Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Kiedy nie trzeba już wybudzać dziecka na jedzenie

Polecane posty

Gość gość

W szpitalu kazali budzić dziecko co 3 h na karmienie,wiadomo noworodek, musi mieć stały poziom glukozy i nie może sie odwodnić. Moja córka ma 5 tyg. i potrafi spać w nocy nawet 5 h, wtedy już ją budzę,żeby dać jej mleko. Dziś pierwszy raz zasnęła o 20. przeważnie budzi się ok 3 w nocy i nie wiem czy mam ją szybciej wybudzić czy czekać aż sama zgłodnieje? Kiedy można przestać pilnować nocnego karmienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie wiem kiedy można, ale nasz małą na początku sama z siebie budziła się co 3 godziny, po jakimś miesiącu w nocy zaczęła przesypiać 5 - 6 godzin, i tak po drugim miesiącu zasypiała o 20 i budziła się ok 3-4, jak miała 3 miesiące zaczęła przesypiać całe noce i tak śpi od 20 do 6,30. Czy Twoje dziecko jest wcześniakiem?? bo te 3 godziny tyczą się wcześniaków i dzieci z żółtaczką, jak poszukasz więcej w necie, to zobaczysz, że piszą o 4, 4,5 godziny na początku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie mała urodziła się w 39 tc, nie ma żółtaczki, prawidłowo przybiera na wadze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jeśli jest zdrowa i nie jest wcześniakiem to nie musisz jej w ogóle budzić, sama się obudzi co 4 maksymalnie co 5 godzin, i nie słuchaj położnych, one karzą budzić zdrowe noworodki a to nie prawda, bo zdrowy noworodek zawsze sam się obudzi, tak jak juz napisałam co 4, max co 5 godzin !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja karmiłam dziecko na żądanie, kiedy się budziła i nic innego nie trzeba jej było, to ją karmiłam.Nie każde dziecko je "książkowo"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zupelnie nowy gosc
Nigdy nie budzilam dziecka na jedzenie, a kiedy miala 8 tygodni przesypiala jakies 8 godzin z rzedu. Nie wiem czy to dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to ja od pierwszej odpowiedzi
ja zawsze czekałam godzinę dłużej od tego jak mała obudziła się noc wcześniej, moja też budziła się około 3 najpierw potem "zeszła" na 5,30 i tak było kilka tygodni, a potem zaczęła budzić się o 6,30, co jest dla nas wybawieniem, bo mój mąż wstaje akurat do pracy, także on przewija i ubiera małą, a ja w tym czasie robię mu kanapki do pracy i mleko dla małej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzięki za odpowiedzi, trochę mnie uspokoiłyście, nie będę jej wybudzać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przed maturą :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nie trzeba być orłem
Jak to wybudzać dziecko? Wychwałam 6dzieci i nigdy żadnego nie budziłam! Dziecko ma odruch ssania i je nie budząc się w twoim mniemaniu tzn dajesz mu cyca albo smoczek i karmisz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nie trzeba być orłem
Poza tym czekając aż dziecko się obudzi zacznie wrzeszczeć programujesz je na wymuszanie wszystkiego płaczem już od pierwszych chwil życia. Mądra mama wyrabia się w czasie tak że dziecko już by chciało ale jeszcze nie krzyczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój był od początku na mm i przez pierwszy miesiąc budził się mniej więcej co 3 godz. pił mleko o 20, potem 24, potem 3 i 6 po miesiącu nie budził się już o 24 tylko o 2 a potem o 6, potem chyba z dwa tyg. budził się pierwszy raz ok.3, a jak miał 6 tyg. to pił mleko o 20 i następne o 6 rano, nigdy go nie budziłam na karmienie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie budz ja glupia tez na poczatku budzilam a potem coreczka byla wsciekla jakby ja stado os napadlo:) nie ma sie co dziwic jakby cie ktos w srodku nocy na sniadanie obudzil to tez bys pewnie humorem nie tryskala nie?, coz pierwsze dziecko to popelniam bledy, cala mase w zasadzie a trendy ciagle sie zmieniaja. mi polozna srodowiskowa kazala kategorycznie budzic co 3 h pediatra neonatolog mnie wysmiala, i powiedziala ze polozne maja wiedze ze szkoly czesto sprzed 20 lat. jak dziecko nie jest wczesniakiem ani nie mialo niskiej masy urodzeniowej i odpowiednio przybiera na wadze to nie ma potrzeby budzic, zglodnieje to samo sie obudzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 123456789
nie budź , daj dziecku się wyspać i korzystaj z tego , że Ty możesz wypocząć ;) uśmiałam się z odpowiedzi : "od małego uczysz wymuszania płaczem.. " to tak nie działa ;) po prostu noworodki i niemowlęta tak sygnalizują głód !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×