją. Tak oficjalnie posiedzi, przy daniach gorących bo wiadomo ze tak to zabawa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×