Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość GrzecznaAga27

Owulacja przed samym okresem jest możliwa

Polecane posty

Gość gość
Dostałam zdjęcie pęcherzyka(lekarz prywatny z b.dobrą opinią) i napewno nie jest to krwawienie okołoowulacyjne trwa trzeci dzień z dużą ilością krwi i złuszczającym nabłonkiem...Mam 39 lat i wiem jak wygląda moja miesiączka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
skoro dostałaś miesiączkę po 4 dniach, to owulacji z tego pęcherzyka nie było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tego jestem pewna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no to o co Ci chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pewna jestem bo to raczej niemożliwe, owulacja i miesiączka w jednym terminie.... Tylko w takim razie co?...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
często uwalniana jest więcej niż jedna komórka jajowa, jest ich 2-3, przy czym jeden pęcherzyk jest tzw. dominujący i to z niego dochodzi do owulacji, a reszta jest wchłaniana i zapewne tak też było w tym przypadku, nic niezwykłego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ojoj sporo agresji w niektórych wypowiedziach (tych starszych). Ja mam owulacje krótko przed okresem, ciężko było więc zajść w ciąże, ale się udało, ciąża bez komplikacji donoszona :) Można mieć owulacje parę dni przed okresem, ale dni, nie godzin :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jest to możliwe że zaraz po owulacji w ciągu paru dni jest okres ale raczej małe szanse żeby z takiej owulacji była ciąża, bo to znaczy że progesteron potrzebny do zagnieżdżenia nie wyrabia. Zazwyczaj przypadki typu "zaszłam w ciąże tuż przed okresem" to sa sytuacje w których kobieta nie obserwuje dni płodnych tylko je wylicza i prawdopodobnie to "przed okresem" to w rzeczywistości było przed spodziewanym terminem miesiączki a nie przed faktycznym, bo przecież miesiączki nie dostaje. Teraz w większości przypadków można to sprawdzić poprzez badanie USG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
właśnie dlatego dni płodne powinno się wyznaczać na bieżąco. Nie jest to trudne, zresztą zawsze można skorzystać z urządzenia, które w tym pomaga. Bardzo dobre są mikroskopy owulacyjne i komputery cyklu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czym różni się jedno urządzenie od drugiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na stronie naturalnej płodnosci masz pokazane obydwa urządzenia :) Wejdź i poczytaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to ja obalę mit!! w wtorek byłam u gina robił mi usg do pochwowe z tego co się dowiedziałam a zarówno przestraszyłam bo z mężem ciutkę nie uważaliśmy. gin stwierdził że miałam owulację i nawet do zatoki douglasa polała się woda ;p;p dzisiaj w sobotę dostałam okres xD masakra w poniedziałek dzwonię do niego i pewnie dozna szoku bo miałam mieć za 2 tyg miesiączkę ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czasami faza lutealna jest tak krótka że jest to możliwe. Ale tu raczej jest mowa o kilku dniach a nie 2, 3 dniach. I wtedy szans na ciąże praktycznie nie ma bez jakiegoś zewnętrznego wspomagania. do zagnieżdżenia potrzeba przynajmniej 6 dni a przy niskim progesteronie jest to niemożliwe. Czasami może być tak że nie jest to jakaś powtarzająca się sytuacja tylko jednorazowa sytuacja. Owulacja nie musi być w każdym cyklu taka sama, wytwarzać takiej samej ilości hormonów itd. Krwawienie międzycykliczne może przypominać okres. Ja miałam krwawienia międzycykliczen ale niezbyt obfite i to może ze 2, 3 razy w życiu. Ale moja siostra miała gdzieś tak koło 16 roku życia takie co przypominały miesiączkę i mama z nia poszła wtedy do lekarza bo okres niby mniej więcej co 2 tygodnie i anemia itp. Lekarz stwierdził że to krwawienie miedzycykliczne i potem jej w ogóle te w krwawienia w środku cyklu zniknęły i miała normalnie co miesiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość 2016.06.16 na stronie naturalnej płodnosci masz pokazane obydwa urządzenia usmiech.gif Wejdź i poczytaj. Dzięki. Zainteresował mne cyclotest myway. Czy któraś z was go używa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LuzikAga
Musi być możliwa owulacja tuż przed określenia, ponieważ ja właśnie teraz tak miałam I musze zapytać ginekologa jak to sie stało. Niech mi nikt nie mówisz, że to nie prawa, bo od kilku miesiecy robie (dobre...I drogie) testy owulacyjne. W piatek i sobote miałam uśmiechnieta buzie na owulacje, a w niedziele dostałam okresu. Nigdy tak nie miałam... Wiec zdziwiona byłam bardzo, zapytam mojego gino jak to możliwe...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
co do komputera. Mam ten model od pół roku i szczerze mówiąc nie zamienilabym go na nic innego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam czy jest mozliwe aby miec w 16dc jajeczkowanie a w 21dc miesiaczke byla mocna lecz boli mnie lewy jajnik i podbrzusze czy to mozliwe a zeby byla to ciaza???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moj test owulacyjny elektroniczny pokazuje mi 4 dni płodne przed okresem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×