Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Lool77

Prawa rodzicielskie

Polecane posty

Gość Lool77

Witajcie. Rozwiodłam się 4 lata temu bez orzekania o winie. Nie było wyznaczonych okresów opieki nad dziećmi. Dzieci mieszkają ze mną, a ex maż zabierał je kiedy chciał, albo kiedy ja gdzieś wyjezdzalam. Jeśli teraz chciałabym to zmienić żeby dzieci były u ojca co drugi weekend to jakie muszę mieć argumenty? Czy mogę w ogóle to zmienić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pogadaj z ojcem dzieci, może nie będzie miał nic przeciwko. A kontakty zawsze można ustalić sądownie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czterdziecha co ma pecha
Marne szanse.Tatuś zaraz sobie przygr**** jaką panią i dzieci beda persona non grata.W Polsce jest odgórne przyzwolenie na przestanie być ojcem - od sądów, przez pracodawców po następne partnerki, które strzelają focha na alimenty, opiekę i pomoc matce swoich dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czterdziecha co ma pecha
puszczam się na prawo i lewo jak to ciało w bezwładności :classic_cool: 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czterdziecha co ma pecha
Dowc*pnić kafeteryjny - tatuś frustrat zapewne, alimenciarz.albo głupia baba co z takim żyje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czterdziecha co ma pecha
Sąd nie może nakazać ojcu opieki nad dzieckiem.Teoretycznie ojciec ma w myśl przepisów z 2009 roku odwiedzać dziecko.tylko jak go do tego zmusić.nie ma zadnych sankcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A mamusie chciałyby sobie przygr***** jakiegoś pana, ale z racji starości, brzydoty i paskudnego charakteru - nie ma ..uja dla mamusiek. Niestety ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czterdziecha co ma pecha
Ależ ty mnie gościu lubisz.Chyba zobaczyłeś w opisywanych przeze mnie facetach samego siebie.Albo jesteś wredna zrzędliwą babą, przy której ja jestem łagodna jak sarenka I nie rób of topu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lool77
Mój ex maz ma nowa żonę i z nią jedna córeczkę. Płaci ma systematycznie 4tys alimentów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lool77
Ale przez to ze nie mamy ustalone sądownie kiedy kto zajmuje się dziećmi on bierze je kiedy chce i informuje mnie o tym np dzień wcześniej dlatego ja nic nie mogę sobie zaplanować. A tak wiedzialabym ze np ten weekend mogę gdzieś wyjechać bo dzieci są u niego. On chce żeby zostało tak jak jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
O! Co tu napisałaś: "albo kiedy ja gdzieś wyjezdzalam." A kto z nimi zostanie jak wyjedziesz nie w jego weekend?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lool77
No właśnie chodzi o to ze wtedy mogłabym planować wyjazd wtedy kiedy dzieci są u niego, a teraz nic nie mogę zaplanować. Zawsze jak chce gdzieś wdychać to jest problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Masz dobry układ i dobre relacje, ale musisz to spieprzyć? Nowe portki powiewają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lool77
Chodzi motylkowym o to ze chce czasami coś zaplanować. Np teraz mowię mężowi, ze wyjeżdżam na 2 tyg on mówi, ze on w tym samym terminie wyjeżdża na tydzień i już jest problem. Prawa rodzicielskie mamy równe i powinien się dziećmi zajmować tyle samo co ja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To musisz do ex " słuchaj weź dzieci wtedy i wtedy bo wyjeżdżam " co za problem sadowy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lool77
Właśnie, ze zawsze z tym jest problem bo albo go nie ma, a jego nowa żona nie będzie się zajmować naszymi dziećmi bo ma własne i tak w kolko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To jak ty wyjedziesz na dwa tygodnie, jak on będzie miał tylko weekend? Z rozumem toś ty sie daawno nie widziała ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lool77
No tak chce mu ograniczyć swobodę bo uważam ze skoro mamy równe prawa powinien dzieci wychowywać tak jak ja. Przebywać z nimi dłużej a nie zabierać w piątek po południu i w sobotę rano przywozic !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lool77
Ale dlaczego mój mąż nie może wziąć raz w roku dziecka na 2 tyg skoro dzieci są cały czas u mnie bo co bo pracuje od 8 do 17 ja tez pracuje i muszę sobie jakoś radzić to niech on tez sobie radzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czterdziecha co ma pecha
czasem strzelam z palca pod przemówienia Bartoszewskiego :classic_cool: 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uśmiechałaś się widząc jego pogrążoną minę w smutku kiedy zabierałaś na własność dzieci. Dzisiaj twoja młoda miłość powinno go g***o obchodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lool77
Rozwod był dlatego, ze mnie zdradzał. Zrobiłam to bez orzekania o winie bo chciałam żeby było szybko z głowy Pytałam was o to czy mam jakieś szanse w sadzie czy mogę to zmienić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chiałoby sie jeszcze porządzić? Twoje rządy nad nim już się skończyły. xxxxxxxxx Może strzel też czasem pod geremka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak. Masz szanse zmienić. Na gorsze. Bo co drugi weekend nigdy nie trwa dwa tygodnie. A jak chcesz opieki naprzemiennej to on musi się na to zgodzić. No i z alimentami przyjdzie się pożegnać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lool77
Ale dlaczego miałby mi alimenty przestać płacić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bo opieka naprzemienna polega na tym, że dzieci spędzają tyle samo czasu z ojcem co i z matką. Rozumiesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lool77
A jak będzie ustalone ze maja być co drugi weekend u męża to alimenty zostają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lool77
A jeszcze takie pytanie. Jeśli ex kupuje dzieciom jakieś ubrania, zabawki, zabiera ja na wakacje zagraniczne itd z własnej woli to ma prawo odciągnąć sobie to od alimentów ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×